Види і типи ліжок для спалень: поради та рекомендації щодо вибору

Якість сну впливає на самопочуття і навіть здоров'я людини, а воно, як відомо, залежить від умов, створених за допомогою меблів і спального приладдя. Вибір ліжка несе в собі велику значущість не тільки через функціональність меблів, але і через такі ось приховані способи впливу на організм. Асортимент меблів в Україні досить великий і вимагає мінімального набору знань при виборі.

Опис і ключові характеристики моделей

Класифікація ліжок може відбуватись за допомогою різних чинників:

 • розміри спальних місць;
 • функціонал;
 • матеріали;
 • тип конструкції;
 • дизайн.

Всі ці характеристики поділяють ліжка на види. Перший фактор класифікує асортимент на двоспальні і односпальні моделі, керуючись спальним місцем. Незважаючи на те, що розміри перших можуть сильно відрізнятись між собою, трьохспальних варіантів не існує. До слова про розміри, в меблевій індустрії прийнято вважати, що стандартними параметрами двоспального ліжка є ширина 160-230 см і довжина – 200-220 см. Для односпального ширина 80-120 см і довжина 190-210 см. Третій варіант все таки існує, це полуторні моделі з габаритами ширини від 120 см до 160 см, і довжини 190-220 см.

Функціонал, це більше не спосіб класифікації, адже поділ на більш складні і прості моделі суто індивідуальний, а метод поліпшення товару з метою його реалізації. Але якщо такий фільтр все ж існує, то він має на увазі класифікацію, на моделі з коробами для білизни, підйомними механізмами, висувними ящиками і без них.

Матеріал – самий зрозумілий критерій. Меблі можуть бути зроблені з масиву і його похідних, а також металевих і пластикових елементів конструкції. Матеріал – основний фактор, що впливає на ціну, міцність і довговічність меблів. Найбільш надійними і безпечними вважаються вироби з натурального дерева. ДСП і пластик – аутсайдери серед меблевих матеріалів.

Тип конструкції, що відображає взаємозв'язок між елементами ліжка розділяє меблі на:

 • ліжка, в яких несучими опорами виступають узніжжя і узголів'я, і на них буде накладатись дерев'яний каркас;
 • каркас, оснащений ніжками до якого після установки кріпляться спинки;
 • каркас це окремий елемент від спинки і узголів'я, які ніяк не впливають на стійкість один одного.

Крім цього можна виділити види конструкцій:

 • класичне ліжко;
 • двохярусне і триярусне;
 • шафа-ліжко (наприклад збоку є сходи-комод);
 • ліжко-диван;
 • подіум.

Дизайн розділяє меблі за існуючими стилям. Це може бути класика, мінімалізм, хай-тек, сучасний стиль, бароко і т.д. Але якщо об'єднати всі зовнішні характеристики в одну класифікацію можна обирати ліжко по дизайну узголів'я. Воно може бути заниженим, мати тканинну оббивку, круглим, з декоративними елементами і т.д.

Який вид і який тип ліжка для спальні буде краще

Вибір кращого варіанту меблів залежить від сукупності всіх характеристик, перерахованих вище. Звичайно ж, перше на що потрібно звернути увагу – кількість спальних місць і розміри меблів. На це впливає те, для кого купуються меблі і кількість вільного простору в кімнаті, де вони будуть стояти.

Наступна порада – обрати відповідний стиль. Визначившись з розмірами можна фільтрувати непотрібні меблі, обравши конкретний стиль виробу, в якому оформлено все приміщення. Ліжко для спальні – головний елемент в кімнаті, тому дуже важливо щоб воно виглядало в інтер'єрі органічно.

Маючи певні переваги щодо матеріалів, можна підключити і їх до пошуку. Якщо у вас алергія на клейовий розчин, який часто використовується при створенні ДСП, то зрозуміло, що краще відмовитись від меблів з цього матеріалу. Самим ідеальним варіантом за ціною, безпекою і довговічністю вважається МДФ.

Наступний крок – функціональність. Якщо у вас маленька спальня, і ви страждаєте від дефіциту місця для зберігання, то цю проблему можна вирішити купівлею ліжка з висувними ящиками або вбудованим коробом. Таким чином ви ефективно задієте абсолютно непотрібний вам простір і розвантажите шафу.

Особливо вимогливі покупці можуть використовувати конструкцію як критерій. Якщо у вас вже є негативний досвід користування ліжком з цільною основою, то, звичайно ж, краще обрати ламельне дно.

Висновки

В сучасному каталозі ліжок для спалень, представленому за посиланням https://pn.com.ua/ct/5252/ є безліч різних видів меблів, вибір яких залежить тільки від ваших індивідуальних вимог. Оптимальний набір характеристик для класичного варіанту включає якісну збірку, міцні матеріали, аргументовану ціну, потрібний рівень функціональності, оптимальний розмір і відповідний дизайн. В зв'язку з тим, що всі ці параметри індивідуальні ми не може рекомендувати конкретну модель.

Відгуки про статтю