Як вибрати набір для спецій і соусів

Вид

Набір для спецій - складається з декількох ємностей для зберігання приправ і деяких інших предметів. Крім функціональності, такий набір прикрасить інтер'єр кухні і святковий стіл. До набору входять такі предмети.

 • Сільниця / перечниця - ємність з кришкою для зберігання солі, перцю та інших спецій. Вона зберігає смакові якості і аромат приправ.
 • Соусниця - ємність для зберігання соусу.
 • Млин - пристосування для подрібнення перцю та інших спецій.
 • Млин + сільничка - такий комплект дуже зручний, так як дозволяє зберігати вже подрібнені спеції.
 • Дозатор - прилад, що дозволяє легко підбирати кухареві необхідну дозу приправи в процесі приготування їжі. Зустрічаються дозатори для соусу, олії, оцту і приправ.
 • Лійка - посудина, за допомогою якої можна перелити рідину з однієї ємності в іншу. Завдяки своїй тонкій довгій шийці працювати з лійкою дуже зручно.

В наборі можуть бути присутніми ємності для різних приправ, олії, оцту, гірчиці, а також баночка для зубочисток, серветниця, підставка, що забезпечує зручне зберігання баночок для спецій.

Млин

Виконання

Механічний (ручний) - наводиться в дію м'язовим зусиллям людини. В порівнянні з електричним аналогом, він коштує дешевше, простіше в експлуатації, не вимагає джерела електроенергії, має більший термін служби. В той же час, у такого млина менша продуктивність, а щоб привести його в дію доведеться докласти деяких зусиль.

Електричний - наводиться в дію електродвигуном, що працює від мережі. Такий млин не вимагає від людини ніяких зусиль, відрізняється високою продуктивністю (в тому числі і швидкістю помелу), низьким споживанням енергії і невисоким рівнем шуму. З іншого боку, електричний млин має більшу вагу і коштує дорожче, ніж механічна модель, а також залежить від джерела енергії.

Оснащення

Регулятор ступеня помелу - дозволяє завдавати і змінювати ступінь помелу спецій. Таким чином, можна подрібнювати спеції на дрібні і більш грубі часточки.

Ліхтарик - призначений для оптимального дозування спецій. З його допомогою можна висвітлити обсяг вмісту.

Кількість ємностей

Найпростіший набір для спецій складається з 2 (для солі і перцю) ємностей. Якщо цього недостатньо, то має сенс звернути увагу на набори, що включають в себе 4-9 ємностей. Це непоганий варіант для початківця кухаря. Більш досвідченим кулінарам підійдуть набори з 12-16 ємностей. Для святкового столу потрібна максимальна кількість різних предметів.

Матеріал

Сьогодні можна зустріти набори, виготовлені з дерева, сталі, пластмаси, кераміки, скла і деяких інших матеріалів. Вибір матеріалу набору для спецій і соусів в основному залежить від інтер'єру кухні.

Для кухні, оформленій в стилі прованс або кантрі, найкращим варіантом будуть дерев'яні набори, прикрашені різними розписами, наприклад, «під хохлому».

Для інтер'єру в стилі хай-тек або мінімалізм краще підібрати металеві (хромована нержавіюча сталь) набори, до складу предметів, виконаних у формі простих геометричних фігур - кулі, трапеції, трикутника, циліндра. Такі набори особливо ефектно виглядають на кухні з великою кількістю техніки.

Для кухні, оформленій в стилі модерн, рекомендуються набори, що складаються зі скляних баночок.

Важливо: слід пам'ятати, що дерево погано переносить вогкість. Краще придбати довговічні набори, що складаються з дерев'яного корпусу і пластикової ємності.

Підставка

Підставки бувають двох видів:

 • стаціонарні - жорстко кріпляться до стіни. Це більш функціональний варіант;
 • мобільні - дозволяють перенесення з одного місця в інше. Такі підставки зручніше, але займають місце на кухонному столі.

Матеріал

Підставка може бути виготовлена з нержавіючої сталі, пластика, дерева, кераміки. Непоганим варіантом буде магнітна підставка, що надійно утримує предмети від падіння при перенесенні або передаванні набору на інший край столу.

Форма

Форма підставки може бути квадратною, круглою, багатоярусною, що нагадує піраміду.

Важливо: зустрічаються електронні підставки, що поєднують в собі книгу рецептів і таймер.

Поради

 • Вибираючи набори для спецій, пам'ятайте, що ємність повинна щільно закриватися кришкою, оскільки збереження аромату і смаку спецій прямо залежить від герметичності посуду.
 • Якісні набори не можуть коштувати дешево. Краще віддати перевагу відомим брендам, ніж купувати дешеву і неякісну продукцію.
 • Кришка ємностей може бути як суцільною, так і з отворами. Перший варіант добре підійде для зберігання спецій, а другий - для використання.
 • Деякі набори мають оригінальний вигляд. Наприклад, можна зустріти керамічні ємності, виконані у формі тварин, а у скляних баночок бувають кришки, що мають вид тварин.
Відгуки про статтю