Незвичайне застосування автомобільних шин у повсякденному житті

Ми часто бачимо відпрацьовані покришки як огорожі на невеликих клумбах. Але шини – це універсальні предмети, які можна використовувати не тільки за призначенням, і не лише як гарний елемент огорожі, їх застосування набагато ширше.

Шини як елемент ландшафтного дизайну: творче використання у саду

Використання шин у саду може надати унікального та творчого вигляду дачній ділянці. Це також допоможе переробити старі шини, запобігаючи їхньому негативному впливу на навколишнє середовище. Декілька ідей, як використовувати шини в ландшафтному дизайні.

 • Обрамлення для квіткових грядок. Заповніть шини землею і посадіть у них квіти та рослини. Розмістити їх у ряди чи стопочки, щоб створити цікаві комбінації.
 • Кашпо та вазони. Виріжте верхню частину шини або розріжте її навпіл, щоб створити контейнер, наповнити його землею та висадити рослини.
 • Гойдалки. Прив'яжіть міцні мотузки або ланцюги до двох боків шини і підвісьте її на гілці дерева або металевої конструкції.
 • Пофарбована та вкопана наполовину покришка – ідеальний паркан або огорожі-розмежувач для городу.
 • Композиції, садові скульптури.

Перетворення автошин на меблі: екологічні та довговічні рішення

Один із креативних способів повторного використання старих шин – навчитися робити з них прості, але зручні меблі. Це екологічно обґрунтоване та довговічне рішення при правильному підході та якісному виконанні.

 • Покришки можна перетворити на стійкі та міцні стільці та столи, додавши сталеву або дерев'яну раму. Багато майстрів роблять стільниці з дерева або скла, щоб надати меблям стильного і сучасного вигляду.
 • Підставки для горщиків та столики для нічних ламп.
 • Розріжте шини навпіл, закріпіть їх на стіні та отримайте оригінальні полиці для зберігання книг або декоративних елементів.

При створенні меблів з автошин враховують такі аспекти:

 • переконайтеся, що всі елементи меблів міцно закріплені та не загрожують користувачам;
 • вибирайте шини, які ще в відносно хорошому стані, щоб меблі були довговічними;
 • використовуйте безпечні та екологічно чисті фарби.

Використання шин у спорті: обладнання для тренувань

За рахунок своєї ваги, масивності та пружності шини – відмінне обладнання для силових та функціональних тренувань. Професійні боксери відробляють на протекторі, що розгойдується, удари і тренують координацію, вважаючи такий тренажер одним з кращих. Як ще використовувати шину у спорті.

 • Тяга ефективно розвиває силу ніг, спини та сідниць. Закріпіть ремені або шнури на шині, щоб її можна було тягнути по поверхні.
 • Перевертання – це відмінна вправа для м'язів спини, плечей та рук. Поставте шину вертикально, потім прокотіть вперед і переверніть через себе.
 • Стрибки на шину. Стати на одному кінці шини і застрибувати на інший кінець. Вправа допомагає розвивати силу ніг та координацію рухів.
 • Повороти та перетягування.
 • Використання як перешкода.

Мистецтво з шин: унікальні скульптури та інсталяції

Протекторне мистецтво – унікальний та незвичайний вид творчості, в якому шини, які зазвичай є простими елементами автомобільної індустрії чи відходами, перетворюються на цікаві скульптури та інсталяції.

Мистецтво з шин може бути різноманітним і являти собою різні стилі та теми. Як основу використовують протектор різного ступеня зношеності, поверхня підкреслює тему, матеріал легко ріжеться, згинається та скріплюється.

Шини, за рахунок кольору та легкості обробки добре поєднуються з іншими матеріалами для створення абстрактних та унікальних інсталяцій, які можуть мати різний зміст для кожного глядача.

Шини в ролі загороджень: недорогий та ефективний спосіб огородження

Крім створення невеликих огорож-розділювачів шини використовують для будівництва повноцінного паркану, який перевершує металевий та дерев'яний у двох аспектах:

 • необмежений термін експлуатації;
 • не вимагає обслуговування (не гниє, не іржавіє тощо).

Крім цього таку огорожу дуже складно зламати, важливо використовувати сталевий дріт достатньої товщини та глибоко закопувати палі. Дизайн огорожі вибирається індивідуально.

Екологічний вплив повторного використання гуми для авто

3 серпня 2023 року в Кувейті, місто Сулабія спалахнуло найбільше світове звалище на якому зберігається близько 52 мільйонів використаних покришок. Пожежа загрожує екологічною катастрофою планетарного масштабу.

Повторне використання гуми для автомобілів, відоме як переробка або рециклінг, має суттєвий екологічний вплив, який значною мірою залежить від методів переробки, що використовуються технологією утилізації.

Процес переробки гуми дає різні вторинні продукти: гумова крихта або гранули, що використовуються у будівництві та дорожніх роботах.

Не завжди є можливість віддати відпрацьовану гуму на утилізацію, але на тлі масштабних катастроф використання покришок свого авто для побутових потреб значно знижує екологічне навантаження і дозволяє частіше змінювати гуму, що завжди збільшує безпеку водіння.

Відгуки про статтю