Як вибрати прасувальну дошку

Тип

Підлогова дошка – не потребує додаткової опори, але має порівняно великі габарити і вагу.

Зустрічаються два різновиди підлогових дощок:

  • стаціонарна – займає дуже багато місця і підійде для великих квартир або будинків, де можна виділити спеціальне приміщення під пральню;
  • складана – в складеному вигляді займає мінімум місця, завдяки чому таку дошку легко помістити в комору або засунути за шафу.

Важливо: вибираючи складану модель, варто звернути увагу на простоту її розкладання і складання.

Настільна дошка – має невелику висоту і встановлюється на стіл або іншу опору. Така дошка недорого коштує, відрізняється компактністю і легкістю, але вона недостатньо універсальна і добре підійде тільки для прасування дрібної білизни.

Вбудована відкидна дошка – встановлюється на стіну (спеціальна шафа) або гардероб і в разі потреби легко відкидається. Вбудована дошка практично не займає місця і є оптимальним варіантом для невеликої квартири. Така дошка, виконана у вигляді картини або панно, прикрасить інтер'єр кімнати. Єдиний недолік – висока ціна.

Вбудована висувна дошка – розташована всередині шафи або меблевої стінки і за допомогою роликів виїжджає з ящика. Висувна дошка також займає мінімум місця. Через конструкції коштує трохи дорожче звичайної підлогової.

Дошка-комод (прасувальний стіл) – дошка розміщується зверху комода і розкладається до необхідного розміру. Хоча така конструкція займає певне місце в кімнаті, господиня в результаті отримує не тільки прасувальну дошку, а й місце зберігання білизни. При грамотному підборі дошка-комод може добре вписатися в інтер'єр кімнати.

Матеріал

Стільниця

Дерево – зустрічається в декількох видах:

  • ДСП – дешевий матеріал, проте з часом через вплив пари і вологи він деформується (згинається) і виділяє токсичні речовини. На сьогоднішній день прасувальні дошки з ДСП – застарілий варіант.

Важливо: щоб подовжити «життя» дошці з ДСП, слід покрити її поверхню силікатною фарбою або силіконовим клеєм. Тим самим дошка стане стійкою до вологи.

  • Цілісна деревина – довговічний і надійний матеріал, але дорогий. Такий виріб обробляється водовідштовхувальним складом, що надає стійкість до впливу вологи. Дерев'яна дошка з оригінальним дизайном стане прикрасою інтер'єру кімнати.

Важливо: вибираючи дерев'яну модель, слід звернути увагу на надійність всіх з'єднань. Варто знати, що з плином часу кріплення в такій дошці розхитаються і виріб стане менш стійким.

Метал – самий міцний і довговічний матеріал, стійкий до деформації, а також впливу вологи і пари. Металеві дошки важкі і дорогі.

Важливо: купуючи металеву дошку, слід звернути увагу на число отворів: якщо їх буде недостатньо, то пара буде погано виходити, в результаті чого швидше зноситься чохол.

Також має сенс звернути увагу на якість антикорозійного покриття або фарбування: використання пари при прасуванні може викликати корозію металу, а отже, пошкодити виріб.

Металева сітка – набагато краще пропускає пару і менше важить, ніж метал. Але дошка на основі металевої сітки поступається в міцності суцільнометалевій дошці і може прогинатися в процесі експлуатації. Крім того, можливо віддруковування сітки на пропрасованому одязі.

Важливо: щоб уникнути появи «сітки» на одязі, слід користуватися повстяною прокладкою, яка поміщається між чохлом і сітчастою стільницею. Така прокладка може входити в комплект поставки прасувальної дошки або купуватися окремо. Іноді виробник вставляє поролонову або синтепонову прокладку, але вони швидко мнуться.

Термопластик – легкий, міцний, стійкий до впливу вологи і високих температур. Така дошка відмінно випускає пару і не залишає слідів на речах. Але ціна такого виробу дуже висока.

Чохол

Синтетичний – не найкращий варіант, оскільки сильно електризує одяг, прилипає до праски і залишає сліди на пропрасованому одязі (особливо, якщо чохол яскравого забарвлення і при прасуванні використовується пара).

Бавовна+алюмінієва нитка (металізований) – оптимальний вибір, який має дві переваги: хороша тепловіддача для двостороннього прасування і антипригарний ефект.

Бавовна+фетрова прокладка – також непоганий варіант чохла. Бавовна добре пропускає пару і не пригорає, фетр запобігає появі слідів на одязі і пом'якшує поверхню.

Важливо: чохол повинен бути досить м'яким, щільним і товстим: він захистить тканину від відпечатування отворів при прасуванні. Добре, якщо його забарвлення буде пастельних тонів.

Краще купувати дошки зі знімним чохлом, який можна легко випрати або замінити на більш відповідний варіант, наприклад, металізований. Такі чохли бувають на клямці або мотузці – вибір того чи іншого варіанту залежить від особистих переваг. Зустрічаються і кріплення у вигляді гумок, але вони мають короткий термін служби, так як швидко розтягуються.

Вибираючи дошку зі знімним чохлом, варто оцінити надійність його кріплення до дошки.

Ніжки

Ніжки є важливим елементом прасувальної дошки: вони забезпечують її стійкість.

Існує чотири типи конструкції ніжок: А-подібна, П-подібна, Т-подібна, вигнута. Кращий варіант – Т-подібна (її ніжки злегка виступають за краї стільниці по ширині). І хоча виріб з такими ніжками трохи програє в компактності, його стійкість істотно підвищується. Вигнуті ніжки досить стійкі і при цьому дають можливість прасувати сидячи.

Матеріал ніжок повинен поєднувати в собі легкість і міцність. Оптимальний варіант – сталь. Покриття ніжок може бути різним (емаль, хром). Емаль схильна до подряпин і швидко втрачає первинний вигляд, хромове покриття довговічніше, але дорожче.

Щоб ніжки не ковзали і не дряпали поверхню підлоги, вони повинні бути оснащені гумовими, силіконовими або пластмасовими наконечниками.

Варто звернути увагу і на спосіб кріплення ніжок до стільниці (зварювання, заклепки, болти). Найнадійнішим є болтове кріплення, найненадійнішим – заклепки, які з часом розхитуються. Це саме стосується кріплення ніжок між собою: шурупи і заклепки порівняно швидко виходять з ладу, болтове з'єднання прослужить значно довше.

Важливо: купуючи виріб, оцініть його стійкість: в розкладеному стані дошка не повинна хитатися.

Розмір

Стандартні розміри прасувальної дошки складають: 110х30 см і 120х38 см. Така дошка добре підійде для прасування одягу. Якщо необхідно часто прасувати постільну білизну, можна зупинитися на більш великих моделях: 140 / 150х40 см або 148х45 см.

Ширина дошки вказується по самому широкому місцю, оскільки практично всі моделі мають форму, яка звужується до одного кінця. Звужений кінець дошки дозволяє легко погладити дитячі маленькі речі, а також жіночі спідниці та сукні. Чим більше дошка, тим комфортніше на ній працювати, і тим більша поверхня пропрасованої речі поміститься на дошці. Але велика модель займає багато місця, та й коштує недешево.

Вибираючи прасувальну дошку, слід також враховувати габарити квартири і потреби користувача. Якщо Вам не потрібно часто прасувати постільну білизну і одяг великого розміру, то навряд чи має сенс купувати довгу і широку дошку.

Функції

Регулювання висоти – одна з основних характеристик дошки. За допомогою цієї функції можна міняти висоту дошки в залежності від зросту людини або конкретної ситуації.

Регулювати рівень висоти дошки можна двома способами:

  • плавний – дозволяє найбільш точно вибрати потрібну висоту, але з часом цей механізм розхитується і виходить з ладу;
  • ступінчастий – зазвичай має три рівні регулювання, зате така дошка довговічніша.

Важливо: при покупці необхідно перевірити, як регулюється прасувальна дошка по висоті, і оцінити зручність роботи на ній. Щоб дошка довільно не складалася, вибирайте виріб із ступінчастим регулюванням висоти.

Поглинання пари – відводить зайву пару, яка утворюються при обробці вологої тканини або при прасуванні речей з відпарюванням. Тим самим забезпечується максимальна сухість пропрасованого одягу.

Провітрювання – проводиться спеціальним вбудованим вентилятором і має два режими:

  • «Піддув» – вдування повітря в чохол, що перетворює його в повітряну подушку, що дозволяє дбайливо прасувати речі з тонких тканин (наприклад, оксамиту) або речей, оброблених паєтками, або розшитих бісером;
  • «Вакуум» – видування зайвого повітря з чохла, в результаті тканина щільно прилягає до стільниці. Таким чином виключається поява складок на одязі.

Оснащення

Підрукавник – невелика підставка для прасування рукавів, виготовлена з тих же матеріалів, що і основна дошка. Підрукавник може бути стаціонарним або знімним – в цьому випадку він не буде займати місце на дошці, а використовувати його можна лише при необхідності.

Підставка під праску – майданчик, що дозволяє розмістити на ній гарячу праску підошвою вниз. Вона дає можливість завжди мати під рукою праску, при цьому знижується ризик її падіння. Кращий варіант – металева підставка з силіконовими накладками, які не зіпсують поверхню праски. Це пристосування знаходиться в торці дошки.

Важливо: підставка під праску повинна складати з дошкою єдине ціле. Скоби замість майданчика небезпечні, тому що не забезпечують надійну фіксацію праски.

Полиця для білизни – служить для розміщення випрасуваних речей. Набагато зручніше скласти кілька речей в одне місце, ніж відносити кожен предмет в шафу. Полиця для білизни розташована під стільницею.

Парогенератор – пристрій, що перетворює воду в пару. Парогенератор кріпиться до дошки і з'єднується з паровою праскою за допомогою шланга. Прасувальну дошку з парогенератором можна використовувати не тільки для прасування речей (особливо добре їм прасувати речі зі слизькою поверхнею і еластичний одяг), але і для чищення штор, відпарювання заломів на одязі, сушіння білизни і багато чого іншого.

Прасувальна дошка, парогенератор і парова праска утворюють єдину прасувальну систему (станцію).

Вбудована розетка – виступає в якості подовжувача, тим самим дозволяє прасувати одяг на великій відстані від настінної розетки. Такий пристрій збільшує маневреність праски при прасуванні: довжина шнура стає несуттєвою. Моделі з вбудованою розеткою актуальні для тісної кімнати, де можна поставити дошку біля стаціонарної розетки.

Тримач проводу – пристосування, виконане у вигляді «антени», що обмежує переміщення дротів праски. Тримач робить процес прасування більш безпечним і зручним, так як провід не зачепиться за дошку і не потрапить під розпечену підошву праски.

Сітка для прасування – виконує функцію марлі при прасуванні деяких видів тканини.

Кронштейн для речей – використовується для розміщення випрасуваних речей, які не можна складати, наприклад, сорочок. Кронштейн розташовується збоку дошки.

Прасувальний стілець – має регульовану висоту сидіння. Іноді входить в комплектацію дошки, але при бажанні його можна придбати і окремо.

Важливо: слід пам'ятати, що велика кількість аксесуарів збільшить вартість і габарити прасувальної дошки. Практика показує, що підрукавник, кронштейн для речей, вбудована розетка і тримач проводу використовуються порівняно рідко. Навпаки, підставка під праску є найважливішим пристосуванням.

Поради

  • Слід знайти баланс між вагою прасувальної дошки і її міцністю і стійкістю. Оптимальна вага – не більше 7 кг.
  • Прасувальна дошка не повинна прогинатися під вагою праски або зусиллями користувача.
Відгуки про статтю

Спасибо. Помогло при выборе доски

Спасибо! Было очень полезно