Різновид хлібців та їх користь при вживанні

Поживні і корисні хлібці включають в здоровий раціон для отримання мікроелементів, вітамінів і речовин, які сприяють поліпшенню травлення, зниження кількості «довгих» вуглеводів, зміцненню імунітету. Це повністю натуральна їжа зі злаків і круп без будь-яких добавок, ароматизаторів, консервантів, смакових замінників. Купити таку продукцію можна в магазинах, які знайдете на товарному-агрегаторі «Всі ціни», а нижче розглянуті основні види хлібців та їх поживна складова.

Виробництво і склад корисних речовин

Хлібець – продукт екструзійної обробки злаків і круп з попереднім замочуванням зерен до розбухання, подальшим зневодненням і формуванням готових брикетів. З'єднання в цілісний продукт відбувається без застосування додаткових речовин, а тільки за рахунок склеювання між собою. Такий спосіб виробництва зберігає максимум поживних речовин, які і визначають корисність продукції:

  • харчові волокна сприяють виведенню токсинів і загальному оздоровленню;
  • вітаміни В1, B2, A, PP, E нормалізують енергообмін, репродуктивні функції організму, зміцнюють імунітет;
  • амінокислоти відновлюють і зміцнюють м'язові тканини.

Для приготування вибирають рисове, житнє, пшеничне борошно низького сорту, гречану крупу, сушені фрукти/ягоди, морську капусту, висівки.

Основні види хлібців

Така продукція розрізняється формою (кругла/прямокутна), складом злаків і круп, комплексом органічних речовин:

  • білки – до 10-15%;
  • жири – до 2-3%;
  • вуглеводи – до 80%;
  • клітковина – до 15-25%;
  • вітаміни – до 10-20% добової норми.

Калорійність сягає 300-400 ккал на 100 г продукту, що можна порівняти зі звичайним хлібом, але вживання в обмеженій кількості через специфічний смак в результаті дає менше калорій. В складі не міститься глютен, дріжджі, яйця, лактоза і смакові або ароматичні добавки.

Рисові хлібці Жменька, Schar, Le Pain des Fleurs, RiceUp!

Натуральні продукти з рисової крупи з додаванням інжиру, кіноа, чіа, що розширює поживні і корисні властивості. Містять велику кількість харчових волокон і корисно впливають на роботу кішківника, сприяють зміцненню імунітета, виведенню шлаків і токсинів. Поживні рисові хлібці підходять для швидкого перекусу або харчування в рамках дієт і здорового раціону.

Житні Dan Cake, Finn Crisp, Nordic, «Хлібці Удальці»

Виготовляються з борошна грубого помелу без будь-яких добавок. Містять весь спектр корисних речовин, рекомендовані до вживання в якості поживних перекусів або постійного доповнення до основних страв. Додавання в житні хлібці гречаної крупи розширює поживні і смакові властивості.

Пшеничні хлібці Nordic, Finn Crisp, Galleti, «УкрЕкоХлеб»

Продукція виготовлена з пшеничного борошна, містить у великих кількостях клітковину, вітаміни, мінерали, речовини, які позитивно впливають на травлення і загальний стан організму. Відрізняються щільною розсипчастою структурою, що вимагає ретельного пережовування, корисно для зміцнення щелепних м'язів. Багаті натрієм, калієм, фосфором, магнієм, бором, вітамінним комплексом. Рекомендуються в якості перекусів і для основного харчування при здоровому раціоні або дієтах.

Гречані «Жменька», Tasty Style, Le Pain des Fleurs, Paradeigma

Натуральні, суцільнозернові гречані хлібці успішно замінюють звичайний хліб, покращують роботу травної системи, печінки, підшлункової, жовчовивідних шляхів. В дієтичному меню допомагають досягти вражаючих результатів при боротьбі із зайвою вагою, містять «повільні» вуглеводи, сприяє швидкому насиченню.

Популярними є і мультизлакові суцільнозернові суміші вівсяної, перлової крупи, льону (хлібці Finn Crisp, Tasty Style), а також чисто вівсяна, кукурудзяна продукція, яка корисна, поживна і рекомендована в якості дієтичного раціону. В таких сумішах ще більше клітковини, вітамінів, мінеральних речовин плюс фруктові добавки, що в комплексі позитивно позначається на роботі мозку, печінки, нервової системи, допомагає зміцнити імунітет.

Вживати в їжу пшеничну, житню, мультизлакову продукцію можна у вигляді окремого перекусу з маслом, сметаною, джемами, варенням або подавати до перших і других страв, рагу, гарнірів. Широко використовують її в рецептурах дієт для зниження ваги, нормалізації роботи всього організму, приготування вегетаріанських страв. Готовий товар відрізняється зручною розфасовкою в закритих поліетиленових пакетах або картонних коробках, зберігається без додаткової обробки до 1.5 років.

Корисні чи шкідливі

Склад житньої, пшеничної, рисової, суцільнозернової продукції підтверджує її натуральність і корисність, наявність поживних властивостей, які корисно впливають на організм, зміцнюють імунітет, надають сил і енергії. Шкідливі компоненти повністю виключені зі складу, тому ніякого негативного впливу на організм не проявляється. Єдиним можливим обмеженням, залишається щільність, крихкість і розкришуваність структури, що вимагає ретельного пережовування.

Навіть періодичне вживання такого продукту дає цілий комплекс корисних речовин, позитивно впливає на загальний стан і допомагає зміцнити здоров'я. Крім того, це ще й просто смачний перекус і доповнення до звичайного або дієтичного харчування. Хоча для здорової людини повністю замінювати їм вживання звичайного хліба, можливо, і не варто, хіба тільки в рамках дієт і профілактичного харчування при лікуванні під наглядом медиків.

Висновки

Всі види пшеничної, житньої та мультизлакової продукції відмінно доповнюють щоденний раціон, допомагають виводити токсини, отримувати комплекс вітамінів і зміцнювати здоров'я. Продукти беззастережно корисні і необхідні в раціоні здорового харчування. Особливо рекомендується їх вживання у весняно-осінній період при міжсезонних спалахах вірусних інфекцій для отримання необхідних вітамінів, мікроелементів.

При виборі в якості дієтичного харчування обов'язково орієнтуватися на рекомендації лікаря, дієтолога, рецептуру обраних дієт. Для звичайного здорового харчування і зміцнення імунітету звертайте увагу на поживні властивості конкретного продукту і власні смакові переваги. Всю інформацію по вмісту клітковини, вітамінів і мікроелементів можна знайти на упаковці або сайті виробника.

Відгуки про статтю