Найкращі недорогі монітори Ultra HD 4K у 2023 році

Чим вище роздільна здатність екрана, тим більша деталізація зображення, але збільшення розміру матриці супроводжується зниженням різкості елементів, що відображаються. Цей ефект описується параметром густини пікселів, вираженим в одиницях ppi (пікселів на дюйм). Чим вище це значення, тим чіткіше зображення на екрані і важче роздивитись окремі пікселі.

Монітори з роздільною здатністю 4K користуються більшою популярністю в наш час, ніж моделі Full HD і 2K, і на те є достатньо причин:

  • роздільна здатність монітора в 4 рази більше, ніж у Full HD (1920 x 1080) і в 2 рази більше, ніж у 2K. Це дозволяє відображати більше інформації на екрані з більш чіткими та деталізованими зображеннями;
  • мають виняткову контрастність і кольоропередачу, що дозволяє отримати більш реалістичне і насичене зображення.
  • використовують HDR для високого рівня контрастності та насиченості кольорів, що покращує реалістичність зображення;
  • під час роботи можна використовувати масштабування для збільшення розміру тексту та зображень без втрати якості зображення.

Звичайно, монітори 4K мають деякі мінуси, наприклад, висока ціна, вимогливість до ресурсів системи, а також велике навантаження на графічні карти в іграх і редагування відео. Однак це не заважає їм залишатися більш популярним та функціональним вибором у порівнянні з моніторами Full HD та 2K.

Основною цільовою аудиторією, для якої важлива якість картинки та необхідні саме 4К монітори, є фахівці в галузі графічного дизайну, відеомонтажу, архітектури та інших креативних областей, які потребують більш високої деталізації зображення. Також такі моделі обирають геймери та любителі кіно, які насолоджуються чіткими кадрами та плавною графікою відео у форматі 4K.

Dell SE3223Q (210-BEGY)

Dell SE3223Q (210-BEGY) – це 32-дюймовий монітор UltraHD із яскравістю 300 кд/м². Ви можете завантажити Dell Display Manager для зручного настроювання програм на кількох екранах. На корпусі є різні порти, включаючи HDMI, DisplayPort та mini-Jack. Функція «Dell Easy Arrange» дозволяє організовувати вікна кількох програм на екрані та легко прив'язувати їх до макету для розділення екрана на ваш вибір

Цей монітор не має вбудованих динаміків, тому для перегляду відео або ігор потрібні зовнішні колонки. Користувачі зазначають, що деякі пристрої серії мають проблеми з колірним балансом, іноді демонструють розмитість зображення.

Також до мінусів відноситься відсутність вбудованого USB-хаба, що обмежує можливості підключення додаткових пристроїв.

Samsung S32BM702U

Samsung S32BM702U – це монітор з діагоналлю 32 дюйми та роздільною здатністю 4K UHD (3840x2160), який підтримує технологію HDR10 для більш реалістичного відображення кольорів та контрасту між ними. Він має яскравість 300 кд/м² та контрастність 3000:1, а також широкий кут огляду до 178 градусів. Швидкість часу відгуку найшвидша в огляді всього 4 секунди. Монітор оснащений портами HDMI та DisplayPort. Крім того, є USB-C, тому ви можете працювати на моніторі та одночасно заряджати ноутбук. Samsung S32BM702U підтримує функції «Малюнок у картинці» та «Швидка зарядка». Монітор має вбудовану камеру SlimFit з функцією нахилу для відеодзвінків і конференцій.

Однією з особливостей моделі стала функція голосового помічника Far Field Voice, що дозволяє керувати монітором навіть на відстані.

Однак модель не використовує адаптивну синхронізацію G-Sync або FreeSync. А порівняно висока яскравість недостатньо ефективна, якщо сонячні промені потраплятимуть на екран.

Asus VP289Q

Цей 28-дюймовий монітор призначений насамперед для роботи. За параметрами (частота оновлення зображення 60 Гц і час відгуку матриці 5 мс) він швидше не підходить для ігор, хоча все-таки працюватиме в більш старих і менш вимогливих тайтлах. Asus VP289Q з роздільною здатністю 4K UHD підтримує функції Adaptive-Sync/FreeSync для плавної роботи з підвищеними частотами кадрів. Він має яскравість 300 кд/м² та контрастність 1000:1, а також широкий кут огляду до 178 градусів по горизонталі та вертикалі. Монітор оснащений портами HDMI, DisplayPort. Додатковими особливостями є HDCP, таймер, приціл і лічильник FPS. На корпусі є вбудовані стереодинаміки по 2 Вт кожен. Функція Picture-by-Picture (PbP) дозволяє одночасно відображати відео із двох джерел на одному екрані.

Серед мінусів можна відзначити низькі показники контрастності на тлі двох інших моделей. Також немає регулювання висоти підставки, а якість звуку із вбудованих динаміків залишає бажати кращого.

Висновки

До рейтингу увійшли недорогі 4К монітори, які користуються великою популярністю у своєму ціновому сегменті. Їх невисока ціна вказує на те, що геймерам такі моделі навряд чи підійдуть (на це впливає частота оновлень), проте існує безліч інших питань, для яких недорогі монітори будуть актуальним рішенням. Робота в офісі, домашнє використання, перегляд фільмів та відео – не проблема для кожної описаної вище моделі. Порівняння 4К моніторів показало, що найкращим став Samsung S32BM702U з відмінними вбудованими динаміками, високою швидкістю відгуку, USB-концентратором та цікавими фірмовими функціями.

Відгуки про статтю