15-літрові бойлери: вибір оптимального рішення для швидкого нагрівання води

Невеликий водонагрівач залишається затребуваною технікою, якщо необхідно обмежена кількість гарячої води (душ для одного або миття на кухні), допомагає значно економити електроенергію і коштує недорого.

Види бойлерів: відмінність накопичувальних та проточних

Накопичувальні бойлери зберігають нагріту воду у спеціальному резервуарі (баку), який має кулю теплоізоляції для мінімальної втрати тепла. Якщо ми говоримо про 15-літрові агрегати, то це бойлери накопичувальної системи. Переваги:

 • постійна наявність гарячої води;
 • економічний варіант якщо споживання варіюється (має перерви від 12 год).

Проточні або миттєві водонагрівачі передають тепло через систему патрубків, якими циркулює холодна вода і тепловий вузол. Моделі компактні, мають простіший монтаж (у порівнянні з накопичувальними) і не вимагають значного місця.

До недоліків такої системи відносять залежність від джерела живлення та обмежений вихід гарячої води в певний момент часу – якщо одночасно мити посуд і приймати ванну, може знизитися тиск і температура.

Потужність та час нагріву: що важливо знати

Потужність бойлера (кВт) визначає, як швидко він зможе нагріти воду до максимальної (95°) температури, відповідно чим більше значення, тим швидше нагріється бак або тепловий блок у проточних моделях.

Для економії електроенергії актуальні ручні налаштування температури: 70 ° для накопичувальних бойлерів та 40 ° для проточних. Що ще слід запам'ятати:

 • Час нагріву залежить від потужності та кількості води в баку, 15-літрові агрегати потужністю від 3000 Вт нагріваються за 10-15 хв, 200-літрові за 2-3 години.
 • Гарна теплоізоляція стін бака утримує тепло до 48 год.
 • Тип бойлера: електричний, від сонячних панелей, газовий має різний час нагріву (відрізняються параметри температури, що передається від джерела до носія).

Матеріали та конструкція: довговічність та надійність

Бак або корпус якісного бойлера виготовляється з титану, емальованої чи нержавіючої сталі. Як теплоізоляцію використовують фольговані екрани: легкий і тонкий матеріал не займає корисну площу і не додає зайвої ваги виробу.

Найуразливішою частиною накопичувального водонагрівача вважається мокрий ТЕН, найкращим матеріалом для нього залишається мідь (рідше титан або нержавіюча сталь). Елемент покривається антикорозійним анодним захистом, але якщо вода в системі має велику кількість металевих домішок, суспензії та ін. вже через 5-7 років ТЕН доведеться змінити. Титанові ТЕНи стійкі до агресивних хімікатів, термін їхньої служби в рази вищий (до 15 років).

Система управління та безпеки включає термостати, запобіжні клапани та інші механізми, які контролюють температуру та тиск води. Це допомагає уникнути перегріву чи аварійних ситуацій.

Дизайн та будівельна міцність – важливі параметри під час вибору. Конструкція повинна бути міцною та стійкою до тиску та температури. Коректний дизайн враховує рівномірний розподіл навантажень та мінімізує ризики механічних пошкоджень.

Встановлення та експлуатація: практичні аспекти

Виробники вказують головні параметри для свого обладнання: мінімальна відстань до стіни (якщо навісна модель), діаметр вхідної труби для врізання системи. Що потрібно враховувати при самостійному монтажі:

 • Доступність для технічного обслуговування.
 • Дотримання правил безпеки для підключення до електроживлення.
 • Надійність кріплень (навіть 15-літровий бойлер не повинен бовтатися, хитатися тощо).
 • Передбачте зливну арматуру та додаткову теплоізоляцію.

Експлуатація обладнання досить проста, але потребує уваги:

 • встановіть температуру максимального нагріву;
 • увімкніть (якщо немає автоматичного регулювання) функції безпеки та електрозбереження: запобіжники, зворотні клапани, автоматичне відключення тощо;
 • у разі тривалого простою, особливо перед зимою, зливайте воду, перевіряйте та блокуйте систему;
 • встановіть графік техогляду: один раз на 6 місяців при постійному використанні.

Енергозбереження: економія ресурсів та грошей

Конденсаційні бойлери, які разом із основним джерелом живлення використовують тепло відпрацьованих газів вважаються найекономічнішими. Але не тільки тип системи визначає, наскільки витратним буде використання водонагрівача, важливо враховувати наявність інших функцій економії:

 • таймери та термостати;
 • водозберігаючі крани та душі;
 • економне нагрівання;
 • дистанційне керування бойлером.

Крім вбудованих опцій підвищити економію допомагає систематичне промивання та чищення бака, встановлення додаткової теплоізоляції.

Огляд популярних моделей 15-літрового об'єму

Електричний водонагрівач Gorenje GT 15 UB9 бюджетного сегмента – продуктивний та потужний (523 кВт/год споживання) агрегат. Забезпечує нагрівання 14 л до 75 ° С за 20 хв, з кількома точками водозабору, «мокрий» ТЕН. Відкритий терморегулятор, клас енергоефективності А, вага 11 кг.

Thermex Hit H15-U Pro (111 004) – електричний накопичувальний бойлер на кухню встановлюється під мийку. Сталевий бак, склокерамічне покриття, ТЕН – титаново-сталевий сплав, стійкий до твердої води, забезпечує тривалий термін служби (від 15 років) при регулярному чищенні бака. Нагрів до 45 ° 30 хв, режим енергоекономії.

Haier ES15V-Q1(R) – електричний нагрівач накопичувального типу, 2 «мокрих» ТЕНу. Встановлюється на стіну під мийку. Час нагріву до 75 ° С 25 хв, 4 класи захисту: від протікання, перегріву, надлишкового тиску. Гарантія на внутрішній бак 7 років, вага 9 кг.

Midea D06-15A(U) – проточний водонагрівач компактного розміру, підійде для встановлення на кухню або у ванну, якщо немає місця для монтажу накопичувального бойлера. Бак 5 л, «мокрий» ТЕН, нагрівання до 65 ° С за 15 хв, захист від протікання, індикація енергоспоживання, відкритий терморегулятор.

Drazice TO 20 – надійний та продуктивний бойлер для невеликої родини, бак 20 л, максимальна температура нагріву 77°С, настінний монтаж, підведення води знизу. Захист від перегріву, протікання, замерзання.

Переваги та недоліки бойлерів на 15 л

15-літрові водонагрівачі мають невеликі розміри, що робить їх ідеальними для встановлення у невеликих кухнях або ванних кімнатах. Завдяки невеликому об'єму агрегати швидко нагрівають воду до прийнятної температури і встигають підігрівати нові порції в процесі використання.

 • Простий монтаж.
 • Економія електроенергії.

До недоліків можна віднести обмеженість використання: за рахунок невеликого виходу гарячої води бойлери підключаються до однієї точки: душ або раковина. Недоцільні для великої родини із дітьми.

Відгуки про статтю