Від міста до стихії: вибираємо грязьові шини для легкових автомобілів

Автомобілісти не мали б проблем з вибором гуми, якби пересування відбувалося тільки по гарному асфальту при однаковій температурі. Їзда по бездоріжжю змушує вибирати в лінійці зимових і літніх шин ще й грязьову гуму, щоб не застрягти в лісі або на ґрунтовці, що розкотали.

Грязьові шини для легкових авто: коли вони необхідні

Грязьові шини – повсякденна назва всіх покришок, які призначені для пересування піском, брудом, середнім і важким бездоріжжям. Мають глибший протектор з агресивними блоками, який допомагає уникнути пробуксування та покращує тягу на різних типах поверхні. Коли грязьові шини необхідні.

 1. У зимових умовах з великою кількістю снігу та льоду на дорогах.
 2. Використання авто у сезонних роботах, на будмайданчиках.
 3. Ралі, крос-кантрі.
 4. Часта їзда ґрунтовими дорогами, пересіченою місцевістю.

Грязьові шини за рахунок жорсткого та глибокого малюнка протектора можуть погіршувати керованість на асфальті та знижувати комфорт поїздки на гладких та сухих поверхнях.

Характеристики та особливості: що робить шину "грязевою"

Шини для бездоріжжя діляться на зимові, літні та універсальні, тому сезонне перевзуття авто, навіть якщо завжди використовується позашляхове колесо, є обов'язковим.

 1. Грязьові шини мають глибокий та агресивний протектор з великими блоками, розробленими для забезпечення максимального зчеплення із ґрунтом.
 2. Широкий протектор збільшує пляму контакту, що покращує керованість за умов бездоріжжя.
 3. Високий профіль забезпечує додатковий простір між шиною та ґрунтом. Це допомагає запобігти засміченню протектора брудом, камінням та іншими дрібними об'єктами, що може призвести до втрати зчеплення.
 4. Посилена конструкція боковин.

Під час руху на грязьових шинах добре помітний ефект самоочищення, коли бруд злітає з протектора завдяки глибоким ламелям і блоковому малюнку.

Виробники та моделі: огляд ринку грязьових шин

Всесезонна шина АШК (БарШЗ) Forward Safari 500 (33/10.5R16 111N) – забезпечує високий показник стійкості авто в багнюці та глибокому снігу за рахунок спеціального малюнка протектора, тип гуми Mud-Terrain, радіальна конструкція, навантаження до 1000 кг.

Одна з найкращих грязьових шин на ринку – всесезонна GoodYear Wrangler Territory AT/S (255/65R18 111H). Використовує тип гуми All-Terrain, ненаправлений симетричний рисунок протектора. Висота профіля 65%.

Професійна зимова шина Strial Ice (205/65R15 99T) забезпечує гарне зчеплення та антиковзкі властивості за рахунок продуманого спрямованого малюнка протектора (є варіант установки під шип), індекс швидкості 190 км\год, ширина профілю 205 мм.

Літній варіант позашляхової шини – Gripmax SureGrip Pro Sport (255/35R21 98Y XL) ідеальний для крос-кантрі, колеса порівняно стійкі у глибокому бруді, високі протиковзкі властивості гуми (All-Terrain), профіль 35%.

Бюджетна літня грязьова шина – Leao Radial 620 (215/70R16 100T) відрізняється високим профілем 70%, забезпечує гарне керування на швидкості до 190 км\год, ширина 215 мм.

Правила догляду та використання

Щоб грязьові шини завжди забезпечували оптимальне пересування на м'якому та слизькому ґрунті, необхідно запам'ятати прості правила догляду та використання.

 1. Регулярна перевірка стану шини, огляд протектора на наявність пошкоджень чи зношування.
 2. Підтримка правильного тиску відповідно до рекомендацій виробника, балансування, перевірка розвал сходження.
 3. Регулярне чищення ламелів.

Позашляхові шини повинні використовуватися за призначенням: систематична їзда асфальтованими дорогами призведе до швидкого зносу протектора. Під час поїздки по пересіченій місцевості необхідно дотримуватись підвищеної обережності, оскільки навіть грязьова шина не може гарантувати стабільність авто на складній дорозі.

Відгуки про статтю