Як вибрати електричну гірлянду

Електричні гірлянди – служать для прикрашання новорічної ялинки / сосни, елементів інтер'єру приміщення (стіни, вікна) та інших об'єктів. Виконуються у вигляді дроту (дротів), що з'єднує лампочки або світлодіоди. Мерехтливі вогники гірлянд створюють атмосферу свята і казки.

Поради щодо вибору

 • Купуючи гірлянди, уважно огляньте упаковку. Якісний виріб містить відомості про виробника, призначення, параметри напруги і потужності, особливості використання. Аналогічна інформація вказується на спеціальному ярличку – шильдике, закріпленому на дроті поблизу від вилки.
 • Попросіть у продавця сертифікат відповідності на продукцію, який підтверджує, що вона пройшла необхідні випробування і безпечна.
 • Перевірте справність гірлянди і переконайтеся в тому, що вона коректно працює у всіх режимах (якщо вони є).
 • Гірлянда не повинна мати різкий «хімічний» запах, так як при нагріванні він буде посилюватися, що небезпечно для здоров'я.
 • Оцініть міцність блоку з перемикачем режимів гірлянди. Якщо корпус легко прогинається під натиском пальців, то утримайтеся від покупки такого виробу. Подібний блок швидко зруйнується і виникне ризик ураження струмом.
 • Переконайтесь, що провід досить міцний, ізольований і не має пошкоджень. Такий виріб прослужить довго і не спровокує пожежі.
 • Зверніть увагу на кріплення шнура до вилки, лампочкам, перемикача режимів – воно повинно бути надійним. В якісних гірляндах відповідні місця добре заізольовані, щоб виключити оголення шнура і удар струмом.
 • Краще вибирати гірлянди, що складаються з декількох проводів (гілок), переплетених в «кіску». При виході з ладу однієї лампочки, інші продовжать працювати.

Поради щодо використання

 • Після використання гірлянд, намотайте їх на рулон картону і в такому стані зберігайте. Це запобіжить заплутування дроту.
 • Щоб уникнути загоряння шнура або ялинкової мішури, не залишайте працюючу гірлянду без нагляду. Подібне правило ще актуальніше, якщо в приміщенні знаходиться дитина або домашня тварина.
 • Не розбирайте і не ремонтуйте гірлянди самостійно – це може привести до короткого замикання і займання.
 • Захищайте інтер'єрні гірлянди від зіткнення з водою.
 • Пам'ятайте, що не можна розтягувати або згинати гірлянди.
 • Не використовуйте інтер'єрні гірлянди для прикраси вуличних об'єктів. В іншому випадку можливе коротке замикання.
 • Уникайте використання гірлянди, принесених з морозу – спочатку вони повинні нагрітися до кімнатної температури.

Тип ламп

Міні- і мікролампи – характеризуються малим терміном служби і високим енергоспоживанням. Подібні моделі часто сильно нагріваються.

Світлодіоди (LED) – вигідно відрізняються від попереднього варіанту довговічністю і економічністю. Такі гірлянди не схильні до нагрівання. Виконуються в різноманітному дизайні на будь-який смак.

Вид

Лінійна (гірлянди-низки) – провід зі світлодіодами, розміщеними по всій його довжині. Традиційна модель, зручна для прикрашання ялинки / сосни.

Штора (куртан-лайт) – шнур, до якого прикріплені однакової довжини нитки зі світлодіодами. Використовується для прикрашання дерев, фасадів будівель, вітрин.

Бахрома (плей-лайт) – на відміну від попереднього варіанту низки мають різну довжину, а самі світлодіоди найчастіше виготовляються у вигляді бурульок. Сфера застосування та ж, що і у штори.

Нет-лайт – мережа з кабелів, на якій розташовані світлодіоди (в кутах «ромбів» або «квадратів»). Використовується для оформлення міських ялинок, вітрин, арок, а також внутрішніх і зовнішніх ділянок споруди.

Дюралайт – гнучкий і прозорий провід зі світлодіодами всередині. З дюралайту виходять фігури (цифри, літери) для декору інтер'єра. Ці гірлянди волого- і морозостійкі, що дозволяє прикрашати фасади будинків, двері або вуличні дерева.

Белт-лайт – шнур з гронами з великих світлодіодів. Такими гірляндами прикрашають мости, естакади, вітрини, атракціони. Деякі моделі застосовуються для декорування приміщення в стилі ретро.

Кліп-лайт – нагадує белт-лайт, але відрізняється зменшеними лампами. Складається з декількох проводів зі світлодіодами. Корисний, якщо потрібно прикрасити ялинку, вітрину або чагарник.

Строб-лайт – оснащений лампами, що створюють яскравий спалах. Володіє вологозахисним покриттям.

Фігура – виконується у вигляді зірочки, сніжинки, гілки. Фігурами декоруються будівлі.

Призначення

Інтер'єрні – класичні гірлянди, призначені для прикраси ялинки / сосни та інших предметів інтер'єру.

Вуличні – використовуються при декоруванні вуличних ялинок, фасадів будівель, вітрин, мостів. На відміну від інтер'єрних моделей, стійкі до впливу вологи і низьких температур.

Ступінь вологозахисту вуличних гірлянд повинен бути не менше 3 (маркування – друга цифра після IP). Зазвичай зустрічаються такі варіанти:

 • IP23 – захист від падаючих бризок (дощ);
 • IP44 – захист від бризок з будь-якого напрямку (сніг, сильний дощ із вітром);
 • IP65 – захист від водяних струменів з будь-якого напрямку (сніг, злива, водяний пил);
 • IP68 – пристрій працює при зануренні у воду.

Для вулиць і приміщень – поєднує властивості інтер'єрних і вуличних моделей. Універсальне рішення для різних завдань.

Тип живлення

Від мережі – подібні гірлянди зустрічаються найчастіше. Мінус – залежність від розеток.

Автономне – такі моделі працюють від батарейок. Підходять для декорування ялинок, що знаходяться далеко від розетки (в тому числі вуличних новорічних красунь). Гірлянди з автономним живленням варто вибрати і в разі частих перебоїв з електрикою.

Дріт

Матеріал

Каучуковий, силіконовий – стійкий до впливу вологи і низьких температур, що дозволяє їх використовувати на вулиці. Такі гірлянди коштують дорого.

Полівінілхлоридний (ПВХ) – використовується в домашніх гірляндах.

Колір проводу – вибирається виходячи з окрасу ялинки / сосни, щоб шнур зливався з деревцем. Для натуральної або штучної лісової красуні традиційного кольору краще підійде модель з темно-зеленим проводом. А ось при підборі гірлянд для моделі «неприродного» кольору, наприклад, сріблястого, варто звернути увагу на виріб з білим або прозорим шнуром.

Додаткові характеристики

Кількість лампочок – в різних пристроях варіюється в межах 12-1520 лампочок. Поширені моделі, що мають 100-200 лампочок. Чим більше цей параметр, тим яскравіше і ефектніше гірлянда. В той же час із збільшенням лампочок зростає енергоспоживання, довжина проводу і ціна приладу.

Форма тіпс – представлена кількома варіантами (в тому числі бурульками, кульками, зірочками, лампочками). Це дає можливість підібрати оптимальний варіант під стиль оформлення ялинки.

Кількість з'єднуваних гірлянд – багато моделей дозволяють з'єднувати кілька приладів в один ланцюг (відповідно збільшується кількість лампочок і довжина пристрою). Одні прилади розраховані на 2 гірлянди, інші – на 8 і більше гірлянд.

Довжина (висота) – від цього параметра залежить, чи підійде гірлянда для прикрашання конкретного об'єкта, наприклад, ялинки / сосни. Для моделей «бахрома» або «штора» крім довжини, має значення і висота, яка враховується при виборі пристрою.

Вимоги до інтер'єрних гірлянд:

 • довжина проводу від останньої лампи до вилки – не менш 1.5 м;
 • загальна довжина гірлянди – залежить від висоти і окружності ялинки / сосни;
 • переріз проводу – не менш 0.5 мм2;
 • напруга кожної лампи – не вище 26 В;
 • потужність всієї гірлянди – не більше 50-65 Вт.

Режими роботи

В багатьох моделях гірлянд передбачено кілька режимів роботи (зазвичай 8). Розрізняють два види таких режимів:

 • динамічний – дає різноманітні світлові ефекти (переливи миготіння);
 • статичний – постійне освітлення.

Кількість кольорів

Зустрічаються одно- і різнокольорові гірлянди. В останніх найчастіше використовується 5 відтінків (червоний, жовтий, білий, зелений, синій). Моделі високого класу можуть похвалитися великою різноманітністю кольорів.

Відгуки про статтю