Як вибрати м'ясорубку

Потужність

Практика показує, що і 300 Вт вистачає для подрібнення невеликої кількості м'яса без жил і кісток, але таку м'ясорубку серйозніші завдання швидко виведуть з ладу. Чим потужніше агрегат, тим він надійніший і тим з більшим обсягом продукту впорається за один раз. Оптимальним варіантом вважається потужність 500-900 Вт.

Розрізняють дві величини потужності.

  • Номінальна потужність – дає характеристику роботи двигуна в штатному режимі без перегріву. Така потужність передбачає щоденне користування м'ясорубкою.
  • Максимальна потужність – характеризує роботу мотора на межі можливостей протягом короткого часу (для здрібнювання кісток і жил). Якщо двигун буде постійно функціонувати в критичному режимі, то він швидко зламається.

Важливо: практика показує, що відомі виробники, які дорожать своєю репутацією, найчастіше вказують номінальну потужність, а недобросовісні – максимальну. Тому не женіться за дуже високими цифрами – 1000 або 2000 Вт.

Продуктивність

Пристрої з продуктивністю менше 1 кг/хв підійдуть студентам, пенсіонерам або сім'ям з двох осіб. Моделі з параметром 1-2 кг/хв гарні для середньої сім'ї. М'ясорубки з показником понад 2 кг/хв рекомендуються великій родині.

Матеріал корпусу

Пластик – витримує покладене на нього навантаження, але все ж вимагає більш дбайливого поводження. Легше і дешевше, якщо порівнювати з моделями з металу.

Метал – має велику міцність і теплостійкість. Недоліки – значна вартість і вага в порівнянні з пластиковою м'ясорубкою.

Насадки

Кількість насадок – зазвичай насадки відрізняються одна від одної розміром отворів, що впливає на форму перероблених продуктів. Тому чим більше насадок в комплекті, тим ширше можливості м'ясорубки і тим більш різноманітні страви можна приготувати (в тому числі домашню ковбасу, фрикадельки, сосиски, нагетси, пюре, соки, спагетті, локшину, фігурне печиво).

Важливо: при покупці додаткових насадок зверніть увагу на їх сумісність з вашою м'ясорубкою. Збігатися повинні всі параметри: зовнішній діаметр, робочий зазор між корпусом і кріпильним кільцем, товщина валу і так далі.

Вибираючи м'ясорубку, оцініть кількість решіток, від яких залежить розмір отриманих шматочків. Мінімальна кількість – три штуки на 3; 5 і 8 мм.

Диски для фаршу – вибираючи м'ясорубку, слід звернути увагу на якість і матеріал, з якого зроблені диски. Бажано, щоб вони були з нержавіючої сталі. Зазвичай в комплекті йдуть три види таких ножів з різними розмірами отворів.

Диски для фаршу

Тертушка – призначена для натирання овочів та інших продуктів. В комплект може входити кілька тертушок.

Для шатківниці – барабан із прорізами та лезами, який подрібнює продукти. Відмінно підходить для овочів.

Насадка для кеббе – дозволяє робити порожнисті трубочки з м'яса, які потім наповнюються начинкою.

Насадка для кеббе

Насадка для приготування ковбас – можна приготувати ковбасу в домашніх умовах, прикладаючи при цьому мінімум зусиль.

Насадка для ковбаси

Для печива – диск із фігурними отворами, який формує тісто, що дає змогу швидко та у великій кількості зробити печиво.

Насадка для печива

Насадка-сокодавильниця – найчастіше є примітивним доповненням для отримання соку з цитрусових.

Для томатів і м'яких овочів – дозволяє отримати томатний сік і пюре з овочів.

Для нарізки кубиками – нарізає м'ясо та інші продукти в формі кубиків. Таке рішення набагато краще зберігає смак і консистенцію інгредієнтів, ніж звичайний фарш, але при цьому дає можливість змішувати їх з іншими продуктами. Ця насадка допоможе приготувати супи і салати.

Для котлет – форма для фаршу, що дозволяє виліпити з нього котлети. В результаті не потрібно формувати їх вручну, а самі котлети виходять однаковими.

Для помелу спецій та кави – спеціальний млин, що перемелює насіння різних культур та зерна. Зокрема, використовується для одержання борошна.

Для макаронів, пасти – кілька дисків з отворами різного діаметру для формування спагетті, тальятелле та інших різновидів пасти.

Максимальна висота посуду

Цей параметр означає дистанцію між основою корпусу і головкою м'ясорубки. Чим вище ця відстань, тим вищий посуд підійде для збору фаршу. Зазвичай максимальна висота коливається в межах 11-14 см, іноді зустрічаються м'ясорубки, у яких цей показник становить 16 см.

Максимальний час безперервної роботи

Ця характеристика показує час безперервної роботи в штатному режимі без ризику перевантаження і поломки. На даний параметр впливає потужність двигуна, якість продуктів і режим роботи м'ясорубки.

Максимальний час безперервної роботи найчастіше становить 10-15 хвилин. Більш просунуті моделі можуть похвалитися 20 хвилинами. Після кожного циклу роботи м'ясорубки слід робити паузи на 10-20 хвилин, щоб двигун охолов.

Довжина шнура

Вибір довжини шнура залежить від відстані м'ясорубки до розетки. Короткий провід часто незручний і зажадає підключення до подовжувача. Оптимальна довжина коливається в межах 1-1.5 м.

Оснащення

Режим реверсу – шнек м'ясорубки провертається в протилежному напрямку. Ця функція дуже корисна для м'ясорубок з низькою потужністю, так як дозволяє легко позбавлятися від жил. Більш потужні м'ясорубки просто даної функції не потребують.

Відсіки для зберігання насадок і шнура – економлять місце і дозволяють складовим м'ясорубки довше зберігатися в належному стані.

Захист від перевантажень – автоматично відключає м'ясорубку при критичних навантаженнях щоб уникнути перегріву і можливої поломки. Залежно від моделі, такий захист може бути реалізовано в трьох варіантах:

  • механічний – використовується втулка-запобіжник;
  • електронний – застосовується автоматичний переривник ланцюга, зустрічається найчастіше;
  • термозахист – здійснюється за допомогою спеціального теплоелемента.

Миття у посудомийній машині – велика частина м'ясорубок не розрахована на миття в посудомийці, оскільки це викликає втрату блиску і появу на металевих деталях корозії і темного нальоту. Іноді зустрічаються моделі зі знімними частинами з нержавіючої сталі і пластика – такі пристрої можна мити в машині без ризику їх пошкодження.

Самозагострювальний ніж – ніж автоматично заточується об грати під час роботи м'ясорубки. Самозагострювальний ніж не має захисту від корозії. Щоб м'ясорубка працювала ефективно, контролюйте гостроту ребра ножа.

Прогумовані ніжки – знижують вібрацію і ковзання м'ясорубки по столу в процесі її роботи.

Металевий лоток

Призначений для завантаження продуктів у м’ясорубку. Випускаються і пластикові лотки, але менш міцні. Крім того, метал вважається екологічним матеріалом.

Ручка для перенесення – полегшує рух м’ясорубки. Така ручка часто трапляється у важких металевих пристроях.

Важливо: після використання обов'язково вимийте м'ясорубку, ніж і грати. Щоб запобігти появі корозії, після миття протріть насухо ніж і грати, а по можливості – змастіть їх рослинною олією.

Виробник

Не рекомендується купувати м'ясорубки китайських і місцевих брендів Delfa, Elenberg, Saturn, Scarlett, Vitek, West, Aurora, DEX, Digital, Elbee, First, Hilton, Liberton, Maestro, Magio, Maxwell, Mirta, Mystery, Orion, Polaris, Rotex, Shivaki, Supra. Їх основними недоліками є низька якість матеріалів корпусу і ножів: деякі моделі з трудом перемелюють м'ясо при попаданні жил, більш жорстких шматків. Дуже часто швидко тупляться ножі, помітний горілий запах при роботі. Конструкції таких виробів часто не продумані, що робить процес отримання фаршу незручним і тривалим. Слід зазначити, що цінова категорія цієї групи від низької до середньої.

Хорошим співвідношенням ціна/якість відрізняються пристрої Binatone, Clatronic, Gorenje, Kenwood, Moulinex, Zelmer, Белвар. Ці м'ясорубки дорожче першої групи, іноді набагато, але велика частина моделей вдала. Хоча зустрічаються спірні варіанти. Перед покупкою також слід вивчити відгуки покупців. Незважаючи на те, що велика частина техніки цих брендів надійна, м'ясорубки є окремою категорією. Вибрати якісний товар – справа непроста.

Кращими на ринку техніки є вироби Bosch, Braun, Delonghi, Panasonic, Philips, ProfiCook. Ножі цих м'ясорубок виготовляються з високоякісної сталі, не вимагають постійного заточування. Самі пристрої надійні і довговічні, так як все виробництво контролюється компаніями. Часто оснащуються різними видами тертушок і насадок для овочів. Зазвичай заявлена потужність і швидкість перемелювання м'яса відповідають заявленим виробником. Слід зазначити, що іноді в керівництві користувача вказано час постійного навантаження на двигун, після якого м'ясорубку слід відключити. Цих вимог необхідно дотримуватися, щоб виріб не перегрівався і служив довго.

В окрему групу варто віднести м'ясорубки Bork і Redmond, так як ціна на них дуже завищена. Перший бренд позиціонується як преміум-клас і коштує невиправдано дорого (якість не відповідає ціні), а другий – за вартістю можна порівняти з набагато більш якісною технікою, наприклад, Philips, Bosch та іншими.

Відгуки про статтю

Купив боша, кума - Еленберг. Еленберг працює й досі (4 роки), бош (після двох поїздок у ремонт по гарантії) - лежить розібраний (згорів двигун) Еленберг молотив таке, після якого бош поїхав у перший ремонт.

Можливо, у Бош була якась бракована модель?

А чем First плох? Сейчас планирую брать FIRST FA-5140.

Этот бренд когда-то был в категории надежных, сейчас китайское производство иногда подводит.

Ну не знаю, все это наверное очень относительно, вот у меня, например, мясорубка Saturn работает уже 13 лет.

Вы правы - многие модели прошлых лет были очень удачными.

У меня была сатурн, браун и витек, разницу почувствовала только в цене, а проработали все одинаково не долго.

А как-то помогла вам гарантия от производителя?

Было бы не плохо, если бы дешевая техника работала ну хотя бы три года, так она и столько не служит. Моя мама, как всегда, в целях экономии, купила себе дешевую электромясорубку, которая проработала чуть больше года и сгорела. Пошли в магазин и тут началось… гарантия закончилась. Все, чем нам смогли помочь, это дали телефон сервисной службы, который находится в области. В общем в целях сбережения нервов и времени, я забрала эту мясорубку у мамы(якобы для ремонта) , выбросила, и купила нормальную качественную модель, которая работает уже около двух лет, без каких либо претензий и нареканий. Поэтому, полностью согласна с автором статьи, что любую технику, нужно покупать хорошего качества.

А я придерживаюсь совершенно иной точки зрения, зачем отваливать за мясорубку сумасшедшие деньги, если можно попользоваться дешевой и через пару-тройку лет заменить.

Технику всегда нужно покупать самому, чтобы потом не было никаких претензий, и не скупиться, тогда в вашем доме будет техника, которая помогает, а не раздражает. У нас в основном дома качественная техника, и мясорубка в том числе. Качество на высоте, ножи очень острые, за два года ни разу не точились, а в совокупности с мощностью, это не мясорубка, а зверь, перемалывает все абсолютно.

Я никогда не прислушиваюсь к продавцам в магазине, всегда беру с собой мужа, он знает толк в технике. Нашей бошевской мясорубке уже более семи лет, а крутит как только что из магазина. Статья хорошая, особенно для тех женщин, которые сами совершают такие покупки, и посоветоваться не с кем.

Полностью согласна с автором статьи, обожглась на мясорубке west. Чуть больше года проработала и все, хотя продавец уверял, что работать будет нормально.

спасибо за комментарий.

Спасибо за статью, как раз пригодться, только собираюсь покупать мясорубку, и уже чуть не купила дешевеньку.

Мы искренне рады, если наша статья помогла Вам в выборе :)

У нас Браун, для меня лучшая мясорубка.