Проточний або накопичувальний: підбираємо бойлер за принципом нагріву

В 21-му столітті такий вид побутової техніки, як бойлер є досить поширеним і корисним пристроєм для будинку. В наш час відчувати проблеми з подачею гарячої води не логічно, адже в магазинах електроніки давно є ефективний засіб їх вирішення – бойлери. В даному сегменті присутня класифікація, за принципом роботи на проточні та накопичувальні моделі. В чому їх різниця і як обрати відповідний тип пристрою ви дізнаєтесь з цієї статті.

Опис і ключові характеристики моделей

Ми вже сказали про те, що різниця між проточними і накопичувальними водонагрівачами в принципі їх роботи. Надалі спосіб нагріву впливає на інші характеристики і специфікації пристрою.

Проточні водонагрівачі

Ці пристрої нагрівають воду моментально. В конструкції присутній потужний ТЕН, здатний при правильному виборі потужності нагрівати холодну воду під час проходження через нього до температури гарячої.

Чималу роль тут має потужність бойлера. Вона повинна бути підібрана з таким розрахунком, щоб техніка встигала нагрівати певний натиск води. Потужність впливає на вартість товару і даному критерію необхідно приділити особливу увагу при виборі бойлера. Цей показник варіюється в залежності від виробника. На кухні в середньому за хвилину проходить близько 3 л води, тому там доречно встановити пристрій з мінімальною потужністю – 3-4 кВт. В душі за хвилину витікає близько 6 л, тут потрібен бойлер потужніший, приблизно 7 кВт. Те, що вода проходить крізь ТЕН і вмить нагрівається, говорить про відсутність необхідності в ємності, де вона буде накопичуватись. Водонагрівач проточний підкуповує своєю компактністю.

Є один мінус – такий водонагрівач може бути встановлений тільки на одну точку комунікації, тобто для кухні купуєте один, для ванної другий.

Накопичувальні бойлери

Цей тип можна вважати більш класичним варіантом, який частіше зустрічається в будинках українців. Вода в бойлері нагрівається в такій собі металевій бочці, що є невід'ємною його конструкцією. Тобто принцип такий: вода спочатку накопичується, а потім, вже після досягнення заданої температури нагріву подається через труби.

Незручність даної моделі в тому, що вам необхідно почекати поки потрібна кількість води нагрівається. І так кожен раз, коли ви заходите прийняти ванну або душ після когось. В даному випадку важливими критеріями вибору вважаються не тільки потужність ТЕНа, що відповідає за швидкість нагріву, але і обсяг резервуара.

Купивши компактну модель для великої родини, ви просто не зможете оцінити ефективність пристрою, адже витрачатись вода буде швидше, ніж нагріватись. Занадто великий бойлер, це не тільки переплата, а й додаткові витрати, які відображаються в квитанціях за квартплату, адже на постійне підтримання потрібної температури води в резервуарі, пристрій буде витрачати додаткову електроенергію. В даному випадку дуже важливо, щоб потужність нагрівального елементу відповідала розмірам бака. Для невеликих бойлерів на 10-25 літрів використовують ТЕН потужністю 1,5-2,5 кВт, а для моделей на 100 літрів потрібен вже ТЕН не менше ніж на 4-5 кВт.

Деякі виробники оснащують свої водонагрівачі з великими баками відразу двома нагрівальними елементами. Якщо враховувати оснащення мийки та душа для двох осіб, що використовують воду один за одним, потрібен бойлер 50 л при мінімальній витраті і на 80 при оптимальній.

Для сім'ї з чотирьох осіб, яким потрібно забезпечити гарячою водою чотири водозабірних точки, при мінімальній витраті потрібен бойлер на 100 літрів, при оптимальній на 120 л. З цього випливає один з основних недоліків конструкції – місткі пристрої мають потребу у великій кількості місця для монтажу водонагрівача, якого в деяких квартирах просто немає. Крім того, важкі баки від 100 л, допускають настінний монтаж тільки на несучі поверхні, так як інші можуть не витримати ваги техніки.

Перевага, яку має тільки накопичувальний водонагрівач в тому, що використовуючи один водонагрівач, ви можете забезпечити гарячою водою всі необхідні водозабірні точки в будинку.

Якої фірми і якого типу водонагрівач (бойлер) буде краще

Побутова техніка в Києві – це сегмент ринку з великою конкуренцією і категорія водонагрівачів не виняток. Зосереджуючись виключно на добре зарекомендувавших себе виробників, вибір все одно залишається досить великим. Серед найпопулярніших марок, представлених тут https://vse.ua/ct/2194/ виявились: Gorenje, Bosch, Atlantic, Hotpoint-Ariston і Electrolux. Всі вони досить відомі українському покупцеві і досить добре зарекомендували себе на європейському ринку.

Словенські водонагрівачі Gorenje протягом вже декількох років очолюють рейтинги водонагрівачів, пропонуючи відмінну якість, доступну аргументовану ціну і надійність свого обладнання. Щоб закріпити за собою звання лідера, Gorenje підкуповує продуманими технологіями захисту і активним використанням інноваційних технологій.

Компанія Atlantic пропонує конкурентоспроможні ціни, відмінні гарантійні умови, високий рівень захисту і технологічності своїх товарів і безліч інших переваг. Швидкий рівномірний нагрів, широкий вибір моделей і хороший антикорозійний захист – сильні сторони французького виробника.

Німецький виробник Bosch і його чудово спроектовані системи водяного опалення пропонують вам безліч високоякісних моделей в кожній з існуючих категорій бойлерів.

Hotpoint-Ariston – це глобальна інноваційна група на передньому краї технологій на міжнародному рівні в сфері енергетики. Завдяки унікальному дизайну, невеликим розмірам і інноваційним функціям, бойлери Арістон стали ще більш ефективними і простими у використанні. Від вигідної економії енергії та витрат до різноманітних моделей в лінійці, чудові якісні водонагрівачі Ariston доступні для всіх.

Ще один відомий виробник на ринку – Electrolux. Його товари потрапили в рейтинг кращих завдяки використанню технології SafeReady, відмінної герметичності своїх баків, надійним терморегуляторам, захисту від опіків, а також ELCB, системам контролю тиску води і, звичайно ж, вбудованим мережевим фільтрам.Знаючи сильні сторони кожного з виробників та зіставивши їх з індивідуальними вимогами покупців можна зробити оптимальний вибір серед такого великого асортименту моделей.

Висновки

Вибір між проточними і накопичувальними бойлерами залежить від індивідуальних вимог покупців. В даному випадку єдине, що потрібно – розуміти принцип дії пристрою і те, наскільки він сприяє вирішенню поставлених завдань. Кращим з виробників на ринку вважається Gorenje. І накопичувальний водонагрівач і бойлер непрямого типу цієї марки – безпрограшний вибір для покупців.

Відгуки про статтю