Ноутбуки з двома екранами: прорив чи маркетинговий хід?

Незважаючи на те, що двоекранні ноутбуки продаються четвертий рік і незмінно знаходять своїх покупців, експерти ринку продовжують сперечатися, що це таке – маркетинговий прийом або новація. Користувачі таких пристроїв відзначають продуктивність, великі можливості другого екрана і зручність використання.

Подвійний екран: міф чи реальність?

Поки що виробників ноутбуків з кількома екранами небагато – перша та найбільша лінійка подвійного заліза випускається компанією ASUS. Клас Zen Book Duo демонструє відмінні характеристики збирання та потужності, одна з перших моделей UX482, це:

 • головний 14-дюймовий екран (1920х1080);
 • нижній ScreenPad+ 12 дюймів (1920х550);
 • процесор Intel Core i7;
 • 32 Гб ОЗУ;
 • продуктивна відеокарта від Intel Iris;
 • пам'ять 1 Тб.

Ноутбук має всі інтерфейси, необхідні порти, інтегрується з більшістю систем. Головну увагу приковує другий екран, який має налаштування користувача, в тому числі заводську програму ScreenXpert 2.9. (У всіх ноутбуках є гайд, який допоможе користувачеві розібратися з другим екраном).

За замовчуванням нижній екран налаштований як робочий стіл, зручно тримати відкриті вікна, ярлики. Якщо потрібно розширити зображення верхнього монітора, його легко розтягнути вниз.

Сфери застосування: для кого личать?

Зручність другого екрану відзначають дизайнери, програмісти, всі, хто монтує відео або фото. Є варіант об'єднати програми та програми у групи, якщо включити пам'ять, ноут запустить їх у такій самій послідовності.

Основні можливості другого екрану:

 • гарячі клавіші;
 • цифровий блок;
 • рукописне введення;
 • інтеграція з усіма програмами Adobe (є окрема панель управління).

Нижній екран розбивається на блоки, а габарити ScreenPad Plus є ідеальними для рендерингу, панель Blender відображається повністю.

Другими, хто гідно оцінив наявність додаткового монітора стали трейдери. Біржова торгівля передбачає одночасне відстеження кількох графіків, аналітику та торги. Нижній дисплей, який можна розділити на кілька окремих, допомагає брокерам не пропустити пік або спад котирувань. Коли ще знадобиться другий екран:

 • створення контенту (перекладачі, журналісти);
 • для навчання;
 • робота з музикою.

Двоекранні ноутбуки не розглядаються як ігрові, але з огляду на потужність заліза, продуктивну відеокарту вони добре працюють і з вимогливими тайтлами.

Порівняльний огляд двохекранних моделей

Лінійки Asus ZenBook Pro Duo оснащуються 15.6-дюймовими основними екранами 4К, такі ж параметри використовуються і для нижнього блоку, невелика панель розриву практично не видно, нижній сенсорний дисплей + ScreenPad. Колірне наповнення 100% DCI-P3 (кінематографічне) забезпечує правильну перенесення кольорів (актуально для дизайнерів).

Модель 15 UX582ZM оснащується 14-ядерним процесором 7 покоління Core із можливістю розгону до 4.7 ГГц. У режимі високої продуктивності ноутбук відносно тихий, автоматично охолоджується кулерами. За промовчанням використовується Windows 11 Home.

Виробник Lenovo не захотів упускати можливість ніші двоекранних ноутбуків і випустив модель ThinkBook Plus G3 IAP, яка перевершує флагмана Asus у розмірі, діагональ біля основного екрану ThinkBook+ 17 дюймів, додатковий сенсорний монітор розташований праворуч, тому створити розширену діагональ не вийде.

На нижньому екрані зручно тримати додаткову інформацію, можна клацанням перемістити виділену частину сімка (оптимально для фотошопу). Роздільна здатність 3072 x 1440, IPS чітко передає колірну гаму, начинка аналогічна Асус – Intel Core i7, ОЗП 16 Гб.

Вибір правильного варіанта: навіщо звернути увагу?

Якщо ви користуєтесь ноутбуком в основному як друкарською машинкою або мобільним телевізором – пристрій з двома екранами для вас марна покупка. Якщо ви творча людина, займаєтеся дизайнерськими проектами, постійно відкриваєте фотошоп або складаєте музику – ASUS Zenbook Duo найкращий робочий інструмент.

При виборі необхідно звертати увагу на такі моменти:

 • наявність всіх базових функцій другого екрана: рукописний текст, стілус, режим NumPad і т.д.
 • поворот ScreenPad+ мінімум на 7⁰ (для зручності роботи);
 • ємна батарея;
 • ОЗП від 16 ГБ;
 • продуктивна система охолодження (ідеальна AAS+) підтримує Intel Core 11.

Чи варто переплачувати за другий екран?

Серед усіх плюсів другого екрану слід сказати і про недоліки комплектацій. ОС сприймає два монітори як один простір, тому при перетягуванні вікон вони змінюють масштаб. Деякі користувачі відзначають ергономіку, що страждає, за рахунок того, що клавіатура і тачпад в моделях Асус зрушені далеко вниз.

Якщо у своїй роботі постійно доводиться використовувати другий монітор, то двоекранний ноутбук – вихід з положення. Пристрій працює як одне ціле, повна синхронізація додатків, продуктивність та висока швидкість – мінімальні переваги техніки. Для таких цілей питання переплати за нижній екран не стоїть – купівля додаткового автономного монітора вийде набагато дорожче.

Відгуки про статтю