Особливості шосейних велосипедів. Рейтинг моделей від бюджетних до дорогих

На відміну від гірських моделей шосейний велосипед створений для швидкості і руху по дорогах або трасах з щільним покриттям. Тонкі колеса, легка конструкція і особлива посадка велосипедиста, яка забезпечує мінімальний опір зустрічному потоку, дозволяють при гарній фізичній підготовці розігнатися до 30-40 км/год і більше. Підібрати недорогі шосейні велосипеди і топові моделі для змагань або перегонів можна на прайс-зібранні «Всі ціни», а в огляді розглянемо технічні особливості і складемо рейтинг моделей.

Відмінності «шосейника» від інших велосипедів

Моделі для тренувань і шосейних гонок від туристичних, гірських і вже тим більше BMX відрізняються зовнішнім виглядом і комплектацією:

  • полегшені алюмінієві або карбонові рами;
  • зігнуте кермо для нижнього хвата;
  • вузькі ободи коліс (карбон/алюміній) діаметром 26/28 дюймів;
  • гладкий швидкісний протектор шин.

Каретки, перемикачі, зірки, касети – все це максимально полегшено і розраховано на високі швидкості.

На шосейний велосипед Scott, Pride, Kelly's, Author, Giant встановлюють тільки жорсткі вилки без будь-якої амортизації. Для ефективного гальмування на бюджетних варіантах передбачені обідні і механічні дискові гальма, а дорогі велосипеди оснащуються професійною дисковою гідравлікою. Моделі, які призначені для гонок по грунтових дорогах, комплектуються обладнанням з більш надійною і стійкою до потрапляння вологи або грязі конструкцією.

Рейтинг моделей велосипедів

В бюджетному сегменті для тренувань і поїздок з хорошим темпом групою або в одиночних заїздах представлені моделі з оснащенням початкового рівня (по зростанню ціни і складності комплектації).

Pride RocX 6.1 26 (2020)

Недорогий велосипед з 26-дюймовими колесами для тренувань і прогулянок. Зібраний на алюмінієвій рамі (XS, S, M, L) з жорсткою вилкою і 21-швидкісною трансмісією. Комплектація (манетки, передній і задній перемикач, касета, педалі) початкового рівня – Shimano Tourney / Altus / Acera. Гальма дискові Radius BR-CX7.

Trinx Tempo 2.0 28 (2019)

Бюджетний варіант з алюмінієвою рамою, жорсткою вилкою і 28-дюймовими колесами. Оснащення початкового рівня Shimano Tourney, гальма V-brake. Вага велосипеда – 13 кг.

Centurion Hyperdrive 500 28 (2017)

Шосейна модель з рамою з алюмінієвого сплаву, жорсткою вилкою, 18-швидкостями і колесами діаметром 28". Манетки, перемикачі, каретка початкового рівня – Shimano Sora. Гальма ободові – Shimano Sora BR-3000. Велосипед важить 9.9 кг.

Kelly's Soot 30 28 (2020)

Дорожній велосипед з жорсткою вилкою і алюмінієвою рамою (S, M, L) на 28" колесах. Оснащення і 16-швидкісна трансмісія початкового рівня – Shimano Claris. Передні і задні гальма дискові Tektro Spyre-C.

Bianchi Via Nirone 7 Sora 28 (2020)

Шосейна модель для тренувань і участі в гонках. Зібрано на алюмінієвій рамі з колесами 28" та 18-швидкісною трансмісією. В комплекті манетки, каретка, перемикачі, касета Shimano Altus/Sora, гальма Dual Pivot Caliper (V-brake).

В середньому ціновому сегменті можна купити більш просунутий шосейний велосипед з карбоном або хромомолібденовою і алюмінієвою рамою, обладнанням початкового і напівпрофесійного рівня для тренувань і участі в гонках.

Author Ronin 28 (2020)

Хромомолібденова рама, 28-дюймові колеса, гідравлічні дискові гальма. Комплектація – Shimano GRX400. Велосипед важить 11.5 кг, призначений для руху по дорогах з твердим покриттям і грунтівках.

Scott Addict 30 Disc 28 (2020)

Модель з легкою і міцною карбоновою рамою (XS, S, M, L, XL) на колесах 28". Трансмісія, обладнання та гідравлічні гальма початкового рівня – Shimano Tiagra. Велосипед важить 9.2 кг.

Orbea Terra H30-D 1X 28 (2020)

Напівпрофесійний шосейний велосипед Orbea з карбоновою рамою і 28" колесами. Устаткування Shimano ST-RX600, GRX400/GRX810 для руху по міцних покриттях і за його межами. Гальма дискові гідравлічні.

Giant Liv Langma Advanced 2 Queen of Mountain 28 (2019)

22-швидкісний шосейний велосипед Giant для жінок. Полегшена карбонова рама, колеса 28", професійне обладнання та ободові гальма Shimano 105.

Merida Reacto Disc 4000 28 (2020)

Модель з карбоновою рамою і професійним обладнанням Shimano 105. Колеса 28 дюймів, дискові гідравлічні гальма. Велосипед важить 8.7 кг.

Топові моделі розраховані на змагання і гонки з максимальною напругою.

Author Charisma 66 28 (2019)

Шосейна модель професійного рівня з карбоновою рамою і 28-дюймовими колесами для тренувань і гонок по трасах або грунту. Манетки, перемикачі, каретка, касета – Shimano Ultegra/105. Гальма ободові. Вага – 7.4 кг.

Scott Addict RC 30 28 (2020)

Професійний «шосейник» з карбоновою рамою (XS, S, M, L, XL) та 28-дюймовими ободами. Оснащення – Shimano Ultegra. Гальма гідравлічні дискові. Вага – 7.9 кг.

Trek Madone SL 6 Disc 28 (2020)

Модель з аеродинамічною обтічною рамою з карбону, колеса 28". Перемикачі, касета, каретка, дискові гідравлічні гальма професійного рівня – Shimano Ultegra. Велосипед важить 8.6 кг.

Giant TCR Advanced Pro 0 Disc 28 (2020)

Професійний шосейний велосипед для гонок і змагань на твердих покриттях і грунті. Рама карбонова (XS, S, M, L, XL), колеса 28", оснащення SRAM Force eTap AXS. Передні і задні гальма дискові гідравлічні. В комплекті електрообладнання для нічних поїздок.

Merida Reacto Disc 9000-E 28 (2020)

Топова модель з карбоновою рамою, 28-дюймовими колесами, професійними дисковими гідравлічними гальмами і оснащенням SRAM Red E-Tap. Комплектується електроустаткуванням для поїздок в темний час і при поганій видимості. Вага – 7.3 кг.

Підсумки

Підібрати шосейний велосипед для прогулянкових поїздок з друзями, тренувань і гонок для початківців можна і в бюджетному сегменті (Kelly's Soot 30, Bianchi Via Nirone 7 Sora 28). Для більш відповідальних змагань краще звернути увагу на моделі Merida Reacto Disc 4000 28, Giant Liv Langma Advanced 2 Queen of Mountain. Ну а участь в заходах високого рівня вимагає купівлі і відповідного велосипеда з топового сегмента.

Відгуки про статтю