Пилососи для збирання рідин: огляд кращих моделей

З приходом осені бруд та калюжі замінили літній пил на наших підлогах. Але звичайним пилососом, який призначений для сухого чищення килимів дуже складно прибрати рідкий бруд і жирні плями навіть на паркеті, а якщо ви пройшлися у взутті по ковроліну в передпокої, то годинне прибирання може закінчитися провалом. Тут на допомогу приходять агрегати для вологого чищення та збирання рідини.

Що таке пилососи для збирання рідин та їх особливості

Це пристрої, призначені для очищення поверхонь від рідин (пролитий суп або чай, бруд із взуття тощо), а не тільки сухих частинок, як це роблять звичайні пилососи. Вони обладнані спеціальними компонентами, баками та щітками, які ефективно збирають та видаляють вологу, рідини та інші мокрі забруднення. Особливості пилососів для збирання рідин.

 • Герметичний корпус пилососа стійкий до води, компоненти двигуна водонепроникні.
 • Великі баки або контейнери для збирання рідини.
 • Висока потужність двигуна та система всмоктування.
 • Функція відокремлення вологи від повітря.
 • Змінні та миючі фільтри.

Деякі моделі пилососів призначені для мобільного використання. Вони компактні, легкі, обладнані ручкою або колесами для зручності переміщення та працюють від акумулятора.

Пилососи для збору рідин широко використовуються в різних областях, таких як прибирання після затоплень, підтримання чистоти в автомайстернях або інших місцях, де може розливатись мазут, швидке прибирання кухні та ін.

Технічний аспект роботи

Вологі пилососи використовують принципи насоса для роботи, всі компоненти оптимізовані для такої роботи.

 • Потужні мотори та насоси стійкі до впливу вологи та хімічних речовин.
 • Замість звичайного пилозбірника обладнані спеціальними контейнерами для збирання рідини. Баки мають рівень максимального наповнення і сенсор відключення агрегату при повному контейнері.
 • Фільтри у вологих пилососах також розробляються з огляду на можливість роботи з вологою. Вони спеціально оброблені та виготовлені з матеріалів, стійких до систематичного миття.
 • Стандарти безпеки: захист від витоків струму, пристрої для запобігання перегріву та ін.

Критерії вибору пилососу для збирання рідин

Переконайтеся, що модель призначена для роботи з рідинами. Багато звичайних пилососів можуть пошкодитись при контакті з водою.

 • Вибирайте пилосос із достатнім об'ємом бака, щоб він міг вмістити потрібну кількість рідини без необхідності частого випорожнення.
 • Потужність всмоктування важлива при роботі з густими або в'язкими рідинами, мінімальний параметр 1500 Вт.
 • Оснащення фільтром, який запобігає попаданню води в мотор та інші частини пристрою.
 • Мобільність та зручність використання включає колеса на корпусі, ергономічні ручки та достатню довжину кабелю живлення.

Деякі пилососи можуть мати додаткові функції, такі як регулювання потужності всмоктування, індикатор рівня води та різні насадки, що створює додаткову зручність у використанні техніки.

Найкращі моделі на 2024 рік

Відкриває рейтинг пилосос Thomas Perfect Air Allergy Pure (786526) – модель бюджетного сегмента Довжина шнура забезпечує збирання в радіусі 11 м, що вистачає на велику кімнату. Об'ємний пилозбірник та бак для збору рідини на 2.6 літра. Фільтр тонкого очищення (НЕРА13) запобігає потраплянню в атмосферу алергенів та дрібних частинок пилу.

Електрошвабра Karcher FC 7 Cordless Premium (1.055-760.0) відрізняється ергономічною рукояткою та високою продуктивністю. Об'єм бака для води – 0.4 л, для брудної води 0.2 л автономна модель працює від акумулятора (зарядка до 4 год), час безупинної роботи 45 хв. Зручний індикатор заряду, насадки для паркету, килимів, вага 4.5 кг.

Bosch BWD 421POW – кращий пилосос для збору рідини (сухого прибирання та вологого чищення) за відгуками покупців. Потужність 1400 Вт, продуктивний фільтр тонкої очистки, 7 типів насадок. Пилосос зручно зберігати (компактна вертикальна установка).

Ручний пилосос Gorenje MVC 72 FW – найкраща модель для автономного прибирання у салоні авто або дитячій кімнаті. Потужна система всмоктування ефективно та швидко усуває рідкий бруд та розлиту рідину. Працює від акумулятора, за рахунок цього має невисоку потужність 55 Вт і невеликий об'єм пилозбірника – 400 гр.

Миючі пилососи – зручні агрегати для прибирання та необхідні якщо у квартирі є маленькі діти та домашні вихованці. Побутові прилади допоможуть підтримувати чистоту і не витрачати багато часу на прибирання.

Відгуки про статтю