Рятуємося від спеки: 7 недорогих і якісних кондиціонерів для дому

В спекотну погоду, коли на вулицях плавиться асфальт, а метал нагрівається так, що до нього не доторкнешся, кондиціонер залишається єдиною можливістю створити прохолодний мікроклімат. Така техніка розрахована на охолодження повітря до +17-18 ºC при витратах енергії в межах 2.5-3.5 кВт і гучності до 23-30 дБ, що набагато тихіше звичайного вентилятора.

Підібрати відповідні за потужністю і продуктивністю кондиціонери можна через товарний-агрегатор «Всі ціни», а в огляді розглянемо конструктивні особливості, найпопулярніші і доступні моделі.

Конструкція і комплектація

В квартирах і будинках, офісних і технічних приміщеннях встановлюють моделі зі стаціонарним зовнішнім блоком і настінним модулем, які з'єднані кабелем і трубопроводом для подачі холодоагенту. Це звичайний або побутовий кондиціонер у вигляді замкнутої системи, по якій «проганяється» фреон для подальшого охолодження повітряного потоку в кімнаті. Обидва варіанти конструктивно схожі і зібрані в металевих/пластикових корпусах, аналогічно монтуються і працюють.

Різниця полягає в тому, що у інверторів стоїть електромотор постійного струму, який забезпечуює плавні пуски і зупинки, можливість безступінчасто регулювати оберти. Це найсучасніші моделі з розширеною функціональністю, за що доводиться доплачувати при купівлі. Звичайні моделі також функціональні, практичні і продуктивні, але зміна температури в них відбувається стрибкоподібно до встановлених значень.

В кімнатах встановлюють тільки внутрішні модулі, в яких вже охолоджений фреон впливає на подаване з кімнати повітря і інтенсивно охолоджує його. Конструктивно ця частина системи складається з наступних елементів:

 • радіатор контуру охолодження;
 • бачок для конденсату з водовідвідною трубкою;
 • модуль подачі охолодженого повітря з регулюванням напряму;
 • змінні фільтри.

Зовні монтують блок в якому відбувається охолодження самого холодоагенту з подальшим нагнітанням в кімнатний модуль. Ця частина системи зібрана з наступних елементів:

 • корпус з вирізом для забору повітря і захисною решіткою;
 • вентилятор;
 • компресор подачі фреону;
 • виходи для трубопроводів під холодоагент.

Домашні та офісні кондиціонери підключають до побутової електромережі, але з обов'язковим встановленням автоматів захисту (не менше 10 А). Такі моделі забезпечують охолодження при площі приміщення в межах 25-35 кв. м.

Схема охолодження повітря кондиціонерами

Для подачі холодного повітря в зовнішньому блоці встановлений компресор, який стискає холодоагент з подальшим швидким нагрівом. Потім рідина подається в конденсатор, де віддає тепло і інтенсивно охолоджується. На кінцевому етапі фреон відправляється у випарник кімнатного модуля, через який примусово проходить повітря з приміщення. Охолоджений до встановленої на регуляторі температури потік перенаправляється назад в кімнату через фільтр тонкого очищення.

Видалення пилу, запахів, підвищення або зниження вологості відбувається за допомогою додаткових опцій (зволожувач, іонізатор, плазмові, вугільні фільтри). Вмикання і вимикання, вибір температурних режимів здійснюється з пульта дистанційного керування. Розміри внутрішнього блоку в середньому приблизно 700×250×200 мм, а зовнішній модуль – 700×500×250 мм.

Моделі для будинку

Підтримувати комфортну температуру в приміщенні зможе навіть найпростіший кондиціонер потужністю 2-2.5 кВт з базовим набором фільтрів. Але більш просунуті моделі відкривають і більше можливостей по температурних режимах, очищенню та знезараженню повітря.

Від самих недорогих до топових моделей для будинку список представлений нижче.

Midea MSMA-07HRN1-Q ION

Настінні кондиціонери Midea з функціями охолодження, підігріву, осушення, іонізації повітря. Потужність компресора 2 кВт, площа приміщення до 20 кв. м, об'єм повітря, що подається – 7 куб. м. Доступно вмикання/відключення по таймеру, передбачена самодіагностика.

Idea IPA-09HRN1 ION

Кондиціонер з основними функціями. Продуктивність до 9 куб. м при потужності 2.7 кВт. Функціональність забезпечують режими самодіагностики, таймер, можливість збереження налаштувань.

Cooper & Hunter CH-S07XN7

Спліт-система зі стандартними режимами охолодження, підігріву та осушення повітря. В комплекті фільтр для видалення зважених часток і пилу, потужність компресора 2.25 кВт. Настінні кондиціонери Cooper & Hunter дозволяють зберігати налаштування, задіяти таймер, самодіагностику.

Zanussi ZACS-12 HPF / A17 / N1

Потужний настінний кондиціонер (3.25 кВт) зі стандартним набором функцій. Розрахований на подачу до 9 куб. м повітря в приміщення площею до 35 кв. м. Таймер, самодіагностика, збереження налаштувань.

Tosot GX-09AP

Спліт-система потужністю 2.25 кВт для приміщень до 25 кв. м з можливістю охолодження, обігріву, вентиляції. Видає потік охолодженого повітря об'ємом до 8 куб. м. Оснащений іонізатором, таймером, підтримується режим авторозморожування, самодіагностики.

Electrolux EACS-07HG-B2/N3

Настінна спліт-система потужністю 2.2 кВт з потоком повітря до 8 куб. м. Такі кондиціонери Electrolux підійдуть для кімнат площею 20 кв. м. В комплекті вугільний і плазмовий фільтр, підтримується збереження налаштувань, самодіагностика.

Gree GWH07QA-K3DNA2C

Інверторний кондиціонер Gree з базовими функціями, компресором потужністю 2.2 кВт і подачею повітря в обсязі 8 куб. м. Розрахований на приміщення площею до 20-22 кв. м. Підтримує всі основні функції зі збереженням налаштувань, таймером, автоматичним режимом.

Інверторні моделі характеризуються декількома плюсами:

 • плавні регулювання температури;
 • надтихий нічний режим;
 • відкладений старт з поступовим охолодженням повітря;
 • мінімум коливань температури.

Ці моделі відрізняються і великим ресурсом компресора.

Висновки

Для охолодження повітря в спекотну пору року можна обрати навіть найпростішу модель Midea MSMA-07HRN1-Q ION, яка відмінно впорається з таким завданням. Більш просунуті і потужні кондиціонери Zanussi ZACS-12 HPF/A17/N1 і Electrolux EACS-07HG-B2/N3 зроблять це ще краще і з великими функціональними можливостями. Але найзручнішим в експлуатації залишається Gree GWH07QA-K3DNA2C з інверторним приводом компресора, який забезпечує плавність включення, безступінчасте зниження температури, тиху роботу.

Відгуки про статтю