Як вибрати пилосос

Тип

Звичайний – класичний пилосос, що складається з блоку з втягуючим насосом і щітки, розташованій на ручці.

  • Вертикальний – в такому пристрої мішок і мотор розміщуються на трубці. Найчастіше більш компактна і легка акумуляторна модель (хоча бувають і від мережі) зі знімним ручним пилососом, який можна використовувати окремо. Система фільтрації пилу набагато слабкіша, ніж в звичайних пилососах. Це скоріше додатковий варіант для швидких прибирань. Цей агрегат відмінно впорається з чищенням килимів або прибиранням приміщень з мінімумом важкодоступних ділянок (підлога, проходи).

Електровіник (вертикальний) – не втягує пил і сміття, а збирає їх в маленький мішок за допомогою спеціальних щіток з електроприводом. Працює від акумуляторів, тому необхідно завжди тримати електровіник на підзарядці. Зазвичай купується для експрес-прибирання, щоб не діставати важкий і потужний пилосос. Особливо корисний при наявності маленьких дітей.

Робот – невеликий пилосос, який може проводити прибирання кімнати без участі людини, об'їжджаючи меблі і не падаючи зі сходів. Зручний для легкого регулярного прибирання, поки вдома нікого немає, але, оскільки якість прибирання по кутах і під меблями не дуже хороша, іноді доведеться прибирати ручним пилососом.

Портативний (ручний) – компактний і малопотужний пилосос зазвичай на акумуляторі, призначений для простого прибирання (чищення крісла або дивана). Ручний пилосос має невеликий мішок, а отже, ефективний тільки при роботі з дрібним сміттям. Різновидом портативного пристрою є автомобільний і віконний пилосос.

  • Автомобільний – компактний малопотужний пилосос для сухого прибирання салону автомобіля або меблів. Найдешевші моделі відрізняються дуже слабкою силою всмоктування, тому перед покупкою попросіть включити його і випробувати хоча б рукою.
  • Віконний – видаляє рідину з уже обробленої детергентом гладкої поверхні не залишаючи слідів (вікно, дзеркало, кахельна плитка). Часто комплектується пульверизатором і миючим засобом для вікон.

Вертикальний/портативний («2 в 1») – універсальний апарат, що поєднує в собі переваги обох типів, і дозволяє використовувати ту чи іншу конфігурацію в залежності від обставин (важкодоступні ділянки – портативний, відкриті площі – вертикальний). Мінус такого пилососа – висока ціна.

Варіанти виконання пристрою можуть бути різними: вертикальний пилосос зі знімним блоком (частина труби+мішок+мотор) або портативний з трубою-подовжувачем.

Промисловий – найбільший і потужний пилосос для прибирання просторих приміщень (цеха, гаражі або офіси). Промислова модель має місткі пилозбірники, відрізняється високою стійкістю до негативних впливів і значним навантаженням. Габарити, вага і вартість такого апарату роблять недоцільним його придбання для будинку.

Прикладом промислового пилососа може служити помповий агрегат, яким можна працювати з електроінструментами, відкачувати воду, чистити басейни і т.д.

Промисловий пилосос знадобиться для прибирання приміщення після завершення ремонту або будівельних робіт (чищення від кварцового піску, будівельного пилу, фарб, дрібного каменю). Такий пристрій підходить як для сухого, так і для вологого прибирання.

Ранцевий (пилосос-рюкзак) – легкий, мобільний і малошумний, але не дуже потужний пилосос (підійде для невеликих площ). Він розміщується на спині користувача, що зручно при роботі у важкодоступних місцях. Працює від акумулятора. Ранцевим пилососом часто користуються для чищення салонів автобусів, вагонів поїздів, театральних залів, стелажів і т.д.

Сепараторний – нагадує миючий пилосос, але на відміну від нього збирає пил, як з поверхні, так і з повітря. В результаті якість прибирання суттєво зростає, а саме повітря зволожується і навіть іонізується. Такий пилосос ефективно очищує від пилу, грибка, цвілі, бруду підлогу, м'які меблі, матраци та подушки.

Підмітальна машина – більш габаритний і потужний варіант електровіника. Цей пристрій розрахований на прибирання невеликих і середніх площ (прибудинкова територія, дороги, тротуари і т.д.). Зустрічаються механічні, електричні та бензинові підмітальні машини.

Підлогонатирач – призначений для прибирання і полірування підлоги. Цей апарат працює на невеликих площах і однаково добре підходить для чищення лінолеуму, ламінату, паркету, каменю, ПВХ. Підлогонатирач буває механічним або електричним.

Підлогомийна машина – більш габаритний і потужний варіант натирача. Така машина використовується при прибиранні громадських приміщень (офіси, лікарні, адміністративні установи, торговельні центри). Підлогомийна машина працює як від акумулятора, так і від мережі. Перший варіант підійде для невеликих площ, другий буде актуальним для просторих приміщень.

Живлення

Більшість пилососів працюють від мережі, однак існують акумуляторні варіанти. Найчастіше це:

  • вертикальні моделі з маленьким мішком і невеликою тривалістю роботи;
  • роботи-пилососи.

Зазвичай акумуляторні пилососи зручні в якості доповнення до повноцінного варіанту, так як зробити повне прибирання таким пристроєм складно: його потужності вистачає на пил, невеликі крихти, але не більше того.

При виборі акумуляторної моделі зверніть увагу на час роботи і час зарядки акумулятора.

Важливо: часто виробники називають акумуляторні пилососи електровіниками, проте слід розуміти відмінності в конструкції і принципи роботи цих пристроїв.

Вид прибирання

Всі пилососи можна розділити на два типи: призначені для сухого і для вологого прибирання (миючі). Крім того, миючі пилососи можуть оснащуватися парогенератором для парового прибирання. Розглянемо їх особливості.

Сухе – принцип роботи полягає в тому, що пил всмоктується разом з повітрям і осідає на пилозбірнику. Підходить для чищення будь-яких поверхонь.

Вологе – ефективніше сухого, дозволяє мити будь-які поверхні, крім натуральних килимів, ковроліну і меблів, яким протипоказана волога. Вологе прибирання буде особливо корисне людям, що страждають на алергію, так як такий пилосос не тільки очищує поверхні від шерсті і пилу, але і зволожує повітря. Серед недоліків можна відзначити великі розміри, невисоку потужність і складність у догляді.

Парове – гаряча пара не тільки чистить поверхню, але і вбиває мікроби. В основному застосовується для прибирання у ванній кімнаті або на кухні.

Найчастіше пилосос з паровим прибиранням купується для чищення кахельної плитки, але, за відгуками користувачів, очищуючий ефект від нього не краще простого вологого прибирання – не варто вірити показовій телевізійній рекламі.

Тип пилозбірника

Мішок – пил і сміття збираються в одноразові або використовувані багато разів мішки. Перші найчастіше виготовлені з паперу і вміщують приблизно 3-4 л сміття. Їх доводиться міняти приблизно кожен місяць.

Паперовий при роботі пропускає дрібні частинки пилу, якщо в пилососі не передбачений фільтр тонкого очищення.

Ганчірковий мішок час від часу потрібно прати, це дешево, але незручно.

Циклонний фільтр – пил і сміття збираються в контейнер. Перевага в тому, що чистити такий пилосос потрібно в міру накопичення сміття, а пил збирається в грудку. Основні недоліки – значні габарити і гучність таких пилососів.

Аквафільтр – пил і сміття збираються в спеціальний резервуар з водою. Таке прибирання найбільш ефективне, тому що в повітря потрапляє мінімальна кількість пилу.

Недоліками є висока вартість, великі габарити і складність чистки пилососа. Промивати і просушувати резервуар для води необхідно після кожного, навіть незначного, прибирання, інакше брудна вода швидко застоїться і придбає неприємний запах.

Насадки

Зазвичай в комплект входять 3-4 насадки: для підлоги та килима, для щілин, для одягу, для меблів. Можливі й додаткові – в залежності від моделі та виробника.

Важливо перевірити основну насадку (для підлоги і килима), щоб вони були зручними саме для вас і негроміздкі у використанні.

Потужність всмоктування

Потужність всмоктування – важливий показник, але ефективність роботи пилососа залежить не тільки від нього. Коливається від 100 до 500 Вт і більше. Середня потужність всмоктування становить від 350 до 400 Вт.

Не слід плутати цей показник зі споживаною потужністю пилососа. Споживана потужність визначає найбільшу величину витрати енергії, на яку здатний двигун пилососа. Чим вона нижче, тим менше споживаної електроенергії. А потужність всмоктування - це здатність пилососа всмоктувати пил.

Рівень шуму

Рівень шуму зазвичай коливається в межах від 50 до 92 дБ. Слід звернути увагу на цей показник, особливо якщо в будинку є маленькі діти. Середнє значення становить 70 дБ.

Додаткові параметри

Фільтр тонкого очищення – здатний утримувати мікрочастинки пилу. Дуже корисний для людей, які страждають алергією. Вимагає періодичної заміни (один раз в 1-1,5 року).

Турбощітка – завдяки обертовій щітці можливо більш ефективно очищувати килимові покриття від шерсті і волосся. Може йти в комплекті або продаватися окремо.

Підключення електрощітки – наявність роз'єму для підключення електричного варіанту турбощітки, яка працює більш ефективно і не залежить від потужності всмоктування пилососа. Деякі моделі вже укомплектовані електрощіткою, але частіше її потрібно докуповувати окремо.

Управління на рукоятці – дозволяє зробити процес прибирання більш комфортним. Особливо корисно для літніх людей.

Довжина шнура і його автоматичне змотування – для маленьких кімнат оптимальна довжина шнура - 3 м, для великих – близько 6 м. Автоматичне змотування – дуже зручна функція, яка заощадить час, а також збереже шнур від перегинів і поривів.

Виробник

До групи найдешевших і ненадійних пилососів можна віднести продукцію маловідомих, китайських і місцевих брендів: Clatronic, Delfa, Digital, Elenberg, Saturn, Scarlett, Vitek, DEX, Liberton, Mirta, Mystery, Orion, Rotex, Supra. Це найпростіші пристрої, призначені зазвичай тільки для сухого прибирання приміщень.

Хороше співвідношення ціна-якість мають популярні бренди Samsung, LG, Gorenje, Hitachi, Panasonic, Philips, Siemens, Fagor, Rowenta, AEG, Binatone, Bosch, Daewoo, Delonghi, Zanussi, Ariete, Electrolux. Майже всі ці виробники пропонують якісну сервісну підтримку користувачів, широкий вибір моделей пилососів. Якість вище середнього, часто - дуже гарна. Такі пилососи мають усі необхідні функції і фільтри, добре зібрані і довговічні в роботі.

Лідерами серед виробників пилососів є Thomas, Zelmer, Karcher, Hoover, Dyson, Polti. На жаль більшість брендів не особливо популярні з-за чималої вартості, проте це дуже надійні, функціональні і довговічні пристрої. Багато з цих компаній займаються виробництвом виключно пилососів, використовують іноваційні технології для пилососів, спеціальні системи очищення. Все це забезпечує бездоганну чистоту після прибирання.

Групу дорогих пилососів становить продукція преміум-класу. Наприклад, виробників Miele, Bork. Тільки, якщо бренд Miele означає німецьку збірку і високу якість, то Bork – всього лише пилососи з вдалим дизайном і досить посередньою надійністю роботи. Чи сплачувати більше, вирішувати виключно споживачеві.

Окремою групою серед усіх пилососів стоять роботи-пилососи. Це найоригінальніше і іноваційне рішення. Найбільш популярним виробником є компанія iRobot, також такі моделі зустрічаються у Hoover і Samsung. Такі пилососи коштують дорожче звичайних через свою унікальність. Однак слід пам'ятати, що такий робот не замінить повноцінне прибирання, а стане лише приємним помічником.

Відгуки про статтю

за допомогою фільтру не змогла знайти, максимальну "мощность всасывания" и турбощетку

Турбощітку ви можете знайти у фільтрі "Насадки", а "Мощность всасывания" у конкретних моделях можна побачити.

Добрий день, не можу визначитися робот чи ручний пилосос. Мінус робота - коли будинок двоповерховий, сходи і майданчик між ними він не прибере? Ручний в цьому питанні ок, але яка модель краща🤷 враховуючи квадратуру будинка - 4 кімнати, 2 санвузли, кухня з ввтальнею... , якщо під час прибирання розрядиться , чи можна його до електромережі підключити і продовжити прибирання? Шнур з вилкою там передбачений? І може підкажете вдалу модель не за всі гроші світу.Дякую

По-перше, хочу вам подякувати за корисні статті! Неодноразово ставали в пригоді і допомогали! А, по-друге, вибачте, втриматися не годен. Машинний переклад українською (а я надіюся, що то автоматичний переклад) інколи дуже засмучує, як от "не особливо популярні з-за чималої вартості" -> "не дуже популярні через чималу вартість", або "страждають на алергію, так як такий пилосос " (так як -> адже) і подібне. Якщо ж то не автоматичний переклад, то зроблений абияк і, на жаль, викликає лише сум, журбу і занепад :-(. Сподіваюся, що поставитесь до цього серйозно і виправите прикрі помилки. Усього найкращого вашому ресурсу, розвитку і процвітання!

Дякуємо дуже за вашу увагу, будем намагатися покращити наш переклад.

Никогда не могла подумать, что существует столько видов пылесосов, даже подметальная машина есть. Кончено аккумуляторные модели очень заманчивы, но на данном этапе пока отдам предпочтение стандартным моделям работающим от сети.

Отдельное спасибо за то что в разделе вид уборки вы не только перечислили варианты, но подробно расписали их особенности и преимущества))) Я выбирала пылесос с учетом того чтобы чистить ковры максимально эффективно и ошибочно считала что влажная уборка это та функция что мне нужна.

Никогда не думала что выбрать пылесос буду так тщательно. Мне кажется что после моего визита в магазин продавец пошел на курсы повышения квалификации)

Если бы все покупатели были так подкованы, то уровень квалификации всех продавцов возрос бы)

Ваш сайт - просто кладезь полезной информации. Лайк!

По поводу мешков не хватает информации о том, что на данный момент это более гигиеничный вид емкости для пыли, который также выполняет функцию фильтрации.

Более гигиеничный в сравнении с какими?

Зачем вообще нужна информация по выбору пылесоса, просто пришел, выбрал и купил!

Не совершают покупки спонтанно.