Як вибрати м'ясні консерви

Вид м'яса

Яловичина – джерело корисних для суглобів еластину і колагену, а також марганцю, селену, цинку і заліза. Містить вітаміни групи B, PP, E, H. Має приємний смак, добре засвоюється організмом і має низьку жирність, що вигідно відрізняє це м'ясо від свинини і навіть курятини. При цьому яловичі консерви широко поширені і коштують відносно недорого. Такий продукт цінують спортсмени.

Дикий кабан – дієтичне (низькокалорійне) м'ясо, багате фосфором, калієм, селеном, натрієм, вітамінами B1, B2, B3. Даний продукт покращує роботу травної та нервової системи, зміцнює суглоби і кістки, позитивно впливає на стан слизової оболонки і шкіри. Ці консерви підійдуть спортсменам і людям, які дотримуються низькокалорійної дієти.

Індичка – дієтичне м'ясо, що містить залізо, кальцій, магній, сірку, вітаміни групи B, PP. Не викликає алергії, легко засвоюється, стимулює імунітет, забезпечує нормальну роботу нервової і серцево-судинної системи.

Консерви з індички використовуються в дитячому харчуванні і підходять людям, зайнятим важкою фізичною працею.

Конина – екологічно чисте м'ясо, яке містить натрій, калій, магній, мідь, рибофлавін, а також вітаміни групи B, PP, E, A. Зменшує рівень холестерину в крові, нейтралізує шкідливий вплив радіації, сприяє нормалізації обміну речовин. Легко засвоюється організмом.

Конина – жорстке м'ясо, що має специфічний смак, який сподобається не кожному. Ці консерви поширені мало і обійдуться недешево.

Косуля – дієтичне м'ясо, ніжне і м'яке. Є джерелом селену, магнію, хлору, марганцю, фосфору, міді, вітамінів PP, B1, B5, B6, B12. Даний продукт особливо корисний для людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту і вегето-судинною дистонією. Недоліки: обмежений вибір, висока вартість.

Кролик – дієтичне м'ясо, багате залізом, кобальтом, фосфором, солями калію, вітамінами групи B, жирними кислотами Омега-3. Засвоюється краще яловичини і не викликає алергію. Кроляче м'ясо – оптимальний вибір при ожирінні, гастриті, розладах шлунково-кишкового тракту. Підходить дітям і літнім людям.

Курка – дієтичне і недороге м'ясо, має чудові смакові якості. Це м'ясо багате лінолевою кислотою, ніацином, глютамином, вітамінами групи B, A. Курятина зміцнює імунну та нервову систему, регулює вміст холестерину, підтримує роботу серця. У порівнянні з бараниною, свининою, яловичиною містить менше жиру і легше засвоюється.

Оленина – делікатесне м'ясо, яке засвоюється організмом краще, ніж баранина, курятина, яловичина і свинина. Є джерелом селену, міді, натрію, заліза, вітамінів B1, B2, PP. Містить мінімум жирів і холестерину. Зменшує вірогідність появи гіпертонії, атеросклерозу, цукрового діабету. Недоліки: висока ціна, жорсткість м'яса.

Свинина – висококалорійне, жирне і м'яке м'ясо. Має прекрасні смакові якості. Містить значну кількість вітамінів групи B, цинку, магнію, лізину. Покращує роботу серцево-судинної системи, сприяє нормальному формуванню кісток, зігріває організм.

Свинячі консерви зустрічаються дуже часто і коштують порівняно недорого. Мінуси: високий вміст холестерину, низька засвоюваність.

Качка – висококалорійне м'ясо, яке є джерелом жирних кислот Омега-3, фосфору, вітамінів A, PP, E і групи B. Корисно впливає на зір, серце, мозок, шкіру, очищує організм від канцерогенів, нормалізує обмінні процеси.

Качине м'ясо рекомендовано спортсменам і людям, зайнятим важкою фізичною працею. Недоліки: велика кількість холестерину, висока ціна консервів.

Баранина – низькокалорійне м'ясо, що містить невелику кількість холестерину. Також баранина має багато заліза, фтору, йоду, кальцію, лецитину, вітамінів PP, B1, B2, B12, E. Зміцнює імунітет, нормалізує роботу підшлункової залози і обмін холестерину. Баранина – м'ясо на любителя через специфічний запах і смак. До того ж баранина є досить жорстким м'ясом і важко засвоюється.

Спосіб приготування

Тушонка – просмажене або відварене м'ясо, що пройшло стерилізацію (нагрівання консервів до температури вище 100°C). До складу тушонки входить жир, сіль, різні спеції, що поліпшують смако-ароматичні властивості продукту. Кількість м'яса з жиром становить не менше 56.5% (вищий сорт) і 54% (перший сорт), при цьому вміст жиру не повинен перевищувати 17%. Найчастіше зустрічається свиняча або яловича тушонка.

У власному соку – сире м'ясо птиці або кролика. В продукт додають тільки сіль і спеції. У порівнянні з тушонкою такі консерви містять більше м'яса – 95.3% або 97.4%.

В желе – бланшоване м'ясо (сировина піддається короткочасній обробці парою або окропом). Крім м'яса до складу продукту входить харчовий желатин, сіль, спеції.

Упаковка

Скляна банка – хімічно нейтральна упаковка, що не впливає на смакові властивості м'яса. Дозволяє побачити вміст, не розкриваючи банку. Мінус: крихкість, термін придатності не перевищує 2 років від дати виготовлення. Консерви в скляній тарі не підходять для вилазок і походів.

Жерстяна банка – значно міцніше скляної банки. М'ясо в жерстяній банці можна взяти в похід і на пікнік, при цьому термін придатності такого продукту становить 4 роки. Мінуси: не можна побачити і візуально оцінити вміст закритої банки, згодом вступає в реакцію з м'ясом і тим самим змінює його смакові властивості.

Важливо: вибираючи м'ясні консерви, зверніть увагу на маркування. Краще купувати банку, на якій написано «ДСТУ 4450:2005» (тушковане м'ясо), «ДСТУ 7681:-2015» (м'ясо птиці у власному соку) – такий продукт відповідає всім стандартам якості.

Маркування «ТУ» з номером свідчить про те, що виробник використовує власну технологію виробництва, а значить якість такої продукції повністю залежить від його сумлінності.

Вага

Вага м'ясних консервів наводиться без урахування маси упаковки (нетто). Скляна банка важить більше жерстяної, що ще більше ускладнює її використання в походах.

Відгуки про статтю