Рейтинг вудилищ спінінгів для джига. Найкращі виробники

Джигова проводка зі спінінгом Flagman або Shimano полягає в «танцюючих» рухах приманки з підйомом і опусканням на дно, що і привертає хижу рибу. Цей простий і ефективний спосіб лову відрізняється необхідністю тонко відчувати спінінг, різноманітністю проводок, великим вибором оснасток і приманок для вдалого клювання.

Купити відповідну модель можна в одному з магазинів на товарному-зібранні «Всі ціни», а в огляді розберемося, який з них краще вибрати.

Джигові спінінги

У джиговій ловлі спінінгами на хижака важлива хороша тактильна чутливість вудилища, щоб відразу вловлювати моменти опускання приманки на дно, правильно і швидко реагувати на клювання. Для цього вибирають моделі з швидким (Fast, F) або надшвидким (Extra Fast, EF) ладом. Такі вудилища відрізняються жорстким комлем і середньою частиною, трохи м'якшою вершиною, яка і відпрацьовує всі навантаження.

По довжині джигові спінінги вибирають із урахуванням таких особливостей:

 • умови лову на водоймі (очерети, корчі, водорості);
 • можливість виконувати проводки з високими підривами, далекими закидами;
 • складність виведення при наявності природних перешкод.

Найбільш оптимальними залишаються моделі довжиною в межах 2.3-2.5 м із складовим (штекерним) вудилищем, які підійдуть для всіх видів проводок і приманок.

Тест (кастинг) спінінга для джига показує максимальну й мінімальну вагу приманки для успішних клювань окуня, щуки, судака на обраних глибинах і при певній швидкості течії. Якщо використовувати більш легкі, то знизиться дальність закидання, погіршиться чутливість при клюванні. При виборі ж занадто важких приманок можлива поломка спінінга.

Котушки для джигового лову краще купувати легкі та невеликих розмірів, щоб знизити навантаження на кисть, не перевантажувати руку, відразу відчувати найменші коливання шнура та вудилища. В іншому ніяких особливих вимог немає і для проводок підійдуть навіть найпростіші, але надійні моделі.

Замість волосіні в джигових спінінгах використовуються шнури, які більш міцні, еластичні та практичні. Зібрані вони з кількох переплетених ниток і відрізняються від звичайної волосіні кращою чутливістю і меншим розтягуванням. Шнури розраховані на вагове навантаження до 30 кг.

Рейтинг моделей спінінгів для джига

Для лову хижої риби підійдуть спінінги на щуку, окуня, судака, сомів з тестом 3-12 г і більше, які забезпечують потрібну чутливість при клюванні й виведенні. У різних вагових категоріях рейтинг від бюджетних до самих дорогих буде виглядати, як описано нижче.

Приманка до 3 грамів (довжина складеного / зібраного вудилища, вага):

 • Flagman Matrix – 0.96 / 1.88 м, 85 г;
 • Fishing ROI Gryphon – 0.96 / 2.1 м, 102 г;
 • Salmo Powder Team TSPO1-602M – 1.2 / 1.83 м, 80 г;
 • Favorite New Spirit NSP-632L – 0.99 / 1.9 м, 100 г;
 • Mikado Inazuma Flash Perch Spin – 1.35 / 2.6 м, 158 г;
 • Shimano Beast Master EX SPG – 0.92 / 1.8 м, 101 м.

Всі моделі відносяться до недорогих карбонових спінінгів на 2 секції, оснащені катушкотримачем, кільцями, держаком із пробки або EVA. Універсальним варіантом можна вважати модель Mikado, яка по довжині і чутливості відмінно підійде для всіх видів лову хижої риби. Непоганий варіант і легкий спінінг Flagman Matrix на дрібних хижаків.

Дорожчі спінінги для приманки вагою 4-7 грамів:

 • Shimano Catana EX 240ML – 1.3 / 2.4 м, 164 г;
 • Kosadaka Intra – 1.05 / 1.9 м, 124 г;
 • Dragon Millenium FL Power Jig 21 – 1.1 / 2.13 м, 149 г;
 • Mikado Blocks Bait Dealer – 1.11 / 2.1 м, 158 г;
 • Favorite Neo Breeze 862M – 1.32 / 2.6 м, 136 м.

Карбонові вудилища забезпечені корковими і EVA рукоятками, тримачем під котушку, кільцями. Відмінним варіантом для джигового лову буде спінінг Shimano Catana EX 240ML або Favorite Neo Breeze з оптимальною довжиною і вагою вудилища.

Спінінги для лову з приманками вагою 8-12 грам:

 • Shimano Joy XT – 1.25 / 2.4 м, 260 г;
 • Flagman HardWell 902MH – 1.42 / 2.74 м, 164 г;
 • Salmo Team Vantage 28 – 2.13 м, 130 г (незбиране вудилище);
 • Sportex Hydra Speed UL2401 – 1.24 / 2.4 м, 138 г;
 • St.Croix Legend Elite Spinning Rods – 1.1 / 2.13 м, 120 м.

Моделі з оснащенням аналогічним вищеописаних спінінгів, але підходять для більш важких приманок і лову в глибоких місцях (3-4 м) з сильною течією, складними проводками і виведенням.

На ділянках з глибиною до 6 м і в ямах, де можна зловити великих хижаків (щуки, соми), на стремнінах із потужним плином підійдуть спінінги для важкого джига. Це моделі Predator-Z Oplus Vertic Jig Heavy, Daiwa Megaforce Pilk, Dragon Boat Master Jig CHC-24-70-200 під приманки вагою від 40 г. Спінінги для важкого джига забезпечують швидке досягнення дна приманкою, відмінну чутливість і динаміку під час проведень.

Кращі виробники на ринку спінінгів для джига

Спінінги для джигового лову випускаються під безліччю брендів, але є кілька марок, які залишаються популярними та затребуваними:

 • Shimano;
 • Flagman;
 • Mikado;
 • Favorite.

Ці бренди пропонують моделі всіх цінових сегментів для джигових проводок та інших видів лову хижої риби. Під усіма марками випускають як бюджетні, так і топові моделі.

Рекомендації по вибору спінінгів для джига

Успішно займатися риболовлею з джиговой проводкою можна при правильному виборі саме вудилища, оскільки котушка і оснащення грають другорядну роль. Параметри ладу, типи вершини, довжина і вага вказані на самому вудилище, що спрощує покупку, оскільки вся інформація буде перед очима.

Для спокійних і дрібних водоймищ підійдуть вудилища з більш м'яким ладом і тестом до 10-30 г, а в річках з течією, ямами, глибинами до 4-6 м краще брати жорсткі спінінги на приманки вагою до 40 г і більше. Рекомендуємо вибирати моделі довжиною 2.3-2.5 м, що зручно і для лову з берега і проводок із човна.

Висновки

Ловити хижу рибу спінінгом для джигової проводки зручно, якщо правильно підібрати вудилище і приманку. Від ваги, розмірів, жорсткості і чутливості вудилища залежить своєчасність реакції на рух і опускання на дно, клювання, визначення розмірів риби для проведення і виведення. Відмінним вибором для більшості умов лову хижих риб будуть Shimano Joy XT, Shimano Catana EX 240ML, Mikado Inazuma Flash Perch Spin. Ці моделі добре лягають у руку, мають оптимальну чутливість і жорсткість.

Відгуки про статтю