Стандарти енергоспоживання пральних машин

Історія енергетичних стандартів для пральних машин почалася наприкінці XX століття у зв'язку з зростаючим інтересом до енергозбереження та охорони навколишнього середовища. Організації та держави усвідомили, що споживання енергії простими пралками може бути значним з огляду на попит на продукцію, який збільшується з кожним роком на 30-70%.

Передбачалося, що стандартизація змусить виробників вносити зміни у конструкції агрегатів, а користувачів вибирати ефективну техніку.

Історія енергетичних стандартів для пральних машин

У 1992 році в США було створено Energy Star (Зірка енергії) – програма, розроблена Агентством із захисту довкілля (EPA) та міністерством енергетики США. Energy Star встановлює стандарти енергоефективності для різних видів побутової техніки, включаючи пральні машини.

У ЄС енергетичні стандарти для пральних машин запроваджено пізніше. У 1998 році була розроблена перша версія стандартів, відомих як "енергетичне маркування", яка містить інформацію про споживану енергію, водоспоживання та інші характеристики пральних машин.

У 2010 році в Європейському союзі було введено нову систему, засновану на класах енергоефективності від A до G. Клас A означає найбільш енергоефективні пральні машини, а клас G – найменш ефективні.

У 2011 році в США Energy Star оновила свої стандарти для пральних машин, запровадивши новий клас "Most Efficient" (Найбільш ефективні). Сьогодні енергетичні стандарти включають не лише енергоефективність, а й використання екологічно безпечних матеріалів та зниження впливу на навколишнє середовище.

Пральна машина Electrolux EW6S426BUI відповідає оптимальному на сьогоднішній день класу енергозбереження та ефективності А+++. Окрім низького споживання електрики та води, маркування «+++» вказує, що при виготовленні техніки використовувалося екологічне виробництво без шкідливих викидів в атмосферу.

Як читати енергетичні мітки

Клас енергоефективності позначається буквеними символами від A до G, де A означає найекономічніший клас, а G – найбільш енергоспоживаний.

Маркування може вказувати на річне споживання енергії (у кіловат-годинах) та води (у літрах) пральної машини.

Samsung WW62J32G0PW – автоматична пральна машина з максимальною економією ресурсів вода/електрика, клас А+++, має низький рівень шуму, захист від перепадів напруги, захист від дітей. Інверторний двигун забезпечує швидкість віджиму 1200 об/хв 6 кг білизни, 12 програм прання.

Продуктивна і потужна пральна машина Whirlpool 3LWTW4815FW відноситься до класу енергоємних агрегатів, оскільки техніка розрахована на обробку великої кількості білизни (15 кг) за один цикл. Новий клас енергоспоживання F, 12 режимів прання, зокрема половинне завантаження.

Порівняння старих та нових стандартів: що змінилося?

Клас А енергоефективності пральної машини залишається як "низьке споживання", додаткові плюси показують, що агрегат споживає на 5% менше кВт\год ніж техніка попереднього ступеня. Для класу А споживання енергії визначено в діапазоні 0,94-0,95 кВт/год на один цикл, фізична величина становить близько 2,15-2,3 кВт.

Старим вважається стандарт до 2019 року, коли в ЄС діяла система маркування, відома як класи A+++, A++, A+, A, B, C, D, E, F, G. Клас A+++ вважався найенергоефективнішим.

Новий стандарт (з 2019 року). У січні 2019 року Європейський Союз запровадив нову систему класифікації із суворішими вимогами. Тепер класи A+++, A++, A+ та A замінені на нові – A, B, C, D, E, F, G.

Нові стандарти визначили максимальне значення енергоспоживання протягом стандартного циклу прання. Тому, купуючи машину необхідно дивитися на рік виходу даної моделі, оскільки модель 2018 випущена в 2022 може мати старі стандарти.

Samsung WD80T554CBT – енергозберігаюча (новий стандарт А) пральна машина останнього покоління. Інверторний двигун, завантаження до 8 кг білизни, сушарка, парова обробка, 10 програм прання.

Бюджетний сегмент представлений агрегатом Midea MFE 50-U1006 . Енергозбереження А+. 23 режими прання та віджиму, відкладений старт, захист від дітей, функція самоочищення.

Перспективи розвитку стандартів енергоспоживання: погляд у майбутнє "прання"

Технології пральних машин продовжують розвиватися відповідно до вимог енергоспоживання та екологічної ефективності. Оснащення та функції, що проходять стадії тестування:

  • нові класи двигунів;
  • програми інтелектуального енергозбереження;
  • технології рециркуляції води із новою системою очищення;
  • автоматичне налаштування часу прання в залежності від ступеня забруднення білизни.

У майбутньому пральні машини можуть бути інтегровані в системи відновлюваної енергії, такі як сонячні панелі або вітряні генератори. Це скоротить залежність від традиційних джерел та знизить негативний вплив на навколишнє середовище.

Відгуки про статтю