Як вибрати новорічний декор, фігурки

Новорічний декор і фігурки застосовуються для прикрашання інтер'єру приміщення. Поряд з ялинкою - головним атрибутом Нового року і Різдва, прикраси створюють святкову атмосферу.

Вид

Фігурка - тривимірний об'єкт, який зображає новорічних героїв.

Гірлянда - прикраса у вигляді ланцюга елементів, з'єднаних один з одним ниткою. Часто в якості елементів використовуються фігури, наприклад, ялинка.

Вінок - декор у формі кільця. Атрибут різдвяних свят.

Наліпка - плоске зображення на новорічну тематику.

Також зустрічаються декор у вигляді ліхтаря, штучного снігу.

Тип

Святковий декор виконується у вигляді новорічних і різдвяних персонажів - Діда Мороза, Снігуроньки, Санта-Клауса, Янгола, тварин. Набирають популярність композиції, що відтворюють сцену Різдва Христового (Різдвяний вертеп).

Призначення

Інтер'єрний - повнорозмірна фігурка, яка встановлюється на підлогу. Є самостійною прикрасою, призначеною для оформлення простору приміщення.

Під ялинку - відрізняється від попереднього типу меншими габаритами. Подібна фігурка разом з ялинкою / сосною утворює цілісну композицію.

Для вікон, дверей - компактний декор, що підкреслює зазначені елементи інтер'єру. Приклади таких прикрас: наліпка на вікно, вінок на двері.

Вуличний - великогабаритна фігурка для встановлення під відкритим небом (вулиці, площі). Відрізняється стійкістю до низьких температур, снігу, вологи.

Виконання

Цілісні - монолітні фігури, що займають певне місце. Ці моделі порівняно міцні, але незручні в зберіганні. Найчастіше в такому виконанні представлені інтер'єрні моделі і фігурки під ялинку. Матеріал: пластик, полімер, кераміка, порцеляна, дерево.

Надувні - фігури змінюють розмір в залежності від стану. Подібні вироби простіше зберігати, оскільки вони не займають місця в здутому вигляді. Мінус - чутливість до проколів, що скорочує термін служби. Вуличні фігури часто виготовляються надувними. Матеріал - ПВХ.

Матеріал

Пластик - порівняно дешевий і довговічний матеріал. З пластика виконуються фігурки під ялинку. Іноді пластик комбінують з тканиною.

ПВХ (полівінілхлорид) - застосовується для виготовлення надувних фігурок, вінків, гірлянд. Може використовуватися в тандемі з іншими матеріалами, наприклад, металом (вінок).

Полімер - міцний і стійкий до зовнішніх впливів. Цей матеріал витримує мороз, перепади температури, вплив вологи і УФ-променів. Вуличні цільні фігурки виготовляють з полімеру.

Кераміка, порцеляна - ефектний на вигляд матеріал, який застосовується для створення фігурок під ялинку. Мінус - висока ціна.

Інші матеріали (дерево, тканина, папір, метал) зустрічаються рідше через вагомі недоліки. Дерево на відміну від пластику або полімеру не здатне приймати будь-яку форму, тканина потребує жорсткого каркасу, папір недовговічний, а метал занадто важкий. Тому такі матеріали застосовуються для створення простих фігур (дерево, тканина), наліпок (папір), декоративних ліхтариків (метал).

Додатково

Підсвічування - додає декору святковий вигляд. Фігурка з підсвічуванням стає повноцінною прикрасою інтер'єру або вулиці.

Рухи, музика, звуки, сміх - «оживляють» фігурку і створюють казкову атмосферу. Найчастіше подібні функції передбачені в виробах, які ставляться під ялинку.

Колір

Колір фігурок та іншого декору підбирається виходячи з місця установлення. Моделі під ялинку повинні гармоніювати з ялинковими прикрасами, інтер'єрні фігурки - вписуватись в колірну гаму відповідної зони приміщення. В той же час варто враховувати, що багато фігурок мають традиційні кольори (червоно-біла гама для Діда Мороза і Санта-Клауса, біло-синя для Снігуроньки і сніговика).

Живлення

Батарейки - використовуються в компактних фігурках під ялинку. Вимагають періодичної заміни елементів живлення.

Мережа - це варіант характерний для великих інтер'єрних і вуличних моделей. Мобільність подібних фігурок істотно обмежена.

Розміри

Розміри фігурки залежать від призначення. Роблячи вибір, зверніть увагу на висоту виробу:

  • під ялинку - до 40 см;
  • інтер'єрні - до 100 см;
  • вуличні - до 240 см.

Модель під ялинку повинна вміститись у вказане місце, а інтер'єрна / вулична - бути помітною в приміщенні / на відкритому повітрі.

Відгуки про статтю