Бойлери непрямого нагріву: ефективне рішення для підігріву води

Основна перевага агрегату – практично нульові втрати тепла, коли як джерело виступають суміжні нагрівальні системи, здебільшого газові чи електричні котли. Непрямі бойлери дозволяють економити електроенергію, що є актуальним для будинків з автономною системою теплопостачання.

Як функціонують бойлери непрямого нагріву

Індиректні (непрямі) бойлери – це системи, які працюють разом із котлами чи іншими теплосистемами. Нагрів води відбувається не безпосередньо, а через теплообмінник. Загальна схема роботи.

 • Підключається до джерела тепла (врізання системи трубопроводу).
 • У процесі циркуляції теплоносія відбувається передача тепла воді, що міститься у баку та її нагрівання.

Переваги і недоліки

Непрямий водонагрівач використовують тепло іншого джерела – це дозволяє заощаджувати енергію, оскільки не потрібен додатковий нагрівальний пристрій. Крім основної переваги такі агрегати мають ще низку плюсів:

 • великий обсяг бака;
 • підтримка температури до 72 годин (при відключенні основного джерела);
 • довгий термін експлуатації (не схильні до зносу, пов'язаного з прямим контактом з вогнем або нагрівальними елементами).

Крім незаперечних переваг, така техніка має і недоліки, головний з яких – залежність від іншого джерела тепла. Вирізняють складність монтажу таких агрегатів і високу ціну, якщо порівнювати з бойлерами прямого нагріву, які працюють від ТЕНу.

Вибір та встановлення бойлера непрямого нагріву: основні моменти

Непрямі бойлери нагрівають воду за допомогою теплоносія (зазвичай антифризу) через теплообмінник. Вони працюють у зв'язці з опалювальною системою, де тепло передається на воду. Агрегати вибираються в залежності від потреб та наявності опалювальної системи, на що ще звертають увагу.

 • Місткість бака повинна відповідати потребам у гарячій воді.
 • Клас енергоефективності (для моделей до 2019 р. А, В, А+, А+++; для бойлерів останнього покоління клас А, В, С).
 • Монтаж системи необхідно доручити професіоналам, можливо знадобиться врізання труб.
 • Установка систем безпеки: запобіжні клапани, датчики витоку та ін.

Регулярне обслуговування включає очищення теплообмінника, перевірку системи опалення та обслуговування вентилів та насосів.

Енергоефективність та екологічність

Непрямі агрегати відомі своєю високою енергоефективністю та екологічністю.

 • Можуть використовуватися з будь-якими пристроями тепло та енергозабезпечення (сонячні панелі, твердопаливні, масляні котли та ін.).
 • Нульовий викид парникових газів під час роботи з енергосистемою на відновлюваному джерелі енергії.
 • Довгий термін експлуатації, низька (майже нульова) вартість обслуговування.

Які моделі бойлерів непрямого нагріву заслуговують на увагу

Непрямий водонагрівач Ariston BCH 160 L ⁰ одна з кращих моделей на ринку, якщо необхідно забезпечити гарячою водою сім'ю з 4-6 осіб. Швидке нагрівання забезпечується водорозбором з кількох точок, вертикальна установка, теплообмінник 25 кВт, нагрівання до 90 ° С, бак на 160 л.

Продуктивна модель Bosch WD 160 B (7735501715) відрізняється довговічністю і надійністю. Бак 149 л. Підлога, кілька точок водорозбору, підключення патрубків теплообмінника і води зверху, нагрівання до 90 °С. Стрілочний індикатор, енергоефективність клас Ст.

Непрямий водонагрівач Thermo Alliance KTA-11-1500 відноситься до моделей середньої цінової лінійки, забезпечує нагрівання до 95°С і накопичення 1310 л води, надійна система захисту, 2 магнієві аноди, бічна підводка води, гарантія 5 років. Вага 352 кг.

Tesy MaxEau Floor 200 V – непрямий бойлер з можливістю установки ТЭНа, сталевий бак 200 л, нагрівання 60⁰С, розсікач холодної води, вхід лінії рециркуляції, прискорений, економічний ECO нагрівання, половинна потужність, сучасні системи захисту.

Продуктивний та універсальний бойлер Drazice OKC 200 NTR/BP з можливістю встановлення двох ТЕНів. Сталевий емальований бак 208 л, класична форма, нагрівання до 80 ⁰С. Клас захисту (IP44), енергоефективність, бічний підвід води.

Відгуки про статтю