Як вибрати набір для суші

Комплектація

Набори для суші включають в себе наступні предмети.

Чаші - схожі на піалу, мають кришку. Чаші застосовуються зазвичай для супу.

Миски - з вигляду нагадують чашу, однак ширше і нижче, а також не мають кришок. Миски призначені для подачі рису, деяких салатів і локшини.

Один з різновидів миски - тонсуі. Це глибока кругла миска, край якої в одному місці утворює виступ, за який її зручно тримати

Тарілки - можуть бути як широкої з невеликим бортиком, так і злегка вигнутої форми. Деякі тарілки мають перегородки, що розділяють основне блюдо і спеції. Часто мають квадратну або прямокутну форму.

Набір паличок (2 штуки) - традиційний столовий прилад в японській та інших східних кухнях. Використовується для будь-якої їжі, за винятком рідкої, наприклад, супів. В комплект з паличками йде і підставка (хашіокі), що запобігає їх контакт зі столом.

Підставки (Тамакі-даї) - дерев'яні дощечки для подачі ролів, суші, сашимі і деяких інших страв.

Ложки - призначені для рідкої їжі. Як правило, в комплекті з ложкою йде і спеціальна підставка.

Соусники (сеюзара) - невеликі мисочки круглої, квадратної, овальної або прямокутної форми з вигнутими краями. Соусники призначені для подачі соєвого соусу.

Глечик - по виду нагадує вазу, яка звужується догори, а у верхній частині має конусоподібне розширення. Використовується для подачі саке.

Чарки (обсяг 30 мл) - служать для подачі саке і поділяються на два види:

  • гуіномі - звичайні чашки з вертикальними стінками, але без ручки і призначені для повсякденного використання;
  • отеко - за формою нагадують бутон, що розкривається і застосовуються для урочистих випадків.

Таці - служать для подачі страв. Кількість таць повинна відповідати числу гостей.

Чайні набори - включають в себе чайник і піали. Чайник схожий на європейські моделі, але має кулясту форму.

Крім того, в набір можуть входити бамбукові серветки, які служать більше для оформлення столу, циновка для згортання ролів в відповідну форму, в також столик для сервірування.

Кількість персон і предметів

Як правило, набори для суші розраховані на 1-4 персони і включають в себе 3-20 предметів. При цьому комплектація може бути різною. Стандартні набори складаються з паличок, тарілок під суші і соусників, інші - забезпечуються піалами для салатів або супу, блюдцями для соусу, циновками, чашками для чаю, глечиком і чарками для саке, тацями.

На 1-2 людини має сенс придбати набори, куди входять тарілки, чаші, блюдця для соусу, соусник, набір паличок (разом з підставкою), а також циновка. Для прийому гостей потрібен набір, що включає в себе більше предметів, необхідних для правильної подачі суші відповідно до японських традицій. Можна придбати 2-3 однакових набори.

Також варто врахувати, наскільки часто готуються японські страви. Якщо це відбувається рідко, то можна підібрати набори з мінімальною кількістю предметів.

Матеріал

Чаші, миски, тарілки виконуються з кераміки, порцеляни, фаянсу. Порцеляна - ефектний на вигляд і довговічний матеріал, але має високу ціну. Фаянс - коштує істотно дешевше, але відрізняється крихкістю. Компромісним варіантом є кераміка, яка коштує дешевше порцеляни, однак привабливо виглядає і є досить міцною.

Палички виготовляються з дерева, металів, пластику і навіть слонової кістки. Підставки до паличок виготовляються з того ж матеріалу, що і самі палички. Ложки робляться в основному з кераміки, а чайники - з чавуну або кераміки.

Поради

  • Рекомендується купувати набори для суші в спеціалізованому магазині японської кухні. Продукція там дорожча, але і більш якісна. Крім того, в таких магазинах можна звернутись за допомогою і отримати професійну консультацію.
  • Зверніть увагу на бренд. Найкраще вибирати японські торгові марки.
Відгуки про статтю