Геймерські комп'ютери та аксесуари: поради щодо вибору

Ігрові комп'ютери мають найширший ціновий діапазон, тому вибираючи техніку та аксесуари необхідно точно розуміти, які ігри ви розгортатимете. Якщо це невибагливі тайтли як Fortnite, Overwatch – дороге та продуктивне залізо не потрібне, достатньо мінімальних налаштувань. Але в таких іграх як MetroExodus, Cyberpunk 2077 буде потрібно продуктивний ПК і найкраща відеокарта.

Вибір геймерського ПК: процесори, відеокарти та оперативна пам'ять

Першим з основних елементів вважається процесор, від його продуктивності залежатиме практично все, оскільки лише швидкий відгук головного заліза гарантує швидкість та якість гри.

Сьогодні конкурують два виробника: 13 покоління Intel Core та AMD Ryzen. Якщо не розглядати преміум сегмент обох марок найкращими у Intel будуть процесори Core i7 та i9. Суфікс «К» у маркуванні вказує, що залізо з розблокованим множником є можливість збільшити тактову частоту. Для бренду AMD найкращим за продуктивністю є процесор Ryzen 7 7800X.

Сучасний тип ОЗУDDR5. Порівняно з минулим класом DDR4 така оперативна пам'ять дає невелике збільшення продуктивності, тому DDR4 на 16 Гб сьогодні більш ніж актуальна.

Відеокарта

Деякі геймери вважають відеокарту головним компонентом, від неї залежить скільки кадрів за секунду (FPS) зможе відобразити ПК. Математика проста – що вище показник FPS (мінімальний 60), то плавнішим буде процес гри.

Але відеокарта з великим FPS має синхронізуватися з частотним оновленням монітора, інакше якість хорошої відеокарти буде втрачена малопотужним дисплеєм.

Монітори з високою частотою оновлення та роздільною здатністю

Роздільна здатність та діагональ монітора повинні мати баланс. Для 24-27-дюймових екранів ідеальним буде роздільна здатність Quad HD (2560х1440). Якщо монітор має діагональ менше 21 дюйма найкращим буде початкова роздільна здатність Full HD.

Частота оновлення монітора повинна приблизно збігатися з FPS відеокартою. Продуктивні дисплеї з частотою оновлення від 120 Гц, часом відгуку 1 мс та матрицею IPS.

Механічні клавіатури та ігрові миші

Механічні клавіатури та дротові миші мають високу швидкість відгуку, надійні та продуктивні. У механічних клавіатурах відсутні силіконові комплектуючі, що дозволяє натискати клавішу повністю, кнопки не зношуються, забезпечують тривалий термін експлуатації.

Перемикачі кнопок в механіці можуть бути двох видів: лінійні або тактильні. Для геймерів краще клавіатури з лінійним ходом, у моделі Cherry MX Red кнопки реагують на натискання 45 гр, відрізняються плавним ходом.

Дротові миші середнього цінового сегмента з частотою опитування від 1000 Гц і мінімальною роздільною здатністю від 800 dpi підійдуть практично для будь-якого тайтла. Чим вищий роздільна здатність тим точніше миша передасть рух руки.

Підбирати миші необхідно з урахуванням ергономіки – гаджет має зручно лежати в руці та відповідати індивідуальному хвату: пальцями чи пазурами.

Гарнітури з підтримкою 3D-звуку та шумозаглушенням

Легкі, компактні вкладки мають середню якість звуку, але вони дешеві, підійдуть для невибагливого користувача. Внутрішньоканальні навушники із силіконовим амбушюром зручно вставляються у вухо, вони передають весь спектр звуків, мають високий рівень шумозаглушення (преміум моделі).

Накладні моделі та навушники з кістковою провідністю краще за інших у плані безпеки та довгострокової гігієни: довге використання вкладишів негативно впливає на здоров'я вушного проходу за рахунок підвищеної температури та вологості. Більшість геймерської гарнітури мають унікальні фічі:

  • об'ємний 3D звук;
  • мікрофон;
  • утиліта тонкого налаштування (підсвічування, завантаження пресетів, еквалайзер);
  • функція пам'яті.

Ігрова гарнітура виготовляється з легких сплавів, доповнюється супер м'якими амбушюрами з ефектом пам'яті для комфорту.

Комфортні геймерські крісла

Геймери проводять за монітором години – тому ігрове крісло має регулюватися по висоті та нахилу спинки, тобто мати опцію газліфта. Анатомічні сидіння та наявність підголовника знімають напругу зі спини та м'язів попереку. Для комфорту рук бажано наявність підлокітників. Останні повинні бути широкими та довгими, щоб не перевантажувати ліктьовий суглоб.

Хороший матеріал оббивки геймерського крісла відповідає таким критеріям:

  • пропускає повітря (гарна вентиляція);
  • гігроскопічний;
  • не мажеться (екошкіра, алькантра з перфорацією).

Деякі крісла мають опції для більшого комфорту: підставки під мишу та клавіатуру, вмонтовану аудіосистему, масажер, стійки для додаткового обладнання.

Відгуки про статтю