На що звертати увагу жінці перед покупкою велосипеда?

Жіночий велосипед дещо відрізняється від чоловічого конструктивно. Він не змушує високо задирати ноги, його рама має спеціальну форму, завдяки якій їздити можна навіть у спідниці. Крім цього, такі велосипеди мають привабливий, більш витончений дизайн.

Виробники велосипедів враховують особливості жіночої анатомії, за рахунок чого створюють моделі, більш зручні саме для жінок. Наприклад, відмінності полягають в наступному:

  • Рама, як правило, має зовсім іншу форму. Вона проходить набагато нижче сидіння або має вигин, що дозволяє не задирати високо ноги при посадці або вставанні з велосипеда. Крім цього, вона трохи коротше, так як в середньому довжина корпусу у жінки менше. Рама розрахована на більш низький зріст. В середньому жінка нижча за чоловіка на 10 см, відрізняються і пропорції тіла.
  • На жіночому велосипеді інакше виглядає не тільки рама, а й відрізняється посадка керма. Воно ближче щодо сидіння, так як руки у прекрасної половини людства також в середньому не такі довгі. Кермо має спеціальну форму, відповідну жіночій ширині плечей.
  • Більш вузькі ручки. Вони розраховані під менший розмір долонь, за рахунок чтого не натирають руки, а само кермо набагато зручніше тримати.
  • Маса жіночого велосипеда менше, це дозволяє докладати менше зусиль при русі.

На що звернути увагу при виборі велосипеда?

Велосипед дорослий жіночий має ряд особливостей. Вибір велосипеда виключно індивідуальний. Грає роль і розмір рами, і те, з якою метою буде використовуватися техніка. Також потрібно враховувати індивідуальні параметри майбутньої власниці, наприклад, зрост. Звертати увагу потрібно на якість збірки, деталей, начіпне обладнання.

При виборі жіночого велосипеда потрібно звертати увагу на такі особливості.

  • Висота. Вибираючи висоту, налаштуйте сидіння під свій зріст таким чином, щоб коліна не згиналися до кінця, коли ви будете крутити педалі. При зупинці ноги повинні діставати до землі, ви повинні стояти впевнено, не згинати їх і не тягнутись на носочках. Це стосується підбору будь-якої моделі велосипеда незалежно від його призначення.
  • Дизайн. Жіночий велосипед відразу привертає увагу, він відрізняється низькою рамою, витонченою будовою. Ви відразу зрозумієте, що перед вами дамська модель.
  • Маса рами. Чим велосипед легше, тим для жінки краще, тому варто звернути увагу на моделі з алюмінієвою рамою, так як цей метал міцний, при цьому найлегший з існуючих.
  • Сидіння. Вибір залежить від того, прогулянковий вам потрібен або гірський велосипед. Для першого зручно рівно розташоване широке м'яке сидіння. Для другого характерна трохи нахилена вперед під кутом вузька модель сідла. Вона може бути досить жорсткою, але це властиво гірській техніці.

Жіночий міський велосипед

В умовах міста найзручніше комфортні великі велосипеди – так звані круїзери. Вони мають занижену раму, широке сидіння, велике зручне кермо. Такий транспорт добре себе почуває тільки на асфальтованій дорозі або плитці. Він здатний повільно переміщатись, сидіти на ньому можна в найбільш комфортному стані, при якому не болить спина, не затікають плечі, не потрібно нахилятись вперед. Завдяки цьому прогулянковий міський велосипед підходить для тривалих подорожей.

Обирати варто модель, у якої рама відповідає вашому зросту, а також можна міняти положення керма. Якщо ви плануєте заходити в магазини, щось возити із собою, можна придбати жіночий велосипед з кошиком, в який можна покласти сумочку, пляшку з водою, невеликі покупки. Це позбавить вас від необхідності брати з собою рюкзак або думати, куди прилаштувати пакет з купленими продуктами.

Наприклад, хорошим варіантом для міського використання може стати жіночий велосипед Ardis: це надійна техніка, призначена для міського використання, крім цього, пропонується на вибір велика кількість моделей для спортивних дисциплін.

Практично на будь-яку обрану модель можна встановити електропривод. Для жіночих моделей, які планується експлуатувати в місті, вистачить потужності мотора 350W.

Жіночий гірський велосипед

Жіночі моделі гірських велосипедів від чоловічих аналогів відрізняються мало. Основною їх особливістю є змінена форма рами, при якій геометрія велосипеда дещо інша. Жіноча рама розташована нижче, вона може складатися з однієї або двох труб, що йдуть навскіс від керма до нижньої частини труби, на якій встановлено сидіння. Таке положення верхньої частини рами дозволяє зробити велосипед більш комфортним для жінки, знизити травмонебезпечність при падінні. Крім цього, на нього зручніше сідати, так як він розрахований на більш низький зріст і короткі ноги, ніж у чоловіка.

Вилка на гірському велосипеді встановлюється потужна, що має досить великий крок: це необхідно для погашення ударів, трясіння при русі по пересіченій місцевості. На деяких моделях цілком комфортно здійснювати стрибки, спуски з крутої гори. Рама відрізняється великою вагою, так як вона товща, за рахунок цього конструкція може витримувати підвищені навантаження і не підведе при занятті екстремальними видами спорту. У жіночих велосипедів вилки стоять точно такі ж, як і на чоловічих моделях. Залежно від пристрою крок вилки може бути трохи коротше за рахунок зниження довжини пристрою.

Для комфортного катання в горах можна підібрати велосипед Comanche жіночий, що відповідає вашому зросту, вазі, планам на його використання. У нас ви зможете підібрати велосипеди різних моделей за найдоступнішою ціною.

Висновок

Обираючи велосипед, потрібно орієнтуватись на свій зріст, масу транспортного засобу, а також його тип. Якщо ви збираєтесь підкорювати круті шпилі і маєте високий рівень підготовки, варто звернути увагу на професійні моделі. Якщо ви плануєте кататись по легкому бездоріжжю, можна не переплачувати і купити аматорську. При виборі будь-якого велосипеда важливу роль відіграє комфорт при їзді.

Відгуки про статтю