Поради щодо вибору ігрового ноутбука в 2023 році

Ігровий ноутбук – дуже хороша альтернатива для людей, які не хочуть або не можуть мати (наприклад, через брак місця) настільний ігровий комп'ютер. Його мобільність також дозволяє легко переміщати пристрій в інше місце та використовувати у поїздках.

Це ретельно продумане обладнання, над яким працює команда спеціалізованих інженерів. Все це для того, щоб ви могли повністю насолодитися грою в максимальній якості, з усіма можливими налаштуваннями. Ідеальний ігровий ноутбук характеризується найновішими та найефективнішими рішеннями, а також правильною конструкцією. Необхідна потужна відеокарта та потужний процесор.

Процесор

У ноутбуці, який буде використовуватися для сучасних ігор, став би в нагоді процесор Intel Core i7 або навіть Intel Core i9. У випадку з процесорами AMD найкраще Ryzen 7, хоча Ryzen 5 серія також підійде менш вибагливих ігор. Фаворитом можна вважати Ryzen 9, який дає сьогодні кращий досвід в іграх.

Намагайтеся уникати низьковольтних процесорів. Вони часто маркуються "Y" або "U" замість "H" у назві. Такий процесор значно менш потужний, ніж інші модифікації, які у ігрових ноутбуках.

Відеокарта

Якщо ви геймер, вам знадобиться ноутбук з дискретною відеокартою, яка набагато ефективніша, ніж вбудовані чіпи. Більшість відеокарт, що використовуються у ноутбуках, виробляються компаніями AMD та Nvidia.

У випадку з Nvidia найнижча полиця – це графічні чіпи Nvidia MX450 або GTX 1660. Середня полиця – це системи RTX 2050 або RTX 2060, а що стосується найпотужніших пристроїв, то це буде 30-та серія, тобто RTX 3070 або 3080. У випадку з картами Nvidia, чим вищий його номер, тим краще і просунутіший пристрій.

Лінійка графічних процесорів AMD називається Radeon і варіюється від топових карток Vega і RX до карток серії R, які відображають схему іменування процесорів Ryzen. Таким чином, Radeon R9 потужніший, ніж серія Radeon R7, яка краща за серію Radeon 5.

Пам'ять ОЗУ

Найкращим рішенням для геймера буде ноутбук із 16 ГБ оперативної пам'яті. Покупцям, які хочуть грати в найсучасніші ігри та отримувати максимум ефектів на екрані, варто подумати про покупку пристрою з ОЗУ 32 ГБ або 64 ГБ.

Чим більше оперативної пам'яті, тим краще. Це дозволяє запускати більше програм одночасно та швидко отримувати доступ до більшої кількості даних. Не забувайте, що в деяких моделях ноутбуків можна замінювати ОЗУ.

Поряд з обсягом оперативної пам'яті також є літери DDR із цифрою поруч із нею. Більша кількість означає кращу якість – пам'ять працюватиме ще швидше. Оперативна пам'ять останнього покоління – DDR5.

Накопичувач

Вибираючи конкретний диск, пам'ятайте, що більша швидкість означає швидше читання та запис даних. На ринку доступні пристрої з HDD та SSD дисками. Якщо ви роздумуєте, який ноутбук купити – з HDD або SSD-накопичувачем – зробіть ставку на останній варіант.

Якщо ви встановлюєте багато програмного забезпечення або у вас велика бібліотека ігор чи фільмів, вибирайте диск із мінімальною ємністю 1 ТБ або 1000 ГБ. Завдяки цьому, ви зможете зберігати більше файлів та даних, які є важливими для вас.

Рекомендовані моделі

Asus TUF Gaming A16 FA617NS (FA617NS-N3002) – модель з інтегрованою відеокартою AMD Radeon RX 7600S та процесором AMD Ryzen 7 7735HS забезпечує найкращу продуктивність у сучасних відеоіграх. У ноутбуці встановлено останнє покоління ОЗУ DDR5 в обсязі 16 Гб. Завдяки ПО Armoury Crate ви легко можете керувати системою та підсвічуванням ноутбука клавіатури. За ефективність охолодження обладнання відповідають удосконалені вентилятори Arc Flow Fans та 6 теплових трубок.

MSI GT77HX Titan 13VI (GT77HX 13VI-205UA) – ноутбук з технологією Intel ABT для підвищення продуктивності турбоядер Intel Core i9 13980HX. Виробник також оснастив пристрій відеокартою NVIDIA GeForce RTX 40, архітектура якої дозволяє створювати реалістичні віртуальні світи з повним трасуванням променів. Використання технології MSI OVERBOOST ULTRA позитивно вплинуло на продуктивність 8 P-Core, забезпечивши її приріст при повному завантаженні CPU. Також перевагою моделі можна вважати 54 Гб оперативної пам'яті.

Asus ROG Zephyrus M16 GU603ZV (GU603ZV-N4010) – ідеальний ноутбук для тих, хто віддає перевагу AAA-іграм. Для максимальної швидкості роботи та можливості наповнити бібліотеку всіма улюбленими іграми у пристрої встановлено твердотільний накопичувач на 2 ТБ та до 48 ГБ ОЗУ. Основою моделі став один із найкращих процесорів Intel – Core i7 12700H, а компанію йому становила топова відеокарта NVidia GeForce RTX 4060 з підтримкою VR. Для стабілізації роботи всіх компонентів використовувалася інноваційна система охолодження із застосуванням рідкого металу як термоінтерфейс.

Висновки

У гарного геймерського ноутбука має бути потужна відеокарта (інтеграція з процесором тут навряд чи підійде) і відповідний процесор, щоб гра відтворювалася максимально плавно, і на екрані відображалося якнайбільше деталей.

Замість того, щоб зосереджуватися на певній кількості ядер, найкраще шукати ігровий ноутбук із найновішим процесором, що ідеально підходить для ігор. Інтегровані моделі не впораються з вимогами більшості нових ігор, тому слід шукати спеціальну карту. Найпопулярнішими, звичайно ж, є карти серій Nvidia GeForce та AMD Radeon. Більшість ноутбуків, які заявляють, що вони "ігрові", використовують одну з цих марок.

Ігровий ноутбук також повинен мати великий обсяг оперативної пам'яті, швидкий і ємний жорсткий диск і великий екран (втім, якщо ви збираєтеся підключати ноутбук до зовнішнього монітора, це не так важливо). Також важливою є швидкість оперативної пам'яті. А коли ми говоримо про швидкість, ігровий ноутбук має бути оснащений досить швидким жорстким диском — бажано SSD з використанням протоколу NVMe.

Відгуки про статтю