Як вибрати шоколад

Вид

Плитковий – шоколад у вигляді прямокутних плиток, які дуже зручно відламувати. Ця продукція зустрічається найчастіше.

Набір шоколаду – складається з декількох шоколадок. Найчастіше доповнюється розмальовками і настільними іграми (тематичні набори).

Кондитерський – шоколад, який використовується в кулінарії. Характеризується збалансованим смаком, м'якою консистенцією, еластичністю, швидкістю застигання, що спрощує роботу з продуктом. Даний шоколад застосовують для виготовлення цукерок, ганаша, глазурі, праліне, прикрас тортів.

Тип

Молочний – світло-коричневий шоколад. Це найбільш солодкий і калорійний продукт, проте корисних речовин в ньому мало. Такий шоколад особливо люблять діти. Склад: какао терте, какао-масло, сухе молоко, цукор.

Чорний (гіркий) – самий темний шоколад. Має терпкий, часом надмірно гіркий смак. Є найбільш корисним, так як покращує роботу мозку і серцево-судинної системи, а також добре знімає стрес. Відноситься до дієтичних продуктів. На відміну від молочного шоколаду не містить в своєму складі сухого молока, при цьому частка цукру мінімальна.

Темний – за кольором і смаком нагадує чорний, але солодший. Темний шоколад містить менше какао і більше цукру.

Білий – дуже солодкий і калорійний продукт. Складається з сухого молока, какао-масла і цукру, при цьому какао терте відсутнє. Найменш корисний шоколад.

Пористий – відрізняється повітряною структурою. Пористий шоколад легко впізнати по наявності бульбашок. Це ніжний і легкий продукт. Але такий виріб позбавлений характерного шоколадного аромату.

Існує продукція, в якій поєднуються різні типи шоколаду, наприклад, молочний з білим, молочний з чорним і білим, темний з молочним. Подібні кондитерські вироби мають незвичайний смак і текстуру.

Зміст какао

Вміст какао в шоколаді визначає його тип і споживчі властивості. Чим більше какао, тим якісніше і корисніше кондитерський виріб. У той же час зростає ціна, а смак стає більш гірким, що подобається не всім споживачам.

Порівняно невисокий вміст какао-продуктів характерний для молочного та білого шоколаду – не менше 20% і 25% відповідно. У темному і чорному шоколаді цього компонента більше – від 35%.

Наповнення

З добавками – такий шоколад містить горіхи, каву, сухе молоко, алкоголь, вершки, вафлі, мармелад, спеції, цукати, ванілін і інші інгредієнти. Добавки дозволяють домогтися незвичайного смаку і аромату продукту.

Без добавок – натуральний шоколад. Відмітна ознака високоякісної і преміальної продукції.

З начинкою – подібний шоколад заповнений праліне, сухофруктами, злаками, помадкою, тірамісу, кремом та іншими компонентами. Начинка покращує смакові якості продукту.

Без начинки – класичний натуральний шоколад.

Найчастіше шоколад без добавок позбавлений також і начинки. Але зустрічається продукція без добавок з начинкою і навпаки – вироби з добавками, але без начинки.

Важливо: добавки і начинка зменшують термін придатності шоколаду. Якщо кондитерський виріб без добавок і начинки зберігається протягом 12-18 місяців, то аналог з кремом або фруктами зіпсується за 2 місяці.

Кокосове або пальмова олія продовжує термін придатності продукту, проте наявність цих компонентів вказує на низьку якість шоколаду. Ці шкідливі для здоров'я речовини використовуються як дешеві замінники какао-масла.

Добавки і смак начинки

Добавки бувають двох видів:

  • ароматичні – покращують аромат шоколаду (спеції, алкоголь, кава, ванілін);
  • харчові – роблять смак виробу більш приємним (цукати, родзинки, вафлі, горіхи).

Зазвичай зустрічається шоколад з начинкою, що має смак молока, полуниці, карамелі, ягід, м'яти, йогурту, марципану.

Тематика

Тематичний шоколад в стильній упаковці набувають в подарунок. При виборі оптимального варіанту виходять з того, кому дарується презент:

  • чоловікові, татові – продукція характеризується суворим дизайном із зображенням чоловічих атрибутів, наприклад, метелика, вусів, капелюха;
  • жінці, мамі – кондитерські вироби відрізняються яскравим оформленням з квітами;
  • дитині – шоколадні набори-розмальовки, набори, доповнені настільною грою.

У професійні свята актуальний шоколад, присвячений конкретній професії – дизайнеру, бухгалтеру, вчителю, медику. Також можна придбати тематичний шоколад в подарунок до різних знаменних дат (Новий рік, день народження, весілля). Випускається і сувенірна продукція, на упаковці якої зображені пам'ятки України.

Не містить

Одним з показників високої якості і безпеки для здоров'я шоколаду є відсутність в його складі консервантів і барвників. Продукція, яка не містить глютен або цукор, купується людьми з непереносимістю цих компонентів.

Особливості

Веганський – шоколад, в якому не містяться продукти тваринного походження, в тому числі, казеїн і лецитин.

Діабетичний – шоколад, який не містить цукор. При цьому роль замінника цукру грає фруктоза, сорбіт, ксиліт і інші речовини.

Кошерний – шоколад, вироблений відповідно до традицій іудаїзму.

Натуральний – шоколад, що складається тільки з какао-масла, какао тертого і цукру. Не допускається присутність в такому кондитерському виробі пальмової або кокосової олії, борошна, маргарину, харчових добавок (вказуються за допомогою букви «Е» і цифрового коду).

Органічний – шоколад, який виготовлений з какао-бобів, вирощених в екологічно чистих умовах. Крім того, особливості виробництва дозволяють зберегти в шоколаді більше корисних речовин. Мінус – висока ціна.

Дієтичний – шоколад з невисоким вмістом цукру або повною його відсутністю. У деяких різновидах таких виробів зменшено кількість жиру. Цей продукт обирають люди, які дотримуються низькокалорійної дієти.

Упаковка

Найчастіше шоколад розфасовують в картонні коробки і паперові упаковки. У дорогої продукції ці види упаковки грають і декоративну роль. Тому шоколад в коробці або паперовій упаковці прекрасно підходить для подарунка. Багато виробників використовують упаковку флоу-пак – в порівнянні з паперовою міцнішу і герметичну, але має не настільки респектабельний вигляд.

Кондитерський і деякі види плиткового шоколаду упаковують в поліетиленові пакети. А ось елітна продукція поставляється в художньо оформлених жерстяних коробках / банках.

Відгуки про статтю