Як вибрати розумний годинник

Вид

Розумний годинник – пристрій з комп'ютером і дисплеєм, що виконує безліч функцій. Зазвичай такий годинник працює спільно зі смартфоном: приймає дзвінки, відповідає на електронну пошту і повідомлення. Деякі моделі застосовуються як бездротова гарнітура для розмов по смартфону. Розумний годинник має квадратну або круглу форму, електронний або стрілочний циферблат.

Розумний годинник-телефон – завдяки вбудованим модулям стільникового зв'язку може телефонувати і відправляти SMS-повідомлення, не підключаючись до смартфону. Він має книгу контактів, клавіатуру, а для роботи пристрою потрібна SIM-карта. Годинник-телефон може використовуватися спільно зі смартфоном.

Розумні браслети – відрізняються від годинника меншими габаритами і часто – відсутністю дисплея. Вони збирають інформацію про фізичну активність і стан організму (пройдена дистанція, пульс) для передачі на комп'ютер або мобільний телефон.

Важливо: деякі розумні годинники можуть виконувати окремі функції розумного браслета і навпаки – ряд розумних браслетів приймають повідомлення про вхідні SMS-повідомлення і дзвінки на смартфон.

Можливості

Розумний годинник

Базовий рівень – відображення поточного часу доби (головна функція). Також пристрій сповіщає про вхідні дзвінки, SMS- або e-mail-повідомлення (за допомогою звукового сигналу, вібрації). При цьому текст повідомлення не виводиться на екран. Розумний годинник базового рівня дозволяє керувати смартфоном (переведення в сплячий режим). В деяких моделях є функції браслетів.

Середній рівень – відображення інформації на екрані (не тільки SMS і e-mail-повідомлення, а й відомості, отримані від програм на смартфоні), установка інших додатків, програвання музики і відео. Такі годинники мають монохромні або кольорові екрани.

Просунутий рівень – два попередніх рівня з'єднуються з можливістю пошуку інформації в Інтернеті і роботи з усіма програмами. Такі годинники оснащуються кольоровим сенсорним дисплеєм, а за своєю функціональністю наближаються до повноцінного смартфону.

Браслети

У браслетів базового рівня відсутній екран. Подібні пристрої відстежують фізичні параметри (кількість кроків, витрачені калорії, подолану відстань, фази сну). Більш «просунуті» гаджети оснащуються дисплеєм, мають функцію розумного будильника, який пробуджує людину в стані поверхневого сну для комфортного прокидання.

Керування

Кнопкове – зустрічається в дешевих моделях або в пристроях із підвищеним захистом від води і подряпин. Кнопкове керування складніше сенсорного, оскільки вимагає часу на освоєння, зате у таких пристроїв вища стійкість до ударів.

Сенсорне – здійснюється за допомогою екрану, чутливого до натискання. Подібний дисплей забезпечує інтуїтивно зрозуміле керування. Годинники з сенсорним екраном більш функціональні, але не завжди зручні за кермом або на ходу, так як через відсутність кнопок доведеться відволікатися від дороги. Сенсорні моделі нестійкі до механічних впливів – легко розбиваються.

Важливо: зручна робота з сенсорним екраном вимагає великого дисплея.

Зустрічаються моделі, що дозволяють управляти жестами. Це найсучасніший спосіб, але вимагає часу на навчання, оскільки не всі жести інтуїтивно зрозумілі.

Відображення часу

Аналогове – відбувається за допомогою циферблата зі стрілками. Такий спосіб відображення часу зустрічається рідко.

Цифрове – відображається за допомогою електронного екрану. Подібний варіант дозволяє змінювати вид екрана на свій смак (класичний або сучасний). Цифрове відображення використовується найчастіше.

Комбіноване – поєднання двох попередніх способів. Через складність виконання, такий спосіб відображення зустрічається дуже рідко.

Ремінець

Регульований – дозволяє змінювати довжину ремінця/браслета, щоб підігнати його під розміри зап'ястка. А ось пристрій з нерегульованим ремінцем слід підбирати особливо ретельно.

Знімний – дає можливість змінювати ремінець при необхідності, наприклад, якщо користувач не задоволений відчуттями від носіння розумного годинника або його зовнішнім виглядом.

Швидкознімний – дозволяє легко знімати і одягати ремінець/браслет, не застосовуючи додаткові інструменти. В цьому випадку можна придбати кілька ремінців і міняти їх залежно від ситуації.

Важливо: вибираючи ремінець, звертайте увагу на гіпоалергенність матеріалу. Варто ознайомитися з відгуками покупців.

Тип застібки

Пряжка – надійна застібка, що надає ремінцю солідного вигляду. Така застібка добре поєднується з різними матеріалами ремінців, виключаючи метал.

Магнітна – досить проста у використанні і налаштуванні, але сумісна тільки з металевими браслетами.

Фіксатор – подібний варіант особливо добре поєднується з ремінцями з гуми (надійніший, ніж пряжка).

Кліпса – проста в застосуванні, але складна в регулюванні. Підходить тільки для металевих браслетів.

Липучка – проста у використанні і регулюванні, але швидко виходить з ладу. Тому липучка не отримала широкого розповсюдження. Якщо ж вибір припав на розумний годинник з липучкою, то слід обрати модель, в якій передбачена додаткова застібка.

Без застібки – дає можливість користувачеві самостійно вибрати оптимальний тип застібки.

Дисплей

З дисплеєм – таке рішення характерне для більшості моделей розумного годинника.

Без дисплея – подібне виконання властиво розумним браслетам та годинникам з циферблатом та стрілками.

Кольоровий – відображає інформацію за допомогою декількох кольорів (наприклад, OLED, Super AMOLED). Чим багатша палітра дисплея, тим красивіша та інформативніша картинка. У кольорового екрану гірша читабельність на сонці, а сам дисплей збільшує вартість годинника.

Важливо : Щоб продовжити тривалість роботи з кольоровим екраном, переведіть пристрій у режим «сплячий».

Монохромний – відображає відомості за допомогою двох кольорів (чорного та білого). Такий екран коштує дешевше та споживає менше енергії, ніж кольоровий. Зображення, що вийшло, добре видно навіть на яскравому сонці.

Сенсорний – забезпечує інтуїтивно зрозуміле керування. У порівнянні з годинником без сенсорного екрана ці моделі більш функціональні. Недоліки: дорожнеча, можливість помилкового спрацьовування під час плавання, підвищене енергоспоживання. Також сенсорний екран не завжди зручний за кермом або на ходу – через відсутність кнопок доведеться відволікатися від дороги.

Важливо : зручна робота із сенсорним екраном потребує великого дисплея.

Вигнутий – ефектний та зручний дисплей, що повторює контури зап'ястя. В результаті такий годинник менше чіпляється за рукави і не заважає під одягом. Вигнутий екран, на відміну від плоского, забезпечує хорошу читабельність у будь-якому положенні.

З підсвічуванням – дає можливість працювати з пристроєм у темну пору доби. Ця функція є актуальною для РК-екранів, оскільки вони не випромінюють світло.

Форма

Кругла – нагадує класичний циферблат наручного годинника. Підійде цінителям ретро-стилю.

Прямокутна – відображає більше інформації, ніж круглий аналог, при цьому коштує дешевше. Оптимальна для любителів стилю хай-тек.

Овальна – властива деяким розумним браслетам і дитячим годинникам.

Фігурна – має незвичайну форму. Такі розумні годинники зустрічаються дуже рідко.

Тип матриці

LCD (рідкокристалічна) – завдяки порівняно низькій вартості і прийнятній якості зустрічається найчастіше. Буває кілька модифікацій технології LCD, серед них – TN+film, Super LCD. Такий екран вимагає внутрішнього підсвічування, яке вмикається при поганому освітленні і «сліпне» на яскравому сонці.

Найбільш поширені рідкокристалічні матриці в розумних годинниках.

 • TFT – дешевша за інші різновиди LCD-матриць і не потребує підсвічування, але дає середню якість зображення. Ще один істотний мінус – вузькі кути огляду.
 • TN – бюджетний варіант, має малий час відгуку. Недоліки: низькі кути огляду, невисока контрастність.

IPS – більш просунута РК-технологія. Такий екран характеризується широкими кутами огляду, непоганою яскравістю і передачею кольору.

LED – вдосконалена версія LCD. Споживає менше енергії, забезпечує більшу контрастність та чіткість зображення, але обійдеться дорожче.

LTPS – вдосконалений різновид IPS. Відрізняється покращеною чуйністю на дотики та низьким споживанням енергії. Недолік – вища ціна.

OLED (світлодіодна) – відрізняється від РК-екрану, більшою яскравістю і контрастністю кольорів. Подібний екран не потребує підсвічування і споживає менше енергії. OLED-дисплей тонший і легший за LCD-екран. З іншого боку, такий дисплей коштує дорожче, а служить менше, ніж РК.

PMOLED – дешевше AMOLED-дисплея, але особливості цієї технології не дозволяють створити екрани великого розміру з достатньою якістю зображення. Тому така технологія використовується в дитячих розумних годинниках і розумних браслетах для дорослих.

AMOLED – просунута версія OLED. Відрізняється зниженим енергоспоживанням, поліпшеною передачею кольору і контрастністю. Правда, такий екран обійдеться дорожче, ніж аналог на базі технології OLED.

 • Super AMOLED – вдосконалений варіант AMOLED: споживає ще менше енергії, забезпечує більш високу яскравість і контрастність кольорів. Екран з подібною матрицею дає хорошу читабельність на сонці. Мінус– більш висока ціна в порівнянні з AMOLED-дисплеєм.

E-ink (електронний папір) – добре читається на сонці і споживає мінімум енергії, що значно збільшує термін його служби. Цей дисплей відображає лише текстову і графічну інформацію (монохромний режим): відео на екрані переглядати неможливо. За барвистістю такі дисплеї поступаються іншим екранам.

Mirasol – як і попередній дисплей споживає мінімальну кількість енергії, але відображає кольорову картинку.

Transflective – відноситься до рідкокристалічних матриць, об'єднує риси технологій LCD і E-lnk. Такий екран забезпечений підсвічуванням, але на сонці працює як E-lnk. В результаті забезпечується хороша читабельність при яскравому світлі, що вигідно відрізняє подібний дисплей від традиційних LCD-екранів. Мінус – висока ціна.

Скло

Пластикове – дешеве скло, яке не розбивається від ударів, але легко дряпається. Пластикове скло зустрічається в недорогих моделях і спортивних годинниках (пластиковий корпус).

Мінеральне – стійке до подряпин, але по міцності поступається попередньому варіанту і дорого коштує. В розумних годинниках використовується найбільш часто. Маркування – Crystal Glass.

Сапфірове – відрізняється високою прозорістю і стійкістю до подряпин, зберігає первісний вигляд протягом тривалого часу. Однак таке скло дуже дорого коштує і легко розбивається від ударів. Через ці недоліки годинники із сапфіровим склом зустрічаються рідко. Маркування – Sapphire Glass.

Комбіноване – поєднує переваги попередніх видів. Таке скло стійке до подряпин і ударів (наприклад, Gorilla Glass).

Діагональ дисплея

Цей параметр впливає на комфортність використання смарт-годинника. Одиниця виміру – дюйм. У різних моделях складає 0.5-2 дюйми. Чим більший діагональ, тим простіше працювати з пристроєм. Але в той же час зростає вартість та енергоспоживання, а також розмір корпусу розумного годинника.

Вікова група

Дорослі – стандартний розумний годинник.

Дитячі – відрізняються від «дорослої» моделі барвистим дизайном і обмеженим функціоналом. У той же час дитячий розумний годинник має ряд спеціальних можливостей для батьків (батьківський контроль). До цих опцій відносяться:

 • кнопка SOS – дозволяє дитині подати тривожний сигнал батькам в екстреній ситуації;
 • швидкий набір номера – служить для швидкого встановлення зв'язку з батьками;
 • прослуховування – дає можливість батькам чути оточуючу дитину обстановку;
 • датчик зняття з руки – повідомляє батькам про те, що дитина зняла годинник або ж її пограбували;
 • контроль периметра («електронний паркан») – дає можливість батькам відстежувати місцезнаходження і пересування дитини в межах визначеної ділянки (геозони);
 • блокування вхідних дзвінків з невідомих номерів – оберігає дитину від спілкування зі сторонніми людьми. Можна задавати часовий інтервал, протягом якого це блокування буде діяти.

Повідомлення

Звуковий сигнал – можна почути навіть коли годинник/браслет не перебувають на руці.

Вібрація – беззвучний сигнал, що впливає на тіло (руку) власника. Вібрація добре підійде для випадків, коли звуком користуватися небажано. Такий сигнал марний, якщо годинник не перебуває на руці.

Виклики – оповіщення про вихідні виклики, які надходять на смартфон.

SMS – оповіщення про вхідні SMS-повідомлення, прийняті смартфоном. Іноді ці повідомлення виводяться на екран гаджета.

Соціальні мережі / E-mail – відображення повідомлень із соціальних мереж/електронної пошти. Робить роботу з соціальними мережами/електронною поштою зручнішою.

Події календаря – нагадування про важливі дати та заплановані заходи з календаря. В результаті власник годинника не прогавить жодну подію.

Погода – відображення відомостей про погоду, що стане в нагоді спортсменам і любителям активного відпочинку.

Бездротові інтерфейси

Bluetooth – передбачений у всіх гаджетах, витрачає мінімум заряду батареї смарт-годин, але радіус дії становить не більше 10-20 метрів (максимальна відстань між годинником та смартфоном).

Wi-Fi – забезпечує спільну роботу розумного годинника та смартфона на відстані 100-150 метрів один від одного і вищу швидкість передачі даних. Надає можливість підключитися до Інтернету. Але подібний інтерфейс доступний не скрізь і швидше розряджає акумулятор розумного годинника.

NFC – виконує ті ж функції, що й Bluetooth, але споживає менше енергії та підключається майже миттєво. Для з'єднання двох пристроїв достатньо прикласти їх один до одного. Також підтримується безконтактна оплата. Щоправда, швидкість передачі даних у NFC нижча, а ціна гаджетів з таким інтерфейсом дуже висока. Якщо радіус дії Bluetooth не перевищує 20 м, NFC діє на відстані до 10 см.

ANT+ – поєднує розумний годинник з різними спортивними датчиками, наприклад, пульсометрами. Передає невеликі обсяги даних, характеризується малим енергоспоживанням, забезпечує сумісність всіх ANT+гаджетів безвідносно до виробника або типу.

Переважна більшість розумних годинників і браслетів можна підключити до комп'ютерів та ноутбуків через USB. Таке з'єднання забезпечує обмін даними та заряджання годинника / браслета.

Версія Bluetooth

У розумному годиннику зустрічаються такі версії Bluetooth:

 • 2.0, 2.1 – найраніші версії Bluetooth, які застосовуються в розумному годиннику;
 • 3.0 – досконаліша версія, що дозволяє передавати більший обсяг даних;
 • 4.0 - відрізняється від попередньої версії зниженим енергоспоживанням;
 • 4.1 – посилений захист від перешкод;
 • 4.2 – покращено захист передачі даних та підвищено швидкість з'єднання;
 • 5.0 - забезпечує два режими роботи (перший режим збільшує швидкість передачі сигналу за рахунок зменшення дальності, другий - збільшує дальність, але знижує швидкість);
 • 5.1 – покращено точність позиціонування підключених пристроїв та підвищено швидкість з'єднання;
 • 5.2 – відрізняється від попередньої версії зниженим споживанням енергії;
 • 5.3 – зменшено час підключення, підвищено стабільність з'єднання, збільшено пропускну здатність.

Low Energy – відрізняється наднизьким енергоспоживанням, що дозволяє заощаджувати заряд батареї. Передає невеликі обсяги даних малому відстані. Така технологія широко використовується в смарт-годинниках та браслетах.

Оснащення

Мікрофон – дозволяє використовувати годинник як диктофон, застосовується для голосового управління гаджетом. Під час відеозйомки мікрофон записує звукову запис до відео.

Динамік – функціональний пристрій. Одні динаміки здатні лише сповіщати чи передавати прості сигнали, інші відтворюють відео, музику.

Камера – здійснює фото- та відеозйомку. Зазначимо, що якість зображення, що вийшло, не надто висока.

Слот для SIM-карти – дає можливість здійснювати та приймати дзвінки незалежно від смартфона. Розрахований на компактні формати – nano-SIM та micro-SIM. Цей слот передбачений у годинниках-телефонах.

Слот для картки пам'яті – дозволяє читати карти пам'яті (microSD). Така опція збільшує обсяг накопичувальної пам'яті смарт-годинника.

FM-радіо – дає можливість прослуховувати музику, новини та радіопередачі.

Роз'єм для навушників дозволяє слухати в навушниках музику та інші аудіофайли. Стандартний варіант – 3,5 мм (mini-Jack). Навушник можна підключити до розумного годинника і браслетів через Bluetooth.

Живлення

Розумні годинники і браслети оснащуються Li-Ion і Li-Pol акумуляторами. Li-Pol – більш досконала модель акумулятора, його відмінна риса – компактність і легкість, що особливо важливо для годинників та браслетів, які мають малі габарити. Для зарядки використовується microUSB, USB або оригінальний роз'єм, що вимагає додаткового фірмового кабелю або кредла (рами з роз'ємами).

Більша частина пристроїв оснащується незнімними акумуляторами, що дає можливість збільшити їх ємність. Для заміни таких елементів живлення слід звернутися до фахівців. Зустрічаються і знімні батареї c невеликою ємністю. Такий варіант використовується в годиннику без екрану або з дисплеєм E-ink.

Іноді зустрічаються дорогі моделі, в яких передбачена бездротова зарядка (Qi). Такий варіант зручніший, але сам процес зарядки займає більше часу.

Ємність аккумулятору

Від цієї характеристики залежить час автономної роботи розумного годинника. Чим вища ємність, тим довше пропрацює гаджет на одному заряді. Але зі збільшенням ємності батареї зростає її вага і габарити. Крім того, на час роботи розумних годинників впливає енергоспоживання гаджета, яке в свою чергу безпосередньо пов'язане з параметрами екрану і апаратної «начинки».


В різних моделях розумних браслетів ємність акумулятора становить 50-230 мАг і більше, в розумних годинниках – 70-550 мАг і більше.

Час автономної роботи

Час автономної роботи (без підзарядки) розумних пристроїв залежить від їх можливостей:

 • базовий рівень – до 2 років (після цього відпрацьована батарея змінюється на нову);
 • середній рівень – до 7 днів;
 • просунутий рівень – 1-3 дня.

На цей параметр також впливають особливості екрану (монохромний/кольоровий, матриця, розміри).

Для розумних годинників час автономної роботи має становити не менше 24 годин. У браслетів цей параметр більше, оскільки вони збирають дані про фізичну активність і сон. Краще зупинити вибір на гаджетах, які заряджаються раз в 1-2 тижні.

Операційна система

Операційна система (ОС) – це «мозок» розумних годинників. Моделі з ОС вигідно відрізняються від пристроїв без повноцінної ОС широким функціоналом, перш за все, можливістю установки додатків, створеними сторонніми розробниками.

На деяких моделях розумних годинників встановлений класичний Android, який використовується в планшетах і смартфонах. За своїм функціоналом він програє спеціалізованій ОС Android Wear, зате відмінно підходить для бюджетних пристроїв і дитячих моделей.

Основні операційні системи для розумних годинників:

 • Android Wear – використовується в моделях Huawei, LG, Motorola, Asus, Sony;
 • Tizen – застосовується в продукції Samsung;
 • Watch OS – розроблена для годинників Apple Watch.

Ці ОС мають порівнянний функціонал, головні відмінності – кількість сумісних смартфонів і особливості інтерфейсу. Оптимальний варіант вибирається виходячи з наявного гаджета: власники смартфонів з ОС Android можуть вибирати між Android Wear і Tizen, а ось власникам iPhone підійдуть лише розумні годинники з Watch OS.

Менш поширені ОС для розумних годинників:

 • Harmony OS – встановлена на деяких розумних годинниках Huawei;
 • FreeRT OS – використовується в деяких моделях Samsung;
 • MTK OS – застосовується в дитячих розумних годинниках GoGPS;
 • Wear OS – використовується в продукції Mobvoi, Oppo та інших брендів;
 • Nucleus OS – дуже швидко реагує на події, що відрізняє дану ОС на тлі інших операційних систем.

Сумісність з ОС

Зверніть увагу на сумісність розумного годинника/браслета з ОС смартфона ( Android , Windows Phone , iOS ) для коректної роботи пристроїв. Часто виробники вказують найстаршу за датою випуску версію (мінімально підтримувану). При цьому мається на увазі, що більш нові версії також сумісні, наприклад, Android (2.3+).

Розумні годинники і браслети часто бувають мультиплатформними, тобто сумісними з декількома ОС.

Об'єм оперативної пам'яті

Від цього параметра безпосередньо залежить швидкодія розумного годинника. Чим більший обсяг оперативної пам'яті, тим вище швидкість роботи гаджета і тим легше йому виконувати ресурсомісткі завдання. Велика кількість оперативної пам'яті дозволяє комфортно працювати з широким набором різних програм, але при цьому збільшується ціна смарт-годинника. У різних моделях розумного годинника даний параметр становить 32-1536 Мб. Оптимальне значення – від 512 Мб.

Об'єм вбудованої пам'яті

Ця характеристика дозволяє оцінити кількість інформації, яку можна зберігати в годинах (прийняті SMS, журнал дзвінків, дані про фізичний стан користувача). Але зі збільшенням обсягу пам'яті зростає ціна гаджета, причому потрібний обсяг можна отримати, використовуючи карти (microSD). У різних моделях годинника цей показник коливається від 32 Мб до 32 Гб. У браслетів об'єм вбудованої пам'яті набагато менший – до 128 Мб. Для зберігання інформації про фізичний стан користувача, різних повідомлень та програм достатньо 2 Гб. Для ігор та перегляду медіаконтенту потрібно щонайменше 8 Гб вбудованої пам'яті.

Захист

Від пилу і вологи – забезпечує стійкість гаджета до несприятливих зовнішніх факторів. Клас захисту маркується так: IPХХ (перша цифра означає рівень захисту від пилу, друга – від вологи).

Водонепроникність - здатність корпусу розумного годинника або браслета не пропускати воду під дощем, під час миття рук, прийому душу, занять водними видами спорту, плавання або занурення на глибину. Клас водонепроникності записується за допомогою абревіатури WR (Water Resistant – «захищений від води») та цифр.

Від подряпин – збільшує стійкість екрану розумних годинників до подряпин, що важливо для дітей, спортсменів і любителів активного відпочинку. Забезпечується спеціальним склом, наприклад, сапфіровим або Gorilla Glass. Моделі із захистом від подряпин мають високу вартість.

Від ударів – підвищує стійкість розумного годинника/браслета до ударів. Захист забезпечується спеціальним протиударним пристроєм. Годинники з таким захистом відмінно підійдуть для активного відпочинку і спорту, але коштують дуже дорого.

Ступінь захисту

IP52 – пилозахищений корпус, захист від вертикальних крапель, що падають під кутом до 15°.

IP54 – пилозахищений корпус, захист від бризок води з будь-якого напрямку. Таким розумним годинником не страшний дощ.

IP55 – пилозахищений корпус, захист від струменів води з будь-якого напрямку Цей годинник переносить попадання води при миття рук та зливи. Мінімальний клас захисту для повсякденного використання.

IP57 – пилозахищений корпус, розумний годинник витримує короткочасне занурення (до 30 хвилин) на глибину до 1 м.

IP65 – пиленепроникний корпус (повний захист від пилу), захист від струменів води з будь-якого напрямку.

IP67 – пиленепроникний корпус, розумний годинник витримує короткочасне занурення (до 30 хвилин) на глибину до 1 м. Цей рівень захисту достатній для більшості ситуацій. Допускається плавання без пірнання.

IP68 – пило- та водонепроникний корпус (можливе тривале занурення на глибину понад 1 м). Даний смарт-годинник - ідеальний вибір для активного відпочинку, полювання, риболовлі, дайвінгу.

IP6X - пиленепроникний корпус.

IPX4 – захист від водяних бризок з будь-якого напрямку.

IPX5 – захист від водяних струменів із будь-якого напрямку.

Клас водонепроникності

 • WR10-WR20 (1-2 атм) – мінімальний захист (від дощу, при митті рук). Цей клас захисту зустрічається найчастіше;
 • WR30 (3 атм) – прийняття душу, миття машини;
 • WR50-WR60 (6 атм) – робота з годинником у воді. Оптимальний варіант для більшості випадків;
 • WR100- WR150 (10-15 атм) – плавання з пірнанням;
 • WR200 (20 атм) і вище – занурення під воду з аквалангом.

Інформація про водонепроникність вказується на корпусі.

Тип SIM-карти (годинник-телефон)

 • mini SIM – класична SIM-карта (розмір – 25х15 мм);
 • micro SIM – компактний варіант (розмір – 15х12 мм), зустрічається в більшості смартфонів;
 • nano SIM – наймініатюрніша карта (розмір – 12.3х8.8 мм), застосовується в новітніх гаджетах.

Функції

Голосове керування – здійснюється за допомогою голосових команд: щоб виконати будь-яку функцію, досить вимовити її назву.

Секундомір – корисна функція для спортсменів.

Таймер – вимірює відрізки часу. За допомогою такої функції визначають час, що залишився до точки, заданої користувачем (про її досягання пристрій повідомляє звуковим сигналом).

Розумний будильник – спрацьовує під певні фази сну людини, щоб пробудження було комфортним.

Гучний зв'язок (hands free) – перетворює смарт-годинник на мобільний телефон.

Управління музикою – дає можливість формувати трек-листи, вибирати композиції, регулювати гучність, не виймаючи смартфон із кишені.

Керування камерою – дозволяє регулювати параметри камери смартфона та зробити знімок на дистанції, попередньо встановивши телефон на підставку. Підійде любителям робити групові фото та селфі з відстані.

Always-On display – завжди увімкнений дисплей. Така функція відображає поточний час на дисплеї у режимі 24/7. Але в цьому випадку різко зменшується час роботи гаджета.

Моніторинг

Сну – відстежує час засинання і пробудження, визначає співвідношення фаз сну.

Фізичної активності – збирає інформацію про фізичні дії користувача (ходьба, біг, танці, фітнес, йога, плавання).

Витрати калорій – повідомить про спалювані калорії. Ця інформація корисна спортсменам, охочим схуднути і людям, що стежать за своїм здоров'ям.

Кількість кроків – ці відомості стануть у нагоді під час занять на бігових доріжках.

Пройдену відстань, швидкість руху – дана інформація особливо актуальна для тих, хто займається бігом і спортивною ходьбою.

Час активності – визначає загальний час, протягом якого користувач займався танцями, плаванням, йогою, фітнесом та іншими фізичними вправами.

Кардіограма (ЕКГ) – вибудовує електрокардіограму (ЕКГ) на основі даних про серцевий ритм. Дозволяє вчасно виявити деякі порушення роботи серцево-судинної системи.

Показник МПК (VO2max) – визначає кардіовитривалість користувача. Даний параметр вказує на максимальне споживання кисню під час занять спортом. Чим вищий показник МПК, тим нижча ймовірність виникнення інфаркту та інших порушень роботи серцево-судинної системи, також інсульту, деяких онкологічних захворювань і діабету.

Артеріальний тиск – вимірюється у вигляді тонометра.

Датчики

Акселерометр – відстежує пересування і фізичну активність користувача.

Гіроскоп – вимірює кути повороту відносно нерухомої осі координат. Це пристрій робить показання акселерометра точнішими, що особливо важливо при швидкому пересуванні користувача.

Висотометр – визначає висоту знаходження користувача над рівнем моря.

Термометр – вимірює температуру повітря. Корисний пристрій для туристів і любителів активного відпочинку.

Пульсометр – вимірює серцевий ритм користувача. Такий датчик знадобиться спортсменам і людям, що страждають на серцево-судинні захворювання. Пульсометр буває вбудованим або зовнішнім. Вбудований датчик зручніший, але менш точний.

Освітленості – автоматично регулює яскравість екрану залежно від зовнішнього освітлення.

Глибиномір – визначає глибину занурення користувача під воду. Необхідний пристрій для дайверів, снорклерів та інших підводних плавців.

Барометр – визначає атмосферний тиск. Такий датчик знадобиться любителям активного відпочинку, наприклад, туристам.

Тонометр – визначає артеріальний тиск користувача. Особливо корисний спортсменам, літнім людям і страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи.

Пульсоксиметр (SpO2) – вимірює пульс і рівень насичення крові киснем (сатурація). Корисна опція для альпіністів та інших користувачів, які часто знаходяться на великій висоті. Також пульсоксиметром рекомендують користуватися при перших симптомах ГРВІ – це спростить діагностику COVID-19.

Компас – використовується для орієнтації на місцевості.

GPS – американська супутникова система навігації. Визначає поточне розташування пристрою. Функціональність визначається моделлю годинника / браслета: в одних моделях ця функція записує пройдений шлях і допомагає повернутися назад, в інших - здійснює навігацію по карті.

A-GPS – удосконалений варіант GPS. Прискорює визначення місця розташування пристрою, заощаджує заряд батареї гаджета і краще працює у важкодоступних місцях. Але для роботи A-GPS потрібне підключення до Інтернету (мобільного або Wi-Fi).

LBS – на відміну від GPS визначає місце розташування розумного годинника не за допомогою супутника, а за допомогою мобільної мережі (GSM). Стане в нагоді, якщо дитина знаходиться в будівлі з дуже товстими бетонними стінами. Але LBS забезпечує меншу точність позиціонування. Крім того, різні оператори мобільного зв'язку мають різні зони покриття. Більшість розумних годинників-телефонів, що підтримують LBS – дитячі.

Galileo – європейський аналог GPS. Розумний годинник, що підтримує цю систему навігації, зустрічається значно рідше, ніж моделі, які працюють з GPS.

BeiDou – китайський аналог GPS. Гаджети з такою системою нині поширені мало.

Контроль та безпека

Функція SOS – дозволяє дитині подати тривожний сигнал батькові в екстреній ситуації.

Віддалений трекінг – важлива опція для батьків, що дозволяє відстежувати місцезнаходження дитини з дитячим маячком. Поточні координати передаються на батьківський смартфон за допомогою мобільних мереж (GSM+GPS) або мобільних мереж та точок доступу Wi-Fi (GSM+GPS+Wi-Fi). Другий варіант кращий, оскільки економить заряд акумулятора та кошти.

Геозона (контроль периметра) – дає можливість батькам відстежувати місцезнаходження та пересування дитини у межах певної ділянки (геозони).

Швидкий набір служить для швидкого встановлення зв'язку з батьками.

Віддалене включення мікрофона – дає можливість батькові чути навколишню дитину обстановку, не дзвонячи їй.

Датчик зняття – повідомляє батькові про те, що дитина зняла годинник або його пограбували.

Виявлення падіння – при падінні власника розумний годинник відправляє «тривожне» повідомлення екстреним службам разом з його географічними координатами. При цьому користувач протягом короткого часу після падіння може відхилити виклик. Така опція стане в нагоді в надзвичайних ситуаціях і допоможе зберегти здоров'я і навіть життя.

Блокування вхідних дзвінків із невідомих номерів – оберігає дитину від спілкування із сторонніми людьми. Можна встановити часовий інтервал, протягом якого це блокування буде діяти.

Матеріал корпуса

Пластик – легкий і дешевий матеріал, але за міцністю та довговічністю поступається металу. За рахунок низької теплопровідності не "холодить" руку взимку.

Полікарбонат – різновид пластику, який відрізняється високою міцністю та малою вагою. Не боїться подряпин, дії вологи, перепадів температур, УФ-променів. Але полікарбонат коштує дорожче за звичайний пластик. Такий годинник підійде спортсменам та любителям активного відпочинку.

Гума – дешевий, міцний, зносостійкий та м'який матеріал. Гума не боїться води і може бути пофарбована у будь-який колір. Найчастіше такий матеріал зустрічається в дитячому розумному годиннику.

Нержавіюча сталь – міцний та порівняно недорогий матеріал. Згодом сталевий корпус дряпається, що погіршує зовнішній вигляд гаджета. Завдяки оптимальному балансу якості та ціни, нержавіюча сталь використовується для виготовлення корпусів частіше за інші матеріали.

Алюміній – легше нержавіючої сталі, але дорожчий і менш міцний матеріал. Алюмінієвий корпус дряпається швидше, ніж сталевий.

Титан - надміцний і дуже надійний матеріал, що зберігає форму при сильних ударах (ця особливість забезпечує додатковий захист апаратної начинки гаджета). Недолік – дуже висока ціна. З титану виконується корпус розумного годинника преміум-класу.

Поліамід – за властивостями нагадує пластик, але міцніший і дорожчий.

Вуглеволокно – стильне та практичне рішення. Позитивні якості: висока міцність, мала вага, низька теплопровідність, стійкість до вологи. Мінус – корпус із вуглеволокна може зруйнуватися при точкових ударах. Подібний матеріал зазвичай використовується при виробництві дорогих смарт-годин.

Цинк – як і інші метали витримує механічні дії та солідно виглядає.

Кераміка – приваблива на вигляд, не боїться подряпин, але тендітна та дорога.

Розмір корпусу

Даний параметр впливає на комфортність носіння розумного годинника. Занадто великим або маленьким годинником незручно користуватися, та й виглядають такі моделі непрезентабельно.

При виборі розміру корпусу виходять із розміру зап'ястя: ширина руки у цій галузі множиться на 0.618. Так, для руки шириною 65 мм оптимальний розмір корпусу розумного годинника становить 40 мм. Чим ширше зап'ястя, тим більшим повинен бути годинник, і навпаки.

Тип застібки

Гачок – практичний та надійний варіант, поєднується лише з текстильними ремінцями.

Матеріал ремінця

Пластик (полімер) - недорогий, гіпоалергенний, вологостійкий і приємний на дотик, але не дуже довговічний.

Силікон – за властивостями нагадує пластик, але м'якший та надійніший.

Сталь – довговічний та стійкий до зовнішніх впливів матеріал. Недолік – висока теплопровідність, що викликає неприємні відчуття у холодну пору року. Сталеві ремінці досить важкі і тому зустрічаються в чоловічому смарт-годиннику.

Титан - міцніше, легше і красивіше за сталі. Такий ремінець менше «холодить» руку взимку. Мінус дуже висока ціна. З титану роблять ремінці для розумного годинника преміум-класу.

Шкіра – ефектно виглядає, м'яка, приємна на дотик, але дорога. Шкіряні ремінці використовуються в елітних моделях і потребують ретельного догляду.

Текстиль - дешевий, не натирає руку, не "холодить" взимку і не нагрівається у спеку. Для підвищення зносостійкості деякі ремінці просочуються спеціальним складом.

Гума – дешевий та міцний матеріал, якому легко надати будь-який колір. Гумовий ремінець добре облягає зап'ястя руки, стійкий до дії вологи та має низьку теплопровідність. Користувачі відзначають, що гумові ремінці можуть викликати почервоніння та висипання.

Колір корпусу

Вибір кольору корпусу розумного годинника залежить від індивідуальних уподобань користувача. Найбільш популярні моделі із чорним корпусом. Рідше зустрічаються смарт-годинник, що має сріблястий, синій, золотистий, рожевий, білий корпус.

Колір ремінця

Як і попередньому випадку вибір визначається особистими уподобаннями споживача. Найчастіше можна зустріти моделі, оснащені чорним ремінцем. Інші популярні кольори: білий, сріблястий, синій, рожевий, сірий.

Модельний рік

Модельний рік – дата, з якої починається виробництво конкретної моделі розумного годинника / браслета. За інших рівних, чим «старша» модель, тим скромніший її функціонал і нижча ціна. І навпаки: просунуті та дорогі рішення мають пізніший модельний рік.

Вага

Даний параметр впливає на комфортність носіння розумного годинника. Для чоловіків підходять масивні моделі (40-80 г і більше). А от дітям, підліткам та жінкам підходять більш легкий годинник – до 40 г.

Поради

 • Перед придбанням годинників/браслетів обов'язково їх приміряйте. Гаджет має комфортно знаходитись на руці.
 • Купуйте розумні годинники/браслети від відомих виробників, які гарантують високу якість своєї продукції. Подібні годинники/браслети прослужать тривалий час і будуть радувати Вас безвідмовною роботою.

Виробник

Купуючи найдешевші моделі розумного годинника та браслетів, наприклад, фірм AirOn, Bravis, Fitbit, IconBit, MyKronoz, Prestigio, UWatch, GoClever, потрібно бути готовим зіткнутися з наступними недоліками: деякі моделі гальмують або повільно працюють, швидко розряджаються, сигнали від телефону із затримками. Особливості функціоналу який завжди передбачають вимір пульсу у різних станах, крім спокою. Тобто такий розумний годинник використовувати при заняттях спортом не вийде взагалі. Є і більш-менш вдалі моделі, але знайти їх можна лише шляхом вивчення ринку та реальних відгуків.

Хорошу якість забезпечує продукція марок ASUS, Huawei, Jawbone, Samsung, Sony, Xiaomi, Motorola, Garmin, Cogito. Ціновий діапазон може помітно відрізнятися в залежності від бренду та призначення годинника. Наприклад, моделі Garmin коштують помітно дорожче за решту через бренд. Загалом смарт-годинник цієї групи виробників відповідає всім вимогам: швидкодія, багатофункціональність, відмінний дизайн, а також сервісна підтримка користувачів.

Смарт-годинник компанії Apple коштує найдорожче через бренд. Призначені насамперед для шанувальників марки. Ніяких особливих функцій не виконують, проте вони забезпечують високу якість і стильний дизайн корпусу.

Відгуки про статтю

Просто, доходчиво, без заумных терминов. Спасибо!

Хотел бы знать, какие марки/модели могут работать как гарнитура, то есть обеспечивать возможность вызова (набора номера) непосредственно с часов. Спасибо

По данному вопросу лучше обратиться к интернет-магазины для консультации. Мы, к сожалению, не можем предоставить информацию о конкретных моделях.

Не совсем понятно как узнать поддерживают или нет часы обмен данными с любаой программой на смартфоне? Например могут ли сообшения с вайбера или телеграма отображаться на часах?

Надо смотреть по конкретной модели.