Найпопулярніші марки шоколадних батончиків

Шоколадні батончики Roshen, Korona, Lion, Mars, Snickers, Bounty – смачні і корисні шоколадки з начинкою, які мають усі корисні властивості шоколаду і оригінальний карамельний, ягідний або горіховий смак. Роблять їх із натуральних какао-бобів з додаванням сухого молока, ароматизаторів, підсилювачів смаку, цукру, а для начинки використовують фруктові, молочні сиропи, горіхи, згущене молоко. Магазини, в яких можна купити батончик Snikers, Mars, Nuts, зібрані у відповідній категорії прайс-агрегатора «Всі ціни», а тут постараємось розібратись в різноманітті цієї продукції.

Найпоширеніші батончики

Невеликі шоколадки з начинкою виготовляють у вигляді зливків з глазурі, молочного, темного або білого шоколаду. Це досить калорійні продукти, які підходять для швидкого і ситного перекусу в дорозі, на роботі або відпочинку. Компактні розміри і зручна упаковка з полімерних плівок і паперу спрощує зберігання, тому що батончик Nuts, Lion, Mars, Snickers, Bounty можна спокійно покласти в сумку, рюкзак або просто в кишеню.

Молочний, темний і білий шоколад виготовляють з рідкої суміші тертого какао з додаванням какао-масла, згущеного та сухого молока, цукру. Потім отриману масу розливають по формах з начинкою до утворення окремих брусків з гладкою і щільною структурою. Готові батончики розкладають в 3-шовні флоу-паки або компактні картонні упаковки.

Всі шоколадні батончики і продукція з глазур'ю дуже калорійні (500-600 ккал) і містять приблизно до 60-70% вуглеводів, 10-20% жирів, 6-7% білків, вітаміни D і B, корисні мінерали (калій, магній, кальцій , натрій, фосфор). Компанія Nestle, яка ще в позаминулому столітті була першовідкривачем такої продукції, створила Fitness батончик з низькою калорійністю (300-400 ккал) і ще більш корисною начинкою з цільних злаків.

Батончики роблять з вафельними шарами, печивом, карамеллю, горіхами, фруктовою начинкою для розширення смакових якостей і харчової цінності. Така продукція відрізняється гладкою поверхнею, однорідністю шоколаду, крихкістю злаків і горіхів. Цілий набір корисних речовин робить батончик Bounty, Nuts, Mars, Lion, Snickers поживним і здатним швидко відновити сили, підняти настрій і вирівняти емоційний стан за короткий перекус.

Шоколадні

З молочного, білого і темного шоколаду виготовляють батончики вагою 40-200 г з горіхами, карамеллю, суфле, мармеладом, (Kinder Bueno, Snickers, Nuts, Bounty). Технологія виробництва приблизно аналогічна шоколадним плиткам і цукеркам, але з урахуванням заливання в форми і додавання начинки. За своєю харчовою цінністю батончики порівнянні зі звичайним шоколадом плюс енергетична та поживна складова від нуги, карамелі, вафельок, печива і мармеладу.

Найбільш популярний батончик Mars і Snickers, які виготовлені з нугою і арахісом, а також Bounty з кокосовою стружкою. Перший більш м'який і тягучий, тому що замість горіхової начинки містить солодку нугу. Дві палички пісочного печива з карамеллю в шоколаді зібрані в батончик Twix, що додає оригінальності смаку і підвищує калорійність однієї порції майже до 200 ккал. Ну а Nuts просто заповнений горіхами.

Злакові

Батончики зі злаками, чорницею, полуницею покривають глазур'ю з натурального какао-масла для додання оригінального смаку (Nesquik, Fitness, АХА, VitaFruit). В таких продуктах практично всі інгредієнти природні, що підвищує їх корисність

  • більше 10 г білка на 100 г;
  • збалансований комплекс вітамінів (B, C, E, PP) і мінеральних речовин (Ca, Fe);
  • клітковина для стабілізації метаболічних процесів.

Вживати злакові батончики можна відразу без будь-якого приготування або додаткової теплової обробки самих зерен. Це підвищує поживність і корисність продукту, гарантує легку засвоюваність необхідних для організму речовин.

Фруктово-горіхові

Шоколадний, йогуртовий батончик EatMe, фруктові з горіхами MagNut, Sunfill, Greengy відрізняються солодким ягідно-фруктовим і освіжаючим смаком. Як швидкий перекус в дорозі, на роботі або відпочинку, вони дають короткочасний приплив сил на найближчі 2-3 години і піднімають настрій. Енергетична цінність таких продуктів від 200 до 400 ккал.

Фруктові

Цей вид батончиків виготовлений повністю з натуральних і нешкідливих продуктів (Bakalland, Їdlo, Bombus Raw Energy, Смартік):

  • сушені ягоди, шматочки фруктів, цитрусових;
  • патока для з'єднання всіх інгредієнтів;
  • натуральний ароматизатор.

Енергії такий батончик дасть по мінімуму, але ось корисних мінералів (Ca, P), речовин і вітамінів (A, B, C) в ньому достатньо.

Вітамінізовані та фруктово-злакові батончики містять велику кількість вітамінів (B, PP, C) і небагато калорій (200-300 ккал), тому особливо гарні для перекусів з мінімальним споживанням енергії, жирів і вуглеводів. За смаком і виглядом вони аналогічні шоколадним і глазурованим, але начинка більше фруктова і відсутні будь-які барвники. В якості сполучного використовують в основному сиропи на основі патоки, сахарози, лимонної кислоти.

Що відрізняє одні батончики від інших

Шоколадний батончик Milky Way, Mars, Snickers відрізняються від злакової, горіхово-фруктової і чисто фруктової продукції енергетичною цінністю та смаковими якостями. Перші більш ситні і втамовують голод на найближчі 3-4 години навіть при фізичних навантаженнях. Це хороший перекус, який допоможе дочекатись обіду, додасть сил і енергії.

Злакові та фруктові батончики, вітамінізовані продукти корисніші для зміцнення імунітету, але і енергії вони надають теж чимало, тому підходять в якості перекусів і поживних добавок до повсякденного харчування. Вони в основному виробляються без шоколаду або глазурі, що і визначає їх натуральність і енергетичну ефективність.

Висновки

Калорійний і поживний батончик Lion, Mars, Snickers або фруктові Bakalland, Bombus, MagNut зі злаковими добавками стануть смачними і корисними доповненнями до щоденного харчування або ситними перекушуваннями, які дають приплив енергії і позитивного настрою. Найкорисніші злакові ще й позитивно впливають на процеси травлення, допомагають вивести токсини і шлаки. Склад речовин в такій продукції приблизно однаковий, тому спробувати можна все, але не зловживати і пам'ятати, що шоколад дає багато калорій і з часом повнить.

Для отримання енергії і позитивних емоцій в міжсезоння і в пік вірусних захворювань рекомендуємо перевірені часом батончики Mars і Snicker, Nuts, Milky Way. Зміцнити імунітет і отримати максимум корисних речовин допоможуть злакові, фруктові, фруктово-горіхові і вітамінні батончики MagNut, АХА, Nesquik, Fitness. За смаком начинки орієнтуйтесь на свої уподобання і настрій.

Відгуки про статтю