Як вибрати ковдру

Ковдри можна розділити на два типи:

Вид

Універсальна – добре утримує тепло і в той же час «дихає». Вона представлена двома видами:

  • всесезонна – складається з двох ковдр – легкої і полегшеної, з'єднаних кнопками: для літа використовується легка, для зими - обидва шара. Ця ковдра може замінити відразу декілька сезонних моделей;
  • демісезонна (полегшена) – призначена для ранньої весни і пізньої осені, а також для добре опалювальних квартир в зимовий період.

Тепла – використовується в осінньо-зимовий період в умовах добре опалювального приміщення.

Особливо тепла – оптимальний варіант для самої холодної зими, а також погано опалюваних квартир і будинків з високими стелями. Вона добре підійде і для тих, хто вважає за краще спати при відкритих кватирках.

Легка – призначена для літнього сезону. Така ковдра ідеально пропускає повітря, відмінно вбирає і випаровує вологу.

Наповнювач

Натуральний

Добре «дихає» і поглинає вологу, а також регулює мікроклімат. Деякі з натуральних наповнювачів мають терапевтичний ефект. Однак такі ковдри коштують недешево, складні у догляді і людям з алергією можуть не підійти.

Бавовна – легкий і міцний наповнювач, що не викликає алергію. Така ковдра легко преться і швидко сохне. Зазвичай бавовняний наповнювач зустрічається в тонких літніх ковдрах.

Пір'я і пух – класичний наповнювач: м'який, легкий, теплий, довговічний. Однак з часом в ньому можуть з'явитися кліщі.

Овеча вовна – теплий і приємний на дотик матеріал. Завдяки електростатичного поля, що утворюється при терті вовняних волокон, має лікувальні властивості (стабілізує тиск, рекомендується при остеохондрозах, артритах, ревматизмі, алергії). З іншого боку, у вовні може завестися моль та інші комахи.

Верблюжа вовна – легше, м'якше і тонше овечої вовни. Така ковдра не накопичує статичну електрику, а навпаки, знімає її. Наявність ланоліну у вовні сприятливо впливає на шкіру, суглоби і м'язи людини. Однак і ціна цієї ковдри досить висока.

Вовна лами – найлегша і тепла. Ковдра з таким наповнювачем - оптимальний варіант при захворюваннях суглобів, хребта, а також бронхіті.

Натуральний шовк – має всі достоїнства натуральних матеріалів. Шовкові ковдри, як і вовняні, мають лікувальний ефект і рекомендуються для профілактики ревматизму, застудних, шкірних і серцево-судинних захворювань. До того ж, шовк не викликає алергії і в ньому не заводиться пиловий кліщ. Недолік – дуже висока ціна.

Вата – дешевий наповнювач, який добре зберігає тепло і вбирає вологу. Однак ватяна ковдра важка, накопичує пил, здатна вбирати неприємні запахи, а з часом звалюється.

Синтетика

Легкий, довговічний, простий у догляді і швидко сохнучий матеріал. Ці наповнювачі дешевше натуральних, не викликають алергії, але і не мають лікувальні властивості. Синтетичні ковдри «дихають» гірше натуральних, тому під ними часто буває жарко. Крім того, вони накопичують статичну електрику.

Холофайбер – пружний і повітропроникний матеріал, не всмоктуючий запахи. Однак з часом може звалятись в грудки.

Синтепон – м'який і легкий наповнювач. Недоліки: погано вбирає вологу і не дуже теплий.

Силікон – дуже теплий матеріал, відрізняється підвищеною стійкістю до зносу і антистатичними властивостями. Силікон набагато краще синтепону утримує форму, а отже і довше служить. Однак і ціна такого наповнювача вище.

Комфорель (синтепух) – за своїми якостями наближається до лебедячого пуху, але позбавлений його недоліків. Ковдри з таким наповнювачем зберігають свою форму протягом тривалого часу.

Рослинні волокна (бамбук, евкаліпт) – приємні на дотик і не викликають алергії. Такі волокна за способом виробництва відносяться до синтетичних матеріалів (натуральна сировина піддається хімічній обробці), але мають властивості натуральних.

Бамбукове волокно ( «бамбуковий штучний шовк») м'якше бавовни і володіє антибактеріальними властивостями. Евкаліптове волокно – гладке, тонке і міцне, за своїми якостями також нагадує шовк. Ці наповнювачі часто використовуються для легких і демісезонних ковдр.

Щільність наповнювача

Вибираючи ковдру, слід звернути увагу на щільність наповнювача. Цей параметр вимірюється в грамах на 1 квадратний метр (г/м кв.). Чим щільніше наповнювач, тим тепліше ковдра:

  • особливо тепла – 420 г/м кв .;
  • всесезонна – 300-350 г/м кв .;
  • полегшена – 220-280 г/м кв .;
  • літня – 200-220 г/м кв.

Добре, якщо на упаковці вказана ступінь теплоти ковдри, позначена крапками: від однієї (літня легка) до п'яти (особливо тепла). Це допоможе зробити правильний вибір виробу.

Виконання

Касетна – наповнювач розподіляється по окремим замкненим секціям - касетам. В цьому випадку наповнювач переміщається лише в межах касети. Касетна технологія забезпечує рівномірний розподіл наповнювача в ковдрі, а крім того, така ковдра ніколи не зіб'ється.

Стьобана – наповнювач фіксується в ковдрі за допомогою довгих паралельних швів - простьобування. Стьобана ковдра дешевше касетної, але не настільки довговічна.

Каростеп – за технологією виробництва нагадує стьобану ковдру, але прошиття виконано у вигляді хрестика або вісімки. Така ковдра тепліше, ніж стьобана.

Чохол

Чохол для ковдри повинен добре «дихати» і утримувати наповнювач всередині виробу. Ще одна функція чохла - захист наповнювача від забруднення. Зустрічаються трикотажні, бавовняні, шовкові, жакардові, сатинові, тикові чохли. Бажано, щоб для ковдри з натуральним наповнювачем використовувався чохол з натуральної тканини, інакше його зігріваючі властивості будуть погіршуватися.

Тканина чохла впливає на ціну ковдри. Наприклад, тиковий чохол коштує дорожче сатинового.

Розмір

Двоспальна (220х240; 200х220; 195х215; 172х205 см). Ковдри розміром 220х240 см ( «євро-розмір») відмінно підійдуть для більшості підковдр, а ковдри 172х205 см ( «англійський розмір») часто можна зустріти на території СНД. Для великих людей відмінно підійде ковдра 220х240 см ( «євро-максі»).

Полуторна (сімейна, односпальна) (155х215; 140х205; 160х220; 160х215; 140х205 см). До ковдр, які мають розмір 155х215 см ( «євро-полуторка») простіше підібрати постільну білизну, ковдри 140х205 см ( «англійський розмір») стане оптимальним вибором для невеликої ліжка. Для дитини можна вибрати ковдру як «англійського», так і дитячого розміру (160х205 см).

Поради

  • Вибираючи ковдру, слід звернути увагу на етикетку. На ній має бути вказано назву виробника, його адресу, склад наповнювача і матеріал чохла, рекомендації по догляду за виробом.
  • Щоб ковдрою було зручно користуватися, її ширина повинна перевищувати ширину ліжка.
  • Для дитини краще придбати вовняну ковдру: тепла ватяна занадто важка, легка синтепонова - недостатньо тепла, а тепла і легка пухова - може привести до алергії.
Відгуки про статтю