Розкладачки: сон у дорозі або гостьовий винахід

Розкладачки – переносні складні конструкції незамінні у різних ситуаціях, від походів та кемпінгу до додаткового місця для сну в будинку чи на відкритому повітрі. Не варто плутати розкладачку зі складним ліжком, хоча служать вироби одному й тому ж, у класифікації спальних меблів – це різні варіанти.

Види розкладачок: від сонцезахисних до універсальних

Ринок пропонує кілька різновидів розкладачок, від простих збірних, що складаються до розміру невеликого тубуса, до комфортних місць на риболовлі.

 1. Кемпінгові розкладачки: вироби спеціально призначені для використання під час походів, кемпінгу або пікніків на відкритому повітрі. Вони легкі, компактні і складаються в невелику валізу або тубус.
 2. Військові: як правило, використовуються у таборах чи польових умовах. Виготовлені із міцних матеріалів, мають стійку конструкцію, щоб витримувати важкі навантаження та забезпечувати комфортний сон в екстремальних умовах.
 3. Для дому: ці розкладачки можуть використовуватися як тимчасове спальне місце для гостей або як додаткове ліжко в невеликих приміщеннях. Вони можуть бути складними, мають привабливий дизайн та матеріали.
 4. Сонцезахисні: розкладачки з навісами або козирками призначені для використання на пляжі або на відкритому повітрі, мають зручні підлокітники або підголівники для додаткового комфорту.
 5. Універсальні. Мають міцну раму та зручний матрац, забезпечуючи комфортний сон у різних умовах.

Карпові розкладачки

Це окремий вид виробів, призначених і для сну, і для комфортної риболовлі. Розкладачка має велику ширину, зручний матрац та накидку, складається як повноцінне крісло. Може мати козирок від сонця, що виготовляється з міцного матеріалу, для стійкості використовують складні ніжки, не перекладину.

Модель Novator R-2 Relax (201977 ) вітчизняного виробника. – бюджетна сталева розкладачка на 3 точки опори, підголовник регульований, односпальне, навантаження 150 кг.

Solar SP C-Tech Sleep System – найкраща розкладачка для риболовлі, трансформація в крісло, в комплекті чохол, матрац, подушка, спальний мішок. Регульована висота ніжок, невелика вага, зручний рюкзак для транспортування.

Вибір матеріалів: від рами до матраца

Основа виробу найчастіше сталева чи алюмінієва. Останній забезпечує невелику масу виробу, що зручно для походів у ліс, але водночас алюміній – м'який метал, тому вони розраховані на вагу до 70 кг.

Сталевий каркас забезпечує надійність та стійкість, ніжки розкладачки легко витримують до 150 кг, обід не прогинається, зберігається щільний натяг сітки.

Для частих ночівель на природі рекомендується бамбуковий або синтетичний (холкон) матрац, матеріали не накопичують вологу, швидко сохнуть і перешкоджають розповсюдженню цвілі (особливо якщо бамбукові наповнювачі оброблені антисептиком).

Розкладачки для дому та подорожей: унікальні характеристики

Складні вироби оснащуються великою кількістю додаткових пристроїв, які роблять розкладачки більш комфортними та зручними:

 • коліщатка – забезпечують зручне переміщення у квартирі;
 • упори або фіксатори для матраца;
 • підголівник складається як полиця;
 • типорозмір – двоспальні розкладачки, як тимчасове ліжко.

Розкладачка туристична Vivendi Ретро – знайома всім бюджетна модель у сучасному виконанні. Жорсткий каркас, навантаження до 120 кг, 3 крапки опори.

Модель для походів та пікніків Senya Марія Д15 4 – відрізняється невеликою вагою, високою міцністю основи, натяжним полотном, вагою до 95 кг.

Поради щодо догляду та зберігання розкладачки

Сучасні моделі розкладачок можуть мати різні вимоги щодо догляду та зберігання. Тому важливо ознайомитись з інструкціями виробника. Загальні правила включають.

 1. Перед тим, як скласти розкладачку для зберігання, очистіть її від бруду та пилу, використовуючи м'яку щітку або вологу ганчірку.
 2. Перед використанням або зберіганням перевірте з'єднання та механізми на відсутність пошкоджень.
 3. Розкладачки зберігають у сухому приміщенні, щоб уникнути пошкоджень матеріалу від впливу вологи.
 4. Тривалий вплив прямих сонячних променів може спричинити вицвітання матеріалу.
 5. Зберігайте у сумці або чохлі.
 6. Не перевантажуйте.
Відгуки про статтю