Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2: плюси і мінуси робота-пилососа

Mi Robot є одним з кращих екосистемних продуктів Xiaomi. Друге покоління пилососів, що вийшло в березні 2018 року, оснащено більш потужним двигуном і поліпшеним алгоритмом маршрутизації. Новий робот-пилосос пропонує оновлений контроль за допомогою програми, нові функції, а також збільшений час роботи. Mi Robot Vacuum 2 поставляється з обмеженою гарантією 1 рік і коштує майже в два рази дорожче першої моделі.

Порівняння основних характеристик

Потужність миючого робота-пилососа не розчарувала. Вона становить 2000 Pa, що є значним збільшенням в порівнянні з піковим значенням всмоктування 1800 Pa Xiaomi Mi Robot Vacuum. Показники другого покоління Mi навіть краще, ніж у більш дорогого Roomba 980. Якщо попередня модель Mi Robot Vacuum не відчуває проблем з прибиранням пилу і шерсті, то Mi Robot Vacuum 2 забезпечує видатну продуктивність. Технологія виявлення килимів в поєднанні з добре продуманим дизайном щітки, роблять нову модель робота-пилососа одним з кращих товарів на ринку.

Mi Robot Vacuum 2 оснащений літій-іонним акумулятором ємністю 5200 мАгод, одним із найємніших, який можна знайти в світі вакуумних роботів. Час повної роботи становить 2.5 години – досить для очищення простору розміром до 250 кв.м. Як не крути, час безперервної роботи в 150 хвилин все ж більше, так як перевищує 2-годинний час прибирання попередньої моделі. Як тільки батарея розрядиться, функція автопідзарядки Mi дозволяє боту повернутись на док-станцію. Основний блок має світлодіодний індикатор батареї, який відображає різні кольори для позначення рівня заряду:

  • білий (вище 50%);
  • жовтий (нижче 50%);
  • червоний (нижче 20%).

Виробник стверджує, що його акумулятор повинен працювати не менше двох років при регулярному використанні.

Новий бот Mi для очищення може накопичувати майже 480 мл бруду, а перше покоління мало позначку 420 мл – різниця в об'ємі мішка невелика. Якщо в будинку тварина, яка часто линяє, пилозбірник доведеться чистити після кожного циклу прибирання. Очищення відбувається легко і швидко.

Крім стандартного набору функцій ця модель оснащена режимом миття підлог. Швабра може вбирати до 100 мл рідини. Бак для води можна прикріпити до робота простим рухом, губка кріпиться до корпусу за допомогою ковзного механізму, а рідина розподіляється рівномірно.

Попередня модель Mi використовувала фільтри HEPA. Нове покоління відмовляється від них через неможливість повторного використання. Оновлену систему фільтрації новинки можна мити і ставити назад в пилосос. Mi Robot Vacuum 2 поставляється з мийними фільтрами без необхідності заміни кожні кілька місяців. Це різко скорочує витрати на технічне обслуговування. Різниця між фільтром E11 (95%), який знаходиться всередині нового Xiaomi і старого HEPA (99%), може бути непомітна більшості користувачів, але буде мати значення, якщо ви страждаєте від астми або алергії.

Ця модель Mi поставляється з безліччю витончених функцій. Бот оснащений 360-градусним сканером, який виробник любить називати лазерним датчиком відстані або LDS. Цей датчик створює карту будинку. Після чого ви можете увійти в додаток Mi home на смартфоні і переглянути план вашого житла. Використовуючи інтерфейс програми, ви задаєте боту команду прибрати певне місце в приміщенні. Додаток також дозволяє вам встановити віртуальну стіну, щоб бот-прибиральник не входив в певні простори. Включивши Wi-Fi, можна контролювати бота, перебуваючи далеко від дому. Ця функція стане в нагоді, коли ви повертаєтесь додому з гостем і хочете, щоб підлога була чистою.

Коли справа доходить до повсякденного використання Mi 2, складно знайти рівних. Замість того, щоб наповнювати його хитромудрими функціями, виробник працював над тим, щоб зробити пристрій тихіше й ефективніше. Робот-пилосос Xiaomi облицьований звукоізоляційним матеріалом, який істотно впливає на рівень шуму. Його розумний датчик тиску може визначити різницю між твердим покриттям підлоги і килимовим. Це дозволяє роботу-пилососу Ксіомі оптимізувати настройку потужності в залежності від типу поверхні, на якій він знаходиться. Пристрій також має більшу маневреність і може безпечно долати перешкоду розміром 2 см (проти 1.5 см в старій версії) для прибирання та миття килимів.

Що нового в дизайні і комплектації

Xiaomi не експериментувала з розмірами нової моделі. Тому друга версія дуже схожа на стару модель. Пристрій має 35 см в ширину і 35 см в довжину. Різниця в 3 мм обумовлена додатковим м'яким ударним бампером, який призначений для захисту ваших меблів. Радіус трохи більше, ніж у старої версії. Спереду знаходяться бак для води і швабра, а щітки для чищення розташовані ззаду. На передній частині також є два динаміка, а лоток для збору пилу і кнопки скидання Wi-Fi знаходяться в тому ж місці, що і раніше. Режим сухого прибирання лінолеуму і прибирання паркету не відрізняється від першого покоління Mi Robot – з правого боку є обертова щітка, яка не пропускає частинки пилу по шляху і кругла щітка під вакуумом для сміття.

Як і раніше, з обох сторін є два колеса, а ззаду – менше балансувальне колесо між портами для зарядки. Док-станція значно менша, ніж в попередній моделі.

Компанія Xiaomi безумовно скоротила деякі витрати, не включивши в комплектацію додаткові фільтри, прокладки або щітки. Основний блок поставляється з док-станцією для зарядки, зарядним кабелем, блоком для миття підлог, знімним резервуаром для води, засобом для чищення щіток і інструкцією по експлуатації. Це той же самий мінімальний набір, який ми бачили в першій версії.

Висновки

В підсумку ми отримали оновлений робот-пилосос з недостатньо великим мішком і високою ціною. Але плюсів виявилось більше. Новий продукт забезпечує кращу потужність всмоктування, віддалений контроль і довший список функцій. Порівняння роботів-пилососів Xiaomi показало, що новий продукт вийшов настільки хорошим, що міг би отримати власну назву, замість того щоб продаватись як «оновлена версія».

Відгуки про статтю