Як вибрати йоржик для унітазу

Вид

Йоржик – щітка із твердих штучних волокон, закріплена на ручці. Призначений для чищення унітазу, але може грати декоративну роль. У комплект поставки йоржа входить колба, а багато моделей додатково постачаються різними аксесуарами. Недолік цієї конструкції – у разі зношування щетини йорж викидається.

Змінний йоржик – більш практичний варіант, оскільки щітка робиться знімною. У результаті полегшується догляд виробу, причому щітка замінюється без необхідності викидати стару ручку. Таке конструктивне рішення притаманно дорогих йоржиків.

Стійка – підлогова конструкція з йоржиком та тримачем туалетного паперу. Деякі моделі оснащуються держателем для рушників. Стійка дає змогу заощадити місце в санвузлі.

Колба для йоржика (підставка) – ємність для зберігання йоржика. Цей аксесуар виконується у вигляді класичного стакана, горщика для квітів, пенька, різних тварин, чобота, вази, келиха.

Важливо: при виборі йоржика зверніть увагу на його ручку – вона має бути міцною та гладкою, а також зручно лежати в руці. Не варто вибирати виріб, який сильно гнеться.

Краще взяти йоржик зі щетиною середньої густоти. Рідкісна щетина не впорається з очищенням унітазу, а дуже густа – важко промивається від забруднень.

Встановлення

Підлогова – найдешевше й найпростіше рішення. Такий йоржик забезпечений звичайною колбою. Але підлоговий виріб займає місце на підлозі та заважає при збиранні. До недоліків належить низька гігієнічність – йорж постійно перебуває у вологому середовищі, що сприяє розмноженню шкідливих мікроорганізмів. Незважаючи на ці мінуси, підлогові моделі купують найчастіше.

Настінна – більш практичний варіант. Виріб оснащується колбою, що кріпиться до стіни. Настінний йоржик заощаджує простір і не заважає прибиранню туалету, але також не є гігієнічним. Ще один мінус – для встановлення необхідно виконати деякі дії, наприклад, просвердлити стіну. Оптимальний вибір для людей похилого віку, тому що їм буде легше взяти йорж – не нахиляючись.

  • Підвісна – різновид настінної установки. Забезпечує найбільший комфорт та безпеку. Щітка комплектується колбою та гаками. Йоржик кріпиться до стіни, а підставка розташована на підлозі, куди стікає рідина. У результаті полегшується догляд за колбою і сповільнюється розмноження шкідливих мікроорганізмів, оскільки йорж висихає та провітрюється.

Настінна/підлогова – універсальний спосіб встановлення. Такі моделі можна підвішувати на стіну або розміщувати на підлозі, залежно від ситуації. Наприклад, для миття туалету підставка з йоржиком фіксується на стіні, а після збирання встановлюється на підлогу.

Спосіб монтажу

Дюбелі – кріпильні вироби, у які вкручуються саморізи, шурупи або інші елементи кріплення. Такий спосіб монтажу передбачає свердління стіни. Найнадійніший і найскладніший варіант.

Клей / липучка / присоска – позбавляють необхідності свердлити стіну, але в плані надійності поступаються попередньому способу монтажу.

Матеріал

Кераміка – естетично виглядає, але така модель впишеться далеко не в кожний інтер’єр. Недоліки: висока ціна, крихкість. З кераміки виконуються дизайнерські йоржики.

Скло – гігієнічний та привабливий на вигляд матеріал. Скло не вбирає запахи. Мінус – крихкість.

Кришталь – гарний та дуже дорогий матеріал. Використовується для виробництва колб для йоржиків преміум-класу.

Метал (нержавіюча сталь, чавун, бронза, латунь) – найміцніший і довговічніший матеріал. Металевий виріб легко очищується та не вбирає запахи. Йоржики з бронзи та латуні доповнюються литими або кованими деталями, що надає їм витонченого вигляду та помітно збільшує вартість. Дешевші моделі виробляють із нержавіючої сталі. Недоліки: велика вага, найвища ціна.

Пластик – дешевий та легкий матеріал, якому можна надати будь-якої форми та кольору. Мінус – недовговічність. До недоліків належить й низька гігієнічність – пластик згодом гірше очищується й не перешкоджає розмноженню бактерій.

Полірезин – характеризується міцністю та довговічністю. Крім того, полірезин легко очищається й має антибактеріальні властивості. Використовується при виготовленні підставок для йоржика.

Силікон – недорогий, зносостійкий та гігієнічний матеріал. Силіконові моделі стильно виглядають і не вбирають вологу, що запобігає розмноженню шкідливих бактерій.

Акрил – поєднує переваги пластику та силікону.

Оснащення

Кришка – перешкоджає розбризкуванню води та поширенню неприємного запаху.

Утримувач для туалетного паперу / рушник – деталь, на якій розміщується туалетний папір / рушник. Стійка з такими власниками – оптимальний вибір для компактного туалету.

Кошик – дає можливість розташувати освіжувач повітря.

Утримувач для йоржика – не дає змогу щітці торкатися дна колби. Робить зберігання йоржика більш гігієнічним.

Форма основи

Колби для йоржиків бувають круглими, овальними, квадратними та трикутними, а стійки мають прямокутну основу. Найчастіше трапляються йоржики з круглими підставками – вони чудово вписуються в різні інтер’єри. Квадратні моделі підійдуть для санвузла, оформленого в стилі мінімалізм або хай-тек. Трикутні підставки розташовуються в кутку приміщення, що заощаджує простір.

Дизайн та поверхня

Випускають колби для йоржика з гладкою, рифленою, однотонною поверхнею, а деякі моделі декоруються візерунком чи перфорацією. Дизайн обраної моделі має гармонійно поєднуватися з оформленням туалетної кімнати та сантехнікою.

Йоршики з глянсовою поверхнею привабливо виглядають і чудово підходять для санвузлів у стилі мінімалізм або ганьби-тік. А ось на матових моделях не так помітні подряпини та забруднення. Ці йоржики чудово виглядають у будь-якому інтер’єрі.

Колір

Колір йоржика для унітазу вибирають із таким розрахунком, щоби виріб гармонійно вписувався в інтер’єр туалету й не впадав у вічі. З білим унітазом добре поєднується білий йорж, із чорним кахлем – чорний. Для елітної сантехніки з декором підбирають хромовані чи позолочені щітки.

Розміри

Висота

Під висотою в разі розуміється довжина ручки йоржика. У різних моделях цей параметр складає 300-600 мм.

Коротка ручка (300-400 мм) забезпечує високу якість очищення унітазу завдяки контролю за процесом збирання. Але в цьому випадку необхідно нахилитися до чаші унітазу та докласти багато зусиль, що незручно для людей похилого віку. Крім того, перед чищенням рекомендується одягнути рукавички, щоби захистити руки від брудних бризок.

Йоржик із довшою ручкою гігієнічніший. Така модель полегшує обробку важкодоступних місць, водночас сама процедура комфортніша – не потрібно нахилятися.

Висота стійок коливається не більше 600-900 мм і більше. Невеликі стійки зазвичай постачаються тільки тримачем для туалетного паперу, а моделі вище укомплектовані ще й утримувачем рушників.

Ширина та глибина

Знання ширини та глибини колби для йоржика дає змогу гармонійно вписати його в інтер’єр туалету, не захаращуючи простір.

    Відгуки про статтю