Стаціонарний або погружной: який блендер краще і чому?

Стаціонарний або заглибний блендер замінить цілий кухонний комбайн, бо впорається з подрібненням м'яких і досить твердих продуктів (фрукти, овочі, горіхи, сухарі, м'ясо), забезпечить збивання і змішування кремів, смузі, коктейлів, шейків. Перші можуть займати багато місця на столі, а ось другі досить компактні і вміщаються в руці.

Конструктивні відмінності блендерів

Принцип роботи стаціонарних або заглибних моделей повністю ідентичний і полягає в передачі обертання від мотора до лез, які подрібнюють, збивають або змішують продукти. Ручним блендером можна працювати з пластиковим, сталевим або скляним посудом, який підходить за обсягом і щільності матеріалу, а у стаціонарників така ємність вже є в комплекті.

Металеві частини в обох варіантах виготовлені з міцної сталі і стійкі до вологи, харчових кислот, хімічних речовин миючих засобів.

В стаціонарних моделях ножі знаходяться в ємності для змішування, а у мобільних пристроїв передбачена нога з лезами.

Багатофункціональний стаціонарний блендер

Моделі зі стаціонарною установкою більше підходять для приготування рідких і в'язких сумішей у вигляді пюре, паст, тіста, смузі. Такі блендери зібрані в масивному корпусі з електромотором, на вихідному валу якого змонтована колба з подрібнювачем. Самі моделі забезпечені ніжками, присосками або дном з протиковзного матеріалу, тому на будь-якій рівній і твердій поверхні пристрій завжди стійкий навіть при вібраціях.

Для зручності роботи з продуктами в блендерах зі стаціонарною установкою передбачені спеціальні функції:

 • плавне перемикання швидкостей обертання подрібнювача;
 • вибір попередньо заданих програм подрібнення або змішування в залежності від виду початкових продуктів («Колення льоду», Pulse, «Суп і пюре», «Смузі»);
 • зниження шуму на штатних і максимальних режимах.

Початкові продукти завантажують в глечик об'ємом 0.5-1 літра, а для перемішування такої кількості сумішей моделі забезпечені моторами потужністю до 1 кВт.

З важливих плюсів стаціонарних моделей можна відзначити:

 • стійке положення на стільниці;
 • об'ємна штатна колба великого обсягу;
 • широкий вибір додаткової комплектації (насадки для шинкування і збивання, чаші, контейнери різних розмірів).

Потрібно пам'ятати, що потужні блендери відрізняються і масивною конструкцію, а значить займають більше місця. Під час подрібнення продуктів такі моделі працюють досить шумно, що теж слід враховувати.

Серед найбільш популярних стаціонарних пристроїв можна назвати блендер Braun JB 5160 WH, а також більш простий і менш дорогий Philips HR 2052.

Ручні блендери заглибного типу

Легкими і компактними ручними блендерами збивають і подрібнюють продукти прямо в кухонному посуді. Ці моделі виготовлені у вигляді мобільного пристрою з витягнутим корпусом, який зручно тримати в одній руці. Всередині встановлений потужний електромотор (0.6-1 кВт), а кількість швидкостей досягає 20 (блендер Тефаль HB 643).

Для збивання і подрібнення до корпусу приєднують металеву або пластикову ніжку з ножами (2-4), кількість яких впливає на швидкість і ретельність обробки продуктів. Щоб розширити можливості роботи з тістом, овочами, фруктами і в'язкими рідинами, в комплекті ручних моделей поставляють додаткові елементи:

 • віночок для збивання кондитерських сумішей;
 • окрема чаша з подрібнювачем;
 • мірні ємності;
 • насадки для шинкування, нарізки кубиками, тертя, замішування тіста;
 • підставка або навіс для кріплення до стіни.

Потужні моделі для ручного застосування (1 кВт) відрізняються масивною конструкцію і вагою до 2 кг, що ускладнює їх часте і тривале використання. В цілому ж до плюсів заглибних пристроїв відносять:

 • компактність;
 • зручність керування;
 • можливість використовувати кухонний посуд;
 • великий вибір опцій і швидке розширення функціональності.

Комплектність залежить від позиціонування продукту на ринку і його призначення, тому широкий набір додатків можна знайти і у великих брендів і у виробників подрібніше.

Самі «ходові» блендери

Настільні моделі вигідно купувати, коли на кухні досить місця для корпусу з глечиком і окремих деталей комплекту. Найбільш зручні і практичні наступні стаціонарні пристрої (по зменшенню ціни):

 • блендер Кенвуд BLX 750 kMix на 0.8 Вт зі скляним глечиком 1.6 л, підтримується турборежим для дробіння льоду;
 • модель Braun JB 5160 WH з мотором потужністю 1 кВт, чашею об'ємом 1.6 л (термоскло) і розбірною конструкцією з можливістю завантаження окремих деталей в мийну машину, реалізований режим спінювання і імпульсної роботи;
 • компактний одношвидкісний блендер Філіпс HR 2052 потужністю 0.45 Вт, з пластиковою ємністю 1.25 л, підтримується імпульсний режим для розколювання льоду.

Всі три моделі комплектують подрібнювачем на 4 ножа, системою захисту від перегріву мотора, колбою з міцного матеріалу, регуляторами для вибору режимів.

Занурювальні пристрої більш компактні і помістяться навіть в невеликому ящику або на полиці, але багато місця може зайняти додаткова комплектація, яка розширює можливості блендера. Готувати ж суміші можна в будь-якому міцному кухонному посуді.

Найбільш придатними для приготування всіх доступних продуктів будуть наступні моделі:

 • ручний блендер Bosch MSM6S70B з електромотором 0.8 кВт, ніжкою з ножами з нержавіючої сталі і 12 швидкостями подрібнення;
 • переносний Kenwood HDP 408 на 0.8 кВт з металевою ногою на 3 ножа, чашею з подрібнювачем, мірним стаканом, віночком;
 • мобільний Scarlett SC-HB42M34 потужністю 1 кВт, з двома укороченими лезами, 16 швидкостями збивання і подрібнення, мірною склянкою і міні-подрібнювачем на 0.5 л.

Ємності, ножі, віночки і інші елементи комплекту можна завантажувати в посудомийні машини.

Яку модель обрати

І стаціонарні і ручні моделі прекрасно впораються з більшістю завдань з приготування сумішей в домашніх умовах. Вирішальними показниками при цьому залишаються потужність і загальна вага, хоча останній параметр більш актуальний тільки для переносних блендерів.

Для домашньої кухні досить і ручного подрібнювача на 0.5-0.6 Вт, а у настільного варіанту цей параметр буде залежати від передбачуваного обсягу роботи, але краще не менше 1 кВт. За співвідношенням можливостей, комплектації і ціни ідеальним залишається стаціонарний Braun JB 5160 WH. З ручних пристроїв рекомендуємо Scarlett SC-HB42M34 з плавним регулюванням швидкості, потужним мотором, який без пробуксовування впорається навіть з в'язкими продуктами і легко подрібнить кубики льоду.

Відгуки про статтю