Як вибрати дозатор (диспенсер) для рідкого мила

Дозатор (диспенсер) для рідкого мила – пристрій для порційної подачі рідкого/пінного мила або антисептика під час миття рук. Виконується у вигляді ємності з ковпачком та носиком. Такий аксесуар полегшує процедуру миття рук та зменшує витрати миючого засобу.

Важливо: перед покупкою дозатора переконайтеся в надійності механізму подачі мила та елементів кріплення.

Встановлення

Настінний – монтується на стіну за допомогою гачків чи шурупів. Цей спосіб монтажу передбачає свердління стіни. Зустрічаються настінні дозатори на присосках– вони гранично прості у встановленні, але надійність такого кріплення невисока (згодом можуть відпадати). Ці моделі підходять для громадських місць.

  • Настінний на тримачі – різновид попереднього способу. Підвішується на стіну за допомогою кронштейна-підставки. Надійне та практичне рішення.

Настільний – встановлюється на раковину чи стільницю. При цьому одним дозаторам потрібна додаткова фіксація, інші утримуються на поверхні за рахунок великої ваги. Перевага першого варіанта – надійність, перевага другого – простота установки та мобільність. Настільні дозатори вибирають для туалету чи ванної кімнати.

Врізний – вбудовується в раковину чи стільницю. На відміну від настільного монтажу ємність ховається під раковиною або стільницею, а видимим залишається лише носик. Такий вид монтажу заощаджує простір і надає диспенсеру естетичного вигляду. Недолік – складна установка, тому що необхідно вирізати отвір у раковині або стільниці під дозатор. Врізні моделі є оптимальними для кухні.

Підлоговий – передбачає встановлення дозатора на металеву стійку. Подібний спосіб характерний для дозаторів із великим об'ємом (1 л), які заправляються антисептиком.

Механізм подачі

Кнопковий – найпростіший механізм. Для подачі миючого засобу потрібно натиснути рукою на відповідну кнопку або важіль. Перевага – дешевизна. Мінус – низька гігієнічність. Кнопкові дозатори підходять для дому та зустрічаються найчастіше.

Ліктьовий – нагадує кнопковий механізм, але подача вмісту здійснюється за рахунок натискання ліктем на важіль. Це більш гігієнічне рішення, тому що виключається контакт дозатора з рукою. Ліктьові диспенсери встановлюються у громадських місцях, наприклад, медичних закладах.

Сенсорний – забезпечує подачу вмісту без контакту руки або ліктя з дозатором. Працює за рахунок датчиків, які реагують на появу долонь у сенсорній зоні та автоматично подають антисептик чи мило. Сенсорні дозатори – найгігієнічніші. Недоліки: висока ціна, потрібне джерело живлення (мережа, акумулятор, батарейки). Використовуються у громадських місцях із високою прохідністю.

Застосування

Рідке мило – універсальний засіб, який застосовується найчастіше. Рекомендується заправляти мило середньої в'язкості, щоб вміст легко надходив із диспенсера і не виливався з рук. При кожному спрацьовуванні дозатор видає 1 мл рідкого мила.

Пінне мило – більш делікатно доглядає шкіру рук. У порівнянні з рідким милом пінний засіб економніше витрачається, простіше намилюється і не вислизає з рук. При кожному використанні диспенсер видає 0.5-0.7 мл пінного мила. Дані дозатори є оптимальними для громадських місць із високою прохідністю, наприклад, підприємств або торгових центрів.

Антисептик – знищує мікроби та бактерії. Антисептики бувають водними та спиртовими. Перші мають приємний запах і не сушать шкіру, другі – ефективніше вбивають шкідливі мікроорганізми. При кожному спрацьовуванні дозатор видає 1.5 мл антисептика.

Об`єм

Цей параметр впливає на частоту заправки дозатора миючим засобом. У різних моделях об'єм становить 0.125-1.5 л і більше.

Орієнтовний обсяг диспенсера для мила виходячи зі сфери застосування:

  • 0.2-0.4 л – для будинку;
  • 1.5 л – для офісів, кафе та інших громадських місць.

Матеріал

Кераміка – виглядає стильно та сучасно. Недоліки: висока ціна, крихкість.

Скло – гарний та прозорий матеріал, що дозволяє контролювати рівень мила/антисептика всередині дозатора та своєчасно його поповнювати. Мінуси скляних моделей ті ж, що й керамічні.

Кришталь – нагадує скло, але виглядає ефектніше. Кришталеві дозатори коштують дуже дорого.

Пластик – недорогий та практичний матеріал. Багато пластикових моделей робляться прозорими, що дає можливість стежити за кількістю миючого засобу. Мінуси диспенсерів з низькоякісного та найдешевшого пластику: крихкість, токсичність, неприємний запах. Більш дорогі пластикові дозатори позбавлені цих недоліків.

Полірезін – характеризується міцністю та стійкістю до підвищеної вологості. Також цей матеріал перешкоджає розмноженню мікробів та плісняви.

Метал – найміцніший і довговічніший матеріал. Ці дозатори виглядають привабливо, не бояться підвищеної вологості, витримують удари і не вимагають особливого догляду. Мінус – висока вартість. Металеві диспенсери використовуються у громадських місцях, зокрема на підприємствах, супермаркетах, вокзалах.

Дерево – на відміну від інших матеріалів чутливо до впливу вологи. Оригінальне, але непрактичне рішення.

Подання мила

Зверху – такий спосіб подачі мила властивий настільним та настінним дозаторам (на тримачі).

Знизу – даний варіант уражає настінних диспенсерів, які встановлюються без утримувача.

Виконання

Подвійний / потрійний – дає можливість одночасно користуватися двома/трьома різними засобами.

З магнітною мильницею – така мильниця утримує тверде мило у підвішеному стані за рахунок металевої пробки (кріпиться до магніту). Забезпечує більш гігієнічне зберігання мила, тому що в цьому випадку воно не розкисає і не контактує з іншими поверхнями. Отже, бактерії не розмножуються.

З відділенням для аксесуарів – подібне відділення служить для зберігання щітки та губки. Ідеальний вибір для компактної ванної кімнати.

З рушником утримувачем – як і попередній варіант, економить простір ванної кімнати.

Форма основи

Дозатори для рідкого мила мають круглу, овальну, квадратну та прямокутну основу. Форма аксесуара підбирається з огляду на індивідуальні уподобання та дизайну приміщення.

Круглі диспенсери трапляються найчастіше і гармонійно вписуються у різні інтер'єри. Овальні моделі дуже оригінально виглядають, а квадратні та прямокутні дозатори стануть гарним вибором для приміщення у стилі хай-тек чи мінімалізм.

Дизайн та поверхня

Виготовляють дозатори для рідкого мила з гладкою, ажурною, рифленою однотонною поверхнею. Деякі аксесуари прикрашаються візерунком. Можна зустріти моделі для дітей – вони виконуються у вигляді кумедних звірят, наприклад, дракончика або курча. Дизайн обраної моделі мусить гармонійно поєднуватися з оформленням приміщення та раковиною.

Диспенсери для рідкого мила з глянсовою поверхнею ефектно виглядають і добре підходять для приміщень у стилі ганьби-тік або мінімалізм. Зате на матових дозаторах не такі помітні подряпини та забруднення. Ці моделі чудово поєднуються з будь-яким інтер'єром.

Розміри

Знання розмірів дозатора для рідкого мила дозволяє гармонійно вписати його в інтер'єр приміщення, не захаращуючи простір. Особливо важливе значення мають розміри вбудованого диспенсера.

Відгуки про статтю