Кращі вертикальні пилососи до 100 Ватів: Ефективність та зручність

Вертикальні пилососи невеликої потужності зручні та ефективні інструменти для збирання, особливо у невеликих приміщеннях. За рахунок ергономічного дизайну моделі зручно зберігати, змінні насадки дозволяють прибирати як сухий пил, так і мокрий бруд. Розглянемо найкращі моделі на ринку, що вибрати для дому.

Чому варто вибирати пилососи до 100 Ватів?

Використання пилососа середньої потужності має свої переваги, розглянемо ті, які стануть у нагоді для будинку.

 • Енергоефективність: пилососи з невеликою потужністю споживають менше електроенергії, що економить гроші та знижує навантаження на електромережу.
 • Легкість та маневреність.
 • Найменший шум.
 • Збереження килимів та меблів. Високопотужні пилососи можуть створювати дуже сильне всмоктування, що може пошкодити деякі види килимів або тканин. Моделі з меншою потужністю забезпечують делікатне чищення килимових покриттів.

Враховуйте, що при виборі пилососу необхідно орієнтуватися не тільки на його потужність, але й на інші характеристики, такі як тип фільтрації, ємність пилозбірника, наявність насадок і т.д.

Огляд топових моделей на ринку

Вертикальний пилосос (2 до 1) Makita DCL180Z – найкраща модель бюджетного сегменту. Агрегат оснащується циклонною системою пилозбірника (0.65 л), що забезпечує максимальне всмоктування пилу та затримку більшості алергенів. Швидко очищає килимову поверхню завдяки спеціальній насадці.

Rowenta X-Nano Essential RH1128WO – ідеальна модель для великої оселі 2в1. Працює у двох режимах (килими, меблі, тверді поверхні). Зручне перемикання швидкості на ергономічній ручці. Автономний час роботи в одному заряді 40 хв (повна зарядка 3 год).

Вертикальний пилосос (2 до 1) Shark Stratos Anti Hair Wrap Plus Pro – топова модель яка стане в нагоді тим, хто схильний до алергій. За рахунок багаторівневої фільтрації повітря агрегат очищає поверхню та прибирає більшість алергенів (пилок рослин, частинки вовни тварин тощо). У комплекті два акумулятори.

Функції та можливості вертикальних пилососів

Вертикальні пилососи, як і інші види надають ряд функцій та можливостей, які роблять прибирання більш зручним та ефективним. Розглянемо найпопулярніші.

 • Зручна рукоятка для швидкого збирання.
 • Хороша потужність всмоктування.
 • Багатофункціональність. Деякі моделі можуть використовуватися для прибирання не тільки підлог, але й меблів, штор та інших поверхонь завдяки насадкам, що йдуть в комплекті.
 • Ефективні фільтри затримують як пил, так і більшість алергенів.
 • Залежно від моделі, вертикальні пилососи можуть мати пилозбірник для одноразового використання або контейнер, який можна спустошувати та використовувати знову.
 • Пульт керування (у деяких моделей) на рукоятці дозволяє змінювати режими потужності або вмикати/вимикати пилосос без необхідності нахилятися.

Існують вертикальні бездротові пилососи, які працюють від акумулятора. Вони зручні у використанні та не мають дротів, що полегшує маневрування. Деякі агрегати спеціально розроблені для боротьби з шерстю тварин. Вони оснащені насадками, які ефективно видаляють шерсть з меблів та підлоги.

Переваги та недоліки малопотужних пилососів

Вертикальні пилососи, також відомі як пилососи-швабри мають свої переваги та недоліки. До плюсів малопотужних моделей відносять:

 • високу маневреність за рахунок невеликої ваги, телескопічної ручки;
 • моделі компактні, займають менше місця для зберігання.
 • легка заміна пилозбірника.

Крім плюсів малопотужні агрегати не позбавлені й недоліків, серед яких: невеликий розмір пилозбірника (вимагає чищення після 2-3 збирань), середній час автономної роботи. Деякі бюджетні моделі продаються без акумулятора, що вимагатиме додаткових витрат на купівлю батареї та зарядного пристрою.

Думки користувачів та експертів

Вертикальні пилососи отримують різноманітні відгуки від користувачів та експертів, і думка може відрізнятися залежно від бренду, моделі та індивідуальних потреб. Більшість господарок сходяться на думці, що це найзручніші інструменти для швидкого прибирання. Пилосос замінить швабру, віник і ганчірку, швидко прибере пил та шерсть тварин з килимів, але за рахунок невисокої потужності потрібно кілька разів проходити поверхню для повного очищення.

Експерти зазвичай звертають увагу на потужність пилососа, його здатність справлятися з різними типами поверхонь та забрудненнями, оцінюють якість матеріалів та складання, довговічність та надійність. За всіма цими критеріями вертикальні моделі, які працюють від акумулятора, отримують непогані оцінки. Агрегати якісно зібрані, забезпечують заявлену виробником потужність, швидко знімають пил та бруд. Але можуть бути неефективними при чищенні в'язких плям (олія, варення) і вимагають регулярної підзарядки.

В цілому, вертикальні пилососи є популярним вибором завдяки своїй зручній маневреності та ефективності прибирання, проте важливо вибирати модель, яка найкраще відповідає вашим потребам та бюджету.

Відгуки про статтю