Як вибрати засіб догляду за побутовою технікою

Миючі засоби (детергенти) - хімічні препарати, які використовуються для миття і чищення посуду, побутової техніки, прибирання приміщень. Якісний миючий засіб повинен відповідати наступним вимогам:

 • добре пінитись: від кількості піни залежить економічність його витрачання;
 • бути розфасованим в безпечну упаковку, щоб дитина не змогла її відкрити, розлити або випити/проковтнути;
 • не викликати алергію і бути максимально безпечним для здоров'я. Добре, якщо в його складі присутні речовини, що знімають подразнення і пом'якшувальні шкіру рук (силікон, гліцерин, алое вера).

Засоби для догляду за побутовою технікою бувають двох видів - звичні чистячі препарати і засоби, що захищають техніку від накипу, які видаляють або запобігають його виникнення на внутрішніх деталях і ТЕНах (в тому числі для пральних, посудомийних, кавоварок, чайників).

Серветки

Для догляду за побутовою технікою краще використовувати спеціальні серветки, що дбайливо відносяться до її поверхні і внутрішнього простору.

Волога чистяча серветка - зі спеціальним просоченням (ПАР), що видаляє забруднення і має антистатичну дію. Таку серветку можна використовувати тільки один раз.

Серветка з мікрофібри (поліестер+поліамід) - відмінно проникає в мікротріщини, поглинає і утримує воду, бруд, пил, видаляє бактерії, знімає статичну електрику, не залишає на поверхні розводи і подряпини. Серветка з мікрофібри довговічна і є багаторазовою.

Ця ганчірочка має дві сторони: одна сторона з щільним переплетенням використовується для видалення складних забруднень, друга - з тонким переплетенням призначена для очищення незначних плям, фінішного протирання або полірування.

Зустрічаються два види серветок:

 • неткані - добре підійдуть для очищення від пилу і незначних забруднень (сухе чищення);
 • в'язані - використовуються для видалення складних забруднень (вологе чищення).

Важливо: сухою серветкою обробляють делікатну техніку (наприклад, монітори і оптику), вологою - клавіатуру.

Ватний диск - можна використовувати для сухого чищення замість серветки з мікрофібри.

Губка з целюлози - добре справляється із забрудненнями, вбирає вологу і має антибактеріальну дію.

Призначення

Для чищення поверхні і внутрішнього простору/відсіків побутової техніки зазвичай використовуються неабразивні засоби. Порошки можуть зіпсувати зовнішній вигляд і деталі пристрою. Варто відзначити, що гель і піна в ряді випадків краще підходять для чищення побутової техніки, ніж рідини - вони не стікають по вертикальній поверхні.

Стиснене повітря (балон) - використовується для чищення від пилу і забруднень комп'ютера, клавіатури, мобільного телефону та іншої техніки у важкодоступних місцях (кулер відеокарти, зазори між клавішами).

Для догляду за мікрохвильовими печами/газовими плитами підійде крем, спрей, піна, серветка або губка.

Щоб очистити склокерамічні плити варто скористатись рідким засобом і спеціальним шкребком для видалення пригорілих або засохлих забруднень.

Оптимальний варіант для пральних машин - засіб для захисту від накипу (порошок або рідкий засіб), ополіскувач, таблетки.

Щоб очистити посудомийну машину від жиру, бруду і накипу, слід користуватись спеціальним очищувачем (порошок або рідина).

Для очищення холодильників застосовують спрей з антибактеріальною дією і серветку з мікрофібри. Також можна використовувати поглиначі запаху (гелі) та інші дезодоруючі засоби.

Щоб очистити металеві поверхні (в тому числі з нержавійки) використовується рідкий засіб, спрей, піна, губка або серветка.

Для чищення моніторів і РК-телевізорів застосовуються сухі і вологі серветки/спрей, що мають антистатичну дію. Можна знайти комплекти з серветки з мікрофібри і спрея - одна така серветка зможе замінити пачку одноразових серветок. Щітка і балон зі стисненим повітрям знадобляться для для чищення клавіатури, системного блоку ПК.

Важливо: засоби для моніторів і РК-телевізорів не повинні містити небезпечний для них спирт.

Для мультиварок оптимальним вибором стануть рідкі засоби, губки або серветки. Чайники та кавоварки слід обробляти рідкими препаратами від накипу. В принтерах має сенс використовувати рідкі засоби для миття друкуючих головок і струменевих картриджів.

Додатково

 • на упаковці повинна бути представлена інформація про миючий засіб (склад, спосіб застосування, заходи безпеки);
 • вибираючи засіб для миття, варто уважно вивчити його склад. Це допоможе вибрати найбезпечніший препарат;
 • для захисту рук слід користуватися гумовими рукавичками при митті посуду;
 • щоб позбутися від небезпечних речовин, що залишилися на посуді після застосування рідких детергентів, необхідно 15 разів прополоскати його в чистій воді;
 • не варто капати засіб на тарілку, краще додавати його на губку;
 • використовуючи детергент, слід дотримуватись дозування, зазначеного в інструкції;
 • бажано міняти губку якомога частіше і користуватися засобами, що мають сильні бактерицидні властивості;
 • зберігати миючі засоби необхідно в місцях, недоступних для дітей.

Не слід змішувати детергенти, оскільки в результаті можуть утворитись токсичні речовини, що негативно впливають на організм. Тому бажано мати засоби не тільки для миття посуду, але і для догляду за побутовою технікою.

Відгуки про статтю