Автоматична або напівавтомат: Топ 6 найкращих недорогих пральних машин

Пральна машина – незамінний помічник у побутових справах, вибір якого має бути виваженим та продуманим. Незважаючи на те, що в Україні найбільшою популярністю користуються машинки автомат із фронтальним завантаженням, напівавтоматична техніка добре відома у всьому світі і має також велику кількість переваг.

Переваги автоматичних машин:

 • Весь процес автоматизовано.
 • Економить ваш час – не потребує ручного втручання.
 • Найкраща продуктивність.
 • Розширені функції – підходить для всіх типів одягу.
 • Висока якість прання.

Переваги напівавтоматів :

 • Коштує менше, ніж повністю автоматична машина.
 • Для прання не потрібний безперервний потік води.
 • Споживає менше води, ніж повністю автоматична пральна машина.
 • Важить менше, ніж повністю автоматична пральна машина.

Критерії вибору включають безліч параметрів, а за наявності великого списку побажань, важлива кожна деталь, але є все ж таки основні моменти, яким слід приділити увагу в першу чергу.

 • Тип – потрібно визначитися, що саме ви хочете придбати (фронтальне, вертикальне завантаження, прально-сушильну машину, вбудовану, автомат, напівавтомат…).
 • Бренд – віддавайте перевагу відомим європейським виробникам (Bosch, Candy, Samsung, Whirlpool тощо).
 • Місткість – залежить від кількості осіб у сім'ї (в середньому від 5 до більше 8 кг).
 • Швидкість віджиму – рекомендована від 1100 до 1400 обертів на хвилину.
 • Клас енергоспоживання може бути від A до C для нового маркування енергоспоживання.
 • Рівень шуму: тихий чи нормальний, тобто не більше 55 дБ у режимі прання та не більше 79 дБ у режимі віджиму.
 • Функції та оснащення: відкладений старт, РК-екран, використання пари, дистанційне керування, додавання білизни під час циклу.

Але покупець повинен розуміти, що чим кращі характеристики і більше функцій, тим вищою буде й ціна товару.

Опис моделей

Наше порівняння пральних машин ґрунтується на популярності моделей з урахуванням інтернет запитів та покупок. До списку потрапили моделі різних брендів, функціоналу, вартості та розмірів, тому кожен бажаючий зможе підібрати для себе відповідний варіант.

Saturn ST-WM/WK1615

Компактна пралка напівавтомат проста у використанні та доступна в обслуговуванні. Цей варіант підійде для дачі, де є проблеми із постійною подачею води. Невелике споживання електроенергії та тиха робота – додаткові переваги моделі. Saturn ST-WM/WK161 має 2 програми прання та режим полоскання. Максимальне завантаження – 2.5 кг білизни.

Liberton LWM-5504

Ще одна модель напівавтомат із оптимальним набором характеристик для прання невеликої кількості білизни або установки в оселі, де немає водопроводу. Ця модель із вертикальним завантаженням розрахована на 5.5 кг. Швидкість віджиму становить 1350 об/хв. У якості елементів керування на верхній панелі передбачені важелі та кнопки. В обладнанні є таймер на 15 хвилин. Під час віджиму рівень шуму сягає 72 дБ. Максимальна температура нагрівання води – 50 °C. Економічна модель належить до А класу енергоефективності.

Grunhelm GWF-WS852B4

Напівавтоматична пральна машина з віджимом Grunhelm GWF-WS852B4 вміщує до 8.5 кг білизни. Корпус та верхня кришка виготовлені із надійного ABS пластику. Для подачі води можна використовувати шланг або наливати прямо з цебра. Не потрібно морочитися купуючи найдорожчий пральний порошок із захистом від накипу та делікатних елементів конструкції. До особливостей моделі належать захист від протікання. Навіть при максимальному завантаженні використовується невелика витрата води та електроенергії (клас А++).

Indesit IWUC 40851

Крім широкого набору автоматичних програм, ця пральна машина оснащена системою автоматичного визначення завантаження води, безперервного використання миючого порошку (OKO) та контролю температури води при зливі (Antishock). Їхня наявність позитивно впливає на безпеку та раціональність використання ресурсів. Максимальна місткість – 4 кг, а віджимання – 800 об/хв. Також є функція захисту від протікання, додаткове полоскання, контроль піноутворення, контроль дисбалансу, блокування дверцят.

Gorenje WHP60SF

Пральна машина пропонує 15 програм для прання різних матеріалів та ступенів забруднення одягу. Барабан на 43 л містить до 6 кг білизни за раз. Для зручного керування використовуйте LED-дисплей. Система TotalWeithControl автоматично налаштовує параметри прання з огляду на тип та вагу білизни в барабані. Завдяки цьому пральна машина економить значно більше води та електроенергії.

Electrolux EW6S4R06W

Ця машинка автомат пропонує інноваційну технологію «АнтиАлергія+Пар» для видалення навіть найдрібніших алергенів та бактерій із вашого одягу. Рівень шуму пристрою варіюється в діапазоні від 54 до 76 дБ. Є окрема програма для спортивного та джинсового одягу. Місткість барабана складає 6 кг, а клас енергозбереження на максимальному рівні – А+++. Є контроль дисбалансу, захист від протікання та блокування панелі керування від дітей.

Висновки

Вибір пральної машини залежить від бюджету, місця встановлення, наявності водопроводу та конфігурації необхідних програм. У списку відібраних моделей є машинки напівавтомат для дачі та приміщень з обмеженим місцем під установку, а також повноцінні машинки автомат для середніх сімей на 4-6 кг. Серед напівавтоматів найкраща модель – Liberton LWM-5504, а у традиційних – Electrolux EW6S4R06W.

Відгуки про статтю