Як вибрати чашку

Вид

Чашка - посудина напівсферичної форми з ручкою, призначена для пиття гарячих напоїв.

Кухоль - посудина циліндричної форми з ручкою, яка використовується для пиття гарячих і холодних напоїв.

Набір чашок / кухлів - включає в себе кілька посудин. Хороший вибір для сім'ї.

Термокухоль - кухоль, здатний зберігати температуру продукту тривалий час. Це можливо завдяки наявності подвійних стінок, простір між якими заповнений інертним газом або є вакуум. В недорогих моделях цей простір заповнений повітрям, тому вони гірше тримають температуру. Термокухлі виготовляються з нержавіючої сталі або пластику.

Призначення і обсяг

Обсяг чашки залежить від її призначення. За призначенням чашки поділяються на такі види:

Чайна - призначена для подачі чаю, какао, шоколаду, кави з вершками або молоком. Обсяг чашки - 200-250 мл.

Важливо: найякісніший (елітний) чай п'ють з маленьких чашок, об'ємом 30-60 мл. В них краще відчувається аромат і смак напою.

Кавова - використовується для приготування кави. Зазвичай ємність кавової чашки значно менше чайної. Залежно від виду кавового напою, чашка може мати різний обсяг:

Важливо: чим міцніше кава, тим менше повинна бути чашка.

Бульйонна - призначена для подавання бульйонів, заправних супів, супів-пюре. На відміну від попередніх чашок може мати як одну, так і дві (з протилежних сторін) ручки. Обсяг 350-400 мл.

Кухлі бувають наступних обсягів:

  • великі (500-650 мл);
  • середні (400 мл);
  • маленькі (250 мл).

Термокухоль - використовується для напоїв, супів, бульйонів та іншої рідкої їжі. Обсяг 200-700 мл.

Основний матеріал

Порцеляна - тонкий, ефектний на вигляд, але дорогий матеріал. Порцелянові чашки добре зберігають тепло, при цьому, не сильно нагріваючись. До того ж, вони відрізняються оригінальним і різноманітним дизайном. Порцеляна - кращий матеріал для чайної або кавової чашки.

Фаянс - за своїми якостями і зовнішнім виглядом наближається до порцеляни при меншій вартості. Однак, фаянс - більш товстий матеріал, а отже, така чашка буде грубіше і простіше за формою, але відмінно підійде для повсякденного використання.

Кераміка - ще одна альтернатива дорогій порцеляні: вона також добре зберігає тепло і аромат напою, досить міцна, але обійдеться дешевше. З іншого боку, кераміка погано миється і виглядає ще грубіше, ніж фаянс. Керамічні чашки - оптимальний варіант для щоденного використання.

Скло - простий в догляді і недорогий матеріал, що дозволяє оцінити колір чаю. Дизайн скляних чашок не настільки вишуканий, як у порцелянових, зате більш сучасний.

Важливо: для кавових чашок скло менш ефектно, ніж порцеляна або фаянс, так як воно пропускає світло, в результаті чого кава втрачає свій насичений колір.

Склокераміка - поєднує в собі переваги попередніх матеріалів. Склокераміка не має пір, що полегшує догляд за нею. Вона набагато твердіше і міцніше за звичайне скло, стійка до перепадів температури. Крім того, склокерамічні чашки коштують недорого.

Метал (срібло або нержавіюча сталь) - використовується для виготовлення кавових чашок. Металева чашка стійка до падінь і перепадів температур, але її не можна використовувати в НВЧ-печах, а також схильна до подряпин при чищенні. Срібна чашка виглядає красивіше, але і коштує набагато дорожче, ніж чашка з нержавіючої сталі. Металеві чашки можуть мати подвійні стінки для збереження температури напою.

Важливо: не варто купувати пластмасові або пластикові чашки для повсякденного використання. Такий посуд погіршує смак чаю або кави.

Комплектація

Блюдце - разом з чашкою утворює чайну або кавову пару, виконану в одному стилі.

Підсклянник - зустрічається в деяких скляних наборах чашок.

Кришка - перетворює термокухоль в маленький герметичний термос і запобігає виливання вмісту при транспортуванні.

Поради

  • Щоб позбутись від розводів на чашках і блюдцях, виконаних з порцеляни з тонким золотим малюнком, слід протерти посуд м'якою ганчіркою з содою. Якщо ж забруднення незначне, то чашку або блюдце можна промити водою з додаванням оцту.
  • Порцеляновий посуд довше збереже первісну білизну, якщо його періодично занурювати в оцтовий або содовий розчин.
  • Вузька чашка з товстими стінками довше зберігає чай гарячим. В широкій чашці з тонкими стінками напій остигає набагато швидше.
Відгуки про статтю

Да, термокружки это реально классная вещь. Согласен с вами!