Переваги та недоліки пральних машин із вертикальним завантаженням. Найкращі моделі

У цій статті ви знайдете назви моделей найкращих вертикальних пралень, вибраних на основі їх популярності за останній рік. Порівняння проводилося за основними характеристиками:

 • Розмір.
 • Опції.
 • Рівень шуму.
 • Енергоспоживання.
 • Керування.

Також представлені основні плюси та мінуси пральних машин із вертикальним завантаженням.

Плюси та мінуси вертикальних пралень

Переваги:

 • Невеликий розмір, через що вони зручніші у «хрущовській ванній кімнаті».
 • Дозавантаження можна виконувати під час прання. Не потрібно вимикати машину та зливати воду.
 • Мінімальний шум навіть при віджимі.
 • Більше висока надійність через конструкцію. Рідше виходять з ладу ущільнювачі та дверцята.
 • Низьке енергоспоживання.
 • Природний захист дітей, так як кнопки керування розташовані зверху.

Недоліки:

 • Проблеми при догляді.
 • Практично неможливо завантажити подушку або м'яку об'ємну іграшку.
 • Вертикальну пральну машину складно вбудувати в меблі.

Умовний мінус – більш висока вартість. При цьому тільки на моделі великих брендів, наприклад, Bosch.

Технічні характеристики та популярні моделі

Saturn ST-WM/WK1616 – компактна пралка напівавтоматичного типу. Колекторний двигун із ремінним приводом. Максимальне завантаження – лише 2.5 кг, тому її часто купують для дитячих речей.

Бак пластиковий, що робить його непридатним, наприклад, для шкіряних речей із металевими вставками. Програми лише 2, проте є відкладений старт.

Вага машини – 7 кг, а габарити – 37x64x35. Вона дуже компактна, тому підходить для гуртожитку чи тимчасового житла. Клас енергоспоживання – А.

Vimar VWM-49 RS – модель дуже схожа на попередню, але тут передбачено віджимання. Колекторний двигун із ремінним приводом. Максимальне завантаження – 4 кг, тож для невеликої родини вона підійде. Керування механічне, причому досить надійне.

Програми всього 2. Бак пластиковий, що є нормою для цього класу. Енергоспоживання – А. Габарити машинки – 44x59x42.

Ardesto WMH-B65D напівавтоматична пральна машина з віджимом. Має великий обсяг завантаження – 6.5 кг. Також передбачено функцію самоочищення барабана, тому самостійно займатися обслуговуванням не доведеться.

Є 2 програми: шовк та делікатна. Рівень шуму – 60 дБ при пранні та 70 дБ при віджимі. Керування механічне, розташоване зверху корпусу.

Габарити корпусу – 73.5x84.5x43, а вага 20.9 кг. Машинка досить компактна, тому поміститься навіть у маленькій ванній кімнаті.

Клас енергоефективності – А, але при віджиму – D.

Grunhelm GWF-WS701W – одна з найкращих пралок свого класу. Обладнана баком на 7 кг. Потужності двигуна достатньо розвитку 1300 оборотів.

Керування механічне. Клас енергоефективності А++, тому вона ще й економна. Розміри прання компактні – 76x89x43 см.

Whirlpool TDLR 6030L – перша автоматична пралка у рейтингу. Обладнана колекторним двигуном із ремінним приводом. Пластиковий перфорований барабан вміщує до 6 кг білизни. Керування повністю електронне, що дуже зручно.

Передбачено відкладений старт, полоскання та віджимання. Також є гіпоалергенне замочування та режим-інтенсив. Встановлено програми для дитячих речей, бавовни, синтетики, тканини, вовни та шовку.

Досить галаслива – 60 дБ при пранні та 78 дБ при віджимі. Габарити машини становлять 40x90x60 см.

Zanussi ZWY50924CUI – непоганий сімейний варіант з автоматичним керуванням прання/віджимання. Завантаження білизни – до 5.5 кг. Колекторний двигун з ремінною передачею. Максимальний розгін барабана – 900 об/м.

Є відкладений старт (до 9 годин), а також швидке прання. Передбачено кілька програм: бавовна, синтетика, шерсть, ручна та шовк.

Машинка захищена від протікання та дисбалансу. Клас енергоефективності – А ++. Корпус і білі двері. Шум при пранні – 57 дБ, але під час віджиму збільшується до 73. Габарити – 40x89x60 см.

Prime Technics PWT 61207 DIV – універсальна пральна машинка, яка підійде для великої родини. Завантаження – 6 кг, при цьому можливе гаряче прання при температурі 90 оС.

Є рідкокристалічний дисплей, що зручно, разом із електронним керуванням. Передбачено 16 програм та швидке прання. Продуманий відкладений старт із таймером до 24 годин та самоочищення.

Машинка захищена від перепадів напруги + захист від дітей. Клас енергоспоживання – А+++.

Candy CSTG 072DE/1-S – автоматична вертикальна пралка із завантаженням до 7 кг. Колекторний двигун забезпечує обертання барабана до 1000 об/хв. Керування електронне та є можливість віддаленого контролю.

Усі налаштування відображаються на LED-екрані. Всього встановлено 17 програм + 4 режими швидкого прання. Є відкладений старт до 24 години. Рівень шуму – 61 дБ під час прання. Клас енергоефективності – А+++.

Whirlpool TDLR 65230 – одна з найкращих вертикальних пралень. На відміну від попередніх моделей тут встановлений інверторний двигун із прямим приводом. Максимальне завантаження – 6.5 кг. Центрифуга розганяється до 1200 об/м. Керування електронне. Передбачено 14 програм, а також швидке прання та відкладений старт. Продумано захист від протікання, контроль піни та дисбалансу. Керування можна заблокувати від дітей.

AEG LTX7C373E – повністю ідентична попередній моделі, за винятком кількох характеристик:

 • об'єм барабана – 7 кг;
 • швидкість віджиму – 1300 об/м;
 • є підсвічування барабана.

Висновки

Порівняння пральних машин із вертикальним завантаженням допоможе вибрати найкращу модель. Кожна позиція у 2021 році набрала максимум позитивних відгуків, тому обирати можна, спираючись на:

 • об'єм барабана;
 • кількість програм;
 • вартість.
Відгуки про статтю