Adidas

Adidas – німецький бренд спортивних товарів. Належить концерну Adidas Group, штаб-квартира якого розташована в Німеччині у Херцогенаурах. Свою історію компанія розпочала у 1924 році як сімейна майстерня з пошиття взуття.

Аж до початку Другої Світової Війни брати Дасслер займалися пошиттям спортивного взуття. Відомі спортсмени, що виступали, принесли популярність фірмі.

Після закінчення окупації сім'ї Дасслера довелося піднімати виробництво з нуля. Однак у 1948 році брати посварилися та розділили сімейну компанію. Так з'явилася фірма Adidas (належала вона молодшому братові Аді Дасслер) – назва походить від скорочення імені та прізвища її засновника. Старший брат – Рудольф Дасслер – згодом назвав свою компанію Puma, яка згодом стала гідним конкуретного зіркового Adidas.

Наступні десятиліття ознаменовані стрімким розвитком компанії Adidas: розширення виробництва, диверсифікація у бік аксесуарів та м'ячів, спонсортва на Олімпійських Іграх.

В 1990 році Adidas спіткала серйозна криза, підприємство стало збитковим. Було викуплено групою французьких інвесторів та перестало бути сімейною компанією Дасслеров. Залучення нових фахівців, розробка планів відкриття фірмових магазинів та грамотний менеджмент дозволили вивести компанію з кризи. У 1997 році Adidas викупила Salomon-Sport, ставши таким чином одним з найбільших виробників спортивних товарів. В 2005 році Саломон продали компанії Amer Sports. Натомість у 2008 Adidas змогла поглинути таку велику та відому компанію як Reebok, яка й досі залишається її частиною.

Сьогодні концерн Adidas є одним із найпопулярніших у світі виробників спортивного одягу, взуття, обладнання та аксесуарів. Бренд можна сміливо назвати культовим як для професійних спортсменів, так і для любителів спорту в усьому світі.

Згорнути