Як вибрати карниз у ванну

Карниз – поперечина, на яку підвішується шторка для ванни.

Вид

Г-подібний (кутовий) – труба вигнута під прямим кутом. Монтується на стіни, що змикаються, за допомогою дюбелів або анкерів. Такий пристрій відгороджує простір для прийняття душу, купання. Недолік – складність монтажу та підбору потрібної моделі по довжині, причому кутовий карниз не можна вкоротити як пряму штангу. Г-подібні перекладини купують для прямокутних та кутових ванн.

П-подібний (кутовий) – вигнутий у двох місцях під прямим кутом. За своїми характеристиками нагадує Г-подібну модель. Дані карнизи купують для окремо стоять, а також овальних і круглих ванн, встановлених впритул до стіни.

Зустрічаються карнизи напівкруглої форми – такі моделі додають витонченості в інтер'єр ванної кімнати.

Прямий – труба, що фіксується на дві протилежні стіни за допомогою дюбелів. Переваги: простота монтажу, різноманітність моделей, що дозволяє підібрати виріб потрібної ціни та жорсткості. Прямі карнизи вибирають для звичайних прямокутних ванн.

Телескопічний (розсувний) – конструкція, що складається з двох прямих труб, що розсувається до необхідної довжини на зразок телескопа. Цю перекладину легко підігнати під розмір отвору. Встановлюється на протилежні стіни в розпірку, що полегшує монтаж (не потрібно свердлити стіни). Мінуси: не можна закріпити важку шторку відносно слабка фіксація до стін.

Універсальний – штанга, якій можна надати Г-або П-подібну форму. Цей карниз складається з декількох елементів. Недолік – менша надійність у порівнянні з монолітними Г- або П-подібними аналогами.

Кріплення

Більшість карнизів розрахована на кріплення до стіни і лише окремі пристрої фіксуються до стіни та стелі. Стельове кріплення ускладнює монтаж карнизу, особливо за наявності підвісної конструкції із гіпсокартону або пластикових панелей.

Матеріал

Алюміній – легкий, надійний та відносно недорогий матеріал. Алюмінієві карнизи не бояться корозії і добре гнуться, що корисно, якщо потрібно змінити форму поперечини. У порівнянні з моделями з нержавіючої сталі ці вироби швидше виходять із ладу.

Нержавіюча сталь – міцніше і довговічніше алюмінію. Такі карнизи гармонійно виглядають у будь-якому інтер'єрі. Мінус – висока ціна.

Пластик – найдешевший матеріал. Пластикові штанги є стійкими до впливу вологи, а за рахунок невеликої ваги легко монтуються. Недолік – низька міцність та жорсткість, що призводить до швидкої поломки. Моделі із пластику не можуть утримувати масивні шторки.

Максимальна довжина

Цей параметр є актуальним для телескопічних карнизів. Одні моделі розтягуються від 70 см до 120 см, інші – від 120 см до 200 см, треті – від 140 см до 260 см. Щоб правильно вибрати будь-який карниз по довжині, слід виміряти відстань між стінами, на які планується закріпити його. Чим більша довжина пристосування, тим надійнішою має бути його фіксація до стіни або стелі.

Глибина

Ця характеристика (поряд із довжиною) вказується для кутових та універсальних карнизів. Для вибору оптимального варіанта вимірюється розмір ванни або душової зони. Поширені карнизи 80×80 см; 90x90 см; 140×70 см; 160x90 см (ДxГ). Стандартні розміри П-подібних карнизів – 80x80x80 см; 90x90x90 см; 100×100×100 см.

Відгуки про статтю