Як вибрати декоративну свічку

Свічки на протязі століть застосовувалися для освітлення приміщень. Сьогодні за допомогою свічок оформлюють інтер'єр, створюють романтичну атмосферу, проводять різні заходи. Іноді свічки використовуються і за прямим призначенням.

Поради щодо вибору

  • Купуйте свічки в спеціалізованих магазинах, які цінують свою репутацію. Зупиніть вибір на виробах вітчизняних або європейських виробників. Сертифікований товар маркується знаком якості RAL.
  • Огляньте гніт: ця деталь в хороших свічках знаходиться точно в центрі. Відмовтесь від покупки виробу, в якому гніт зміщений в сторону. Наявність в плетінні гніту свинцевої нитки замість натуральної тканини свідчить про низьку якість свічки.

Поради щодо використання (ароматичні)

  • Добре провітрюйте приміщення до і після спалювання свічок.
  • Кількість спалюваних свічок визначається розміром приміщення і самих виробів. В маленькій кімнаті досить запалити пару свічок.
  • Не паліть свічки на протязі багатьох годин і не використовуйте їх в якості освіжувача повітря.
  • Якщо запалювати свічки 1-2 рази на тиждень протягом 15-20 хвилин, то навіть виріб з парафіну не принесе шкоди здоров'ю.

Призначення

Побутові – застосовуються для освітлення приміщень під час перебоїв з електрикою. Це найдешевші і поширені свічки.

Декоративні – відрізняються привабливим виглядом і застосовуються для прикраси інтер'єру.

Ароматизовані – при горінні виділяють приємний запах і призначені для створення незвичайної атмосфери в приміщенні. Містять натуральні ефірні масла або штучні добавки. Перший варіант кращий, хоча і дорожче.

Для торту – використовуються для оформлення святкового торта. Найчастіше такими свічками прикрашають торти на день народження. Відрізняються малим розміром і яскравим дизайном.

Матеріал

Парафін – найдешевший матеріал. Недоліки: дає найменш яскраве світло, коптить і виділяє токсичні речовини. Такі свічки зустрічаються найчастіше.

Віск – екологічний матеріал, забезпечує рівне, яскраве і тривале горіння свічки. Воскові свічки не утворюють кіптяви і гару, приємно пахнуть прополісом і медом. Мінус – висока ціна. Свічки роблять з бджолиного і соєвого воску.

Стеарин – за характеристиками нагадує віск. Стеаринові свічки – найкрихкіші. Цей матеріал часто додають в парафінові вироби.

Гель – горить довше, ніж парафін і стеарин (при однаковому розмірі свічок). Дозволяє надати свічкам будь-яку форму.

Форма

Циліндр – універсальна форма свічок. Циліндричні свічки доречні і в побуті, і на святі.

Фігурна – представлена у вигляді цифр, квітів, тварин, птахів, казкових істот. Така форма притаманна багатьом декоративним моделям і свічкам для торту. Подібні вироби найкраще виглядають на відкритому просторі.

Усічений конус – традиційний варіант для ароматизованих свічок.

Конус – зустрічається в деяких декоративних моделях.

Геометрична – свічки у вигляді кулі, овалу, куба, прямокутника, трикутника, трапеції. Ці нестандартні моделі добре підходять для оформлення молодіжних вечірок.

Декор

Свічки часто декоруються різними малюнками – орнаментами, зображенням тварин і рослин, написами. Деякі моделі доповнюються атласними стрічками, квітами та іншими предметами, утворюючи тематичну композицію. Широкий спектр дизайнерських рішень дозволяє вибрати свічки на будь-який смак і для кожного випадку.

Підставка

Вид

Підставка забезпечує стійкість свічки. Великі свічки оснащуються склянкою або банкою з кришкою. Останній варіант виглядає нарядно, захищає від попадання пилу і зберігає запах, що важливо для ароматизованих свічок. Шайба зустрічається в мініатюрних моделях, а шпажка – в свічках для торту.

Матеріал

Підставка виготовляється зі скла, металу, кераміки, пластику, дерева і навіть тканини. Пластикові, дерев'яні і тканинні підставки зустрічаються рідко через низьку пожежну безпеку. Зокрема, пластиковими підставками оснащуються лише свічки для торту. Кращий вибір – свічки зі скляною або металевою підставкою.

Колір

Колір свічки визначає настрій, який вона створює. Підбирається з урахуванням колірної гами предметів інтер'єру або аксесуарів для сервірування столу. Орієнтуватись можна на меблі, люстру, серветки, скатертину. Свічки різних чистих кольорів будуть дисонувати, а ось грамотний вибір відтінків до основного тону підвищить його дію.

Білий – класичний варіант. Білі свічки виглядають урочисто, символізують щастя і добро. Використовуються для декору столу на Новий рік або весілля.

Золотий – колір урочистості. Золоті свічки ідеальні для Нового року і Різдва.

Синій, сріблястий – спокійні тони. Подібні свічки створюють настрій затишку і гармонії.

Жовтий, оранжевий – життєрадісні і веселі кольори. Такі свічки стануть оптимальним вибором для вечірок і зустрічей друзів.

Зелений – уособлює гармонію. Зелені свічки допомагають розслабитися.

Червоний – чуттєвий колір. Ці свічки хороші для оформлення романтичного вечора.

Рожевий – символізує ніжність і любов. Рожеві свічки використовуються для побачення з близькою людиною.

Фіолетовий – створює атмосферу загадковості.

Темний – занадто похмурий, але при вмілому використанні такі свічки поглиблюють інтер'єр.

Важливо: свічки яскравих кольорів при спалюванні часто виділяють токсини – тому слід підійти до їх вибору з особливою ретельністю. Іноді колір впливає на горіння гніту через високий вміст відповідних пігментів. Це стосується, перш за все, темних свічок.

Розмір

Розмір свічок залежить від призначення. Моделі для торту менше декоративних або побутових. Чим більше свічка, тим довше горіння і тим вона дорожча. Вибір розміру визначається конкретними завданнями: декоративні свічки повинні вписуватись в інтер'єр, побутові або ароматизовані – служити якомога довше.

Відгуки про статтю