Як вибрати ігрову приставку

Тип

Приставки можна поділити на два типи: портативні й стаціонарні. Вибирати приставку за типом можна в залежності від того, де пристрій буде використовуватися – вдома біля телевізора або ж у дорозі.

Портативна невелика за розмірами приставка, яка забезпечена екраном і динаміками або навушниками. Такий пристрій зручно використовувати в дорозі, на природі або десь на відпочинку тому, що він може працювати самостійно, незалежно від телевізора.

Стаціонарна приставка, яка підключається до телевізора або проєктора. Завдяки цьому весь хід гри виводиться на великий екран. Такий пристрій дозволяє підключати кілька джойстиків і грати в компанії друзів.

Ігрові приставки (XBox 360, Nintendo Wii, Sony PlayStation Portable)

Виробники

В основному на ринку представлені ігрові приставки трьох виробників: Sony, Microsoft і Nintendo. Розглянемо більш детально деякі найбільш популярні версії приставок цих фірм.

Компанія Sony

Компанія Sony випускає приставки PlayStation:

PlayStation 2 одна з найпопулярніших ігрових приставок шостого покоління. Переваги порівняно невисока вартість (внаслідок випуску приставок нового покоління), підтримка досить великої кількості ігор, можливість використання як DVD-плеєр, простота роботи. Недолік сильно нагрівається, якщо грати понад 24 години поспіль. Серед приставок шостого покоління вона найбільш функціональний, але і водночас дорогий варіант.

PlayStation 3 це стаціонарна ігрова приставка нового (сьомого) покоління. Підтримує високу якість зображення в іграх до 1920x1080. Дозволяє програвати Blue-Ray і DVD-диски, фотографії, слухати музику, має вихід в Інтернет, підтримує безкоштовні гри мережею.

Також компанія Sony випускає портативні приставки PlayStation Portable та PlayStation Vita.

PlayStation Portable – має порівняно великий екран і потужний процесор. Можливий вихід в Інтернет, перегляд відео та фотографій. Серед недоліків слід відзначити нетривалу роботу від акумулятора лише 4 години.

PlayStation Vita вдосконалена, однак більш дорога модель. Переваги потужний 4-ядерний процесор і сенсорний екран високої якості. Недоліки короткий час роботи від акумулятора, розміри значно більші, ніж у PlayStation Portable, висока вартість обслуговування та аксесуарів.

Компанія Microsoft

Компанія Microsoft випускає приставки Xbox та Xbox 360. Остання є приставкою нового покоління. Після її випуску приставки Xbox майже не зустрічаються на вітчизняному ринку.

Xbox 360 має 3-ядерний процесор. Для цієї моделі властиві практично всі можливості приставки PlayStation 3. Перевага вартість нижча, ніж PlayStation 3. Недолік не підтримує диски великої місткості (HD DVD і Blu-ray).

Компанія Nintendo

Компанія Nintendo випускає приставки Nintendo Wii, Game Boy Advance SP, Nintendo DS Lite. Найбільшого поширення на ринках СНД отримала приставка Nintendo Wii.

Nintendo Wii ігрова приставка нового (сьомого) покоління. Слід зазначити, що дана модель значно поступається мультимедійними можливостями Xbox 360 і PlayStation 3. Не має функції відтворення відео, фотографій і музики. Перевага незвичайне управління внаслідок використання оригінального тримірного контролера.

Жорсткий диск

При наявності жорсткого диска є можливість записувати музику, фотографії, демоверсії ігор, зберігати дані при проходженні гри. Важливо знати, що деякі ігри можуть працювати тільки при наявності жорсткого диска. Також ігри, записані на жорсткий диск, завантажуються і відтворюються набагато швидше, ніж з диска або карти пам'яті. На даний момент обсяг вінчестерів в приставках становить від 8 до 500 Гб.

Контролер

Контролер це пристрій для управління грою, наприклад, геймпад. У більшості ігрових приставок контролер йде в комплекті.

Бувають двох типів:

  • бездротові не обмежують руху користувача, однак, мають обмежений час роботи без підзарядки;
  • провідні менш зручні, але не вимагають зарядки акумуляторів.

Контролери для приставок Nintendo Wii найбільш незвичайні. Саме з їх допомогою можна управляти грою за допомогою жестів і рухів. Найчастіше такі приставки особливо подобаються дітям.

На приставках, які мають кілька контролерів, можуть грати кілька людей одночасно.

Характеристики

Підтримуваний тип носія показує, на якому носії можна завантажити гру в приставку: Blue-Ray і DVD-диски, UMD-диски (для портативних приставок Sony), Wii Optical Disc (для приставок Nintendo Wii).

Процесор і пам'ять чим більше ядер і вище частота процесора, тим швидше пристрій може працювати. Частота процесорів в приставках досягає 3,2 ГГц, а об'єм оперативної пам'яті 512 Мб.

Однак швидкість роботи приставок часто характеризують таким параметром, як продуктивність системи при обчисленнях з плаваючою крапкою. Вимірюється в терафлоп. Чим вище цей показник, тим краще.

Формати визначає всі формати відео, аудіофайлів і картинок, які може відтворювати приставка. Найбільш популярні формати: MP3, WMA, JPEG. Приставки Xbox 360 і PlayStation 3 підтримують відео в HD-форматі.

Час роботи дана характеристика важлива для портативних приставок, які працюють на Li-Ion акумулятори власного формату.

Оснащення

Мережа наявність в приставці Ethernet-контролера для підключення до мережі за допомогою Ethernet-кабелю, WiFi-модуля для доступу в Інтернет, Bluetooth-модуля або інфрачервоного порту для підключення приставки до ПК, ноутбуку або іншого пристрою.

Інтерфейс USB забезпечує підключення до приставки різних пристроїв, від геймпада до флешки. Можливо під'єднати саму приставку до ПК або ноутбука за допомогою USB-кабелю.

Пристрій для читання карт приставка може бути оснащена картрідером для читання різних форматів карт пам'яті .

Залежно від моделі та ціни приставки можуть комплектуватися навушниками, гарнітурою, мікрофоном, динаміками, чохлом та іншим.

Таким чином, з приставок сьомого покоління виділяються Sony PlayStation 3, XBOX 360 і Nintendo Wii. Sony PlayStation 3 оснащена найбільшою кількістю можливостей і функцій, ніж дві інші. Тому, якщо при виборі приставки не стоїть питання в ціні, то найкраще вибрати саме її. Однак, обираючи ігрову приставку, зверніть увагу на анонси та плани випусків комп'ютерних ігор, це може вплинути на ваш вибір.

Відгуки про статтю