Комп'ютерна техніка в кредит: переваги, ризики та способи купівлі

Більшість великих магазинів пропонують придбати комп'ютерну техніку в кредит із моментальним оформленням. Від користувача потрібна лише наявність активної картки одного з популярних банків (Моно, Приват, рідше Ощад) з відкритою кредитною лінією.

Але, крім незаперечних переваг, така покупка несе і деякі ризики, особливо з огляду на те, що ми перебуваємо в стані війни і не маємо гарантій у завтрашньому дні.

Купівля комп'ютерної техніки у кредит: коли це виправдано?

Купівля комп'ютерної техніки в кредит може бути виправдана у кількох випадках.

  • Нестача коштів на момент покупки. Якщо у вас не вистачає грошей для придбання необхідної комп'ютерної техніки, яка потрібна для роботи чи для інших важливих цілей.
  • Можливість розстрочення дозволяє розділити вартість покупки на кілька місячних платежів, що може полегшити фінансовий тягар і зробити покупку доступнішою.
  • Можливість придбати потужний, продуктивний ПК, спеціалізований монітор та ін.

Однак перед ухваленням рішення важливо враховувати і негативні моменти.

  • Використовуйте кредитний калькулятор або зверніться до банку, щоб оцінити загальну вартість, включаючи процентні ставки та додаткові комісії. Переконайтеся, що умови прийнятні та не призведуть до значних додаткових витрат.
  • Проаналізуйте фінансові можливості та переконайтеся, що ви зможете регулярно платити за кредитом без необхідності зустрітися з фінансовою скрутою. Зверніть увагу також, що фінансова ситуація може змінитися в майбутньому, тому оцініть свою здатність погасити борг протягом усього терміну його дії.
  • Розгляньте можливість відкласти покупку та накопичити достатню кількість коштів. Досліджуйте ринок вживаної техніки, яка може бути доступнішою за ціною.
  • Переконайтеся, що продавець або виробник надають надійні гарантії на техніку, що купується. Також важливо знати політику повернення товару, щоб бути впевненим, що ви зможете повернути чи замінити продукт у разі потреби.

Як працює кредитування в Україні: загальні засади

Навіть за умов війни українські банки продовжують надавати населенню комплекс послуг кредитування. Для придбання комп'ютерної техніки необхідно оформити стандартний споживчий кредит, який, залежно від банківської установи, може мати кілька різновидів та різні процентні ставки. Перелік документів, які необхідні для відкриття картки також різняться, обов'язковими залишаються:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код.

Розстрочка від Сенс-банку

Sense Bank надає кредит на купівлю техніки до 12 місяців, обслуговування кредитного рахунку від 50 грн на місяць, відсоткова ставка від 7% (5 місяців) до 14% (12 місяців). Договір підписується у банку за наявності паспорта та ІПН. Доставка документів по всій території України (підконтрольної ЗСУ).

Кредит від ПУМБ

Оплата частинами передбачена на строк до 24 місяців, необхідно бути клієнтом банку та мати встановлений додаток ПУМБ та ДІЯ на смартфоні. Через ДІЮ відбувається підписання договору із банком. Сума кредиту до 100 000 грн.

ПриватБанк та Монобанк

ПриватБанк надає кредитний ліміт (сума залежить від банківської історії клієнта) при отриманні картки «Універсальна» під нуль відсотків при погашенні боргу протягом місяця.

Моно пропонує прості та вигідні умови для своїх клієнтів. Сервіс Оплата частинами пропонує до 3 місяців безвідсоткового користування кредитним ресурсом (до 100 000 гр). Термін використання можна збільшити до 6, 9, 12 місяців. заплативши одноразову комісію.

Оплата частинами: зручний спосіб придбання техніки

Майже всі інтернет магазини пропоную купівлю комп'ютерної техніки на виплат. Користувачеві потрібно пам'ятати, що, розплачуючись кредитними грошима, він платить банку відсотки за використання тіла кредиту і іноді переплачує магазину за можливість оплатити товар частинами.

Мережа магазинів Фокстрот не бере переплати за купівлю техніки частинами. Наприклад, ноутбук APPLE A2337 MacBook Air 13 'M1 256GB Space Grey 2020 при покупці одним платежем коштує 43499 грн мінус 350-500 гр кешбек. Використовуючи кредит від Привату на 6 міс. користувач заплатить 37284 гр, оскільки отримає знижку 4500 гр + кешбек.

Аналогічна модель ноутбука в мережі Комфі при покупці в роздріб коштує 43499 грн, після оформлення кредиту через Приват на 15 міс. щомісячний платіж становитиме 2 899.94 гр. що дорівнює точної вартості техніки, без націнок, знижок та кешбеку.

Магазини Елмір пропонують кредит на купівлю всієї техніки, яка є у наявності при мінімальних комісіях від 0.75% до 0.92% вартості товару.

Покупка в кредит під час воєнного стану

Враховуючи стабільність роботи української банківської системи, мінімальні відсотки, велика кількість знижок, які пропонують великі магазини, оплачувати частинами вигідно. Війна кардинально не змінила ситуацію, уряд та громадяни розуміють, що економіка – це фундамент нашої перемоги та запорука благополуччя.

Торговий сектор є не останнім серед підприємств, що наповнюють бюджет – тому оформляти банківські картки, робити необхідні покупки на виплат можна і потрібно.

Відгуки про статтю