Парові пилососи швабри: глибоке чищення та дезінфекція без хімії

Миючий паровий пилосос та пароочисник – різні види домашньої техніки для збирання, які часто плутають. Парові пилососи швабри призначені лише для прибирання підлоги та чищення килимових покриттів, у той час як пароочисниками миється кераміка у ванних кімнатах, обробляється побутова техніка, їх можна використовувати для чищення текстильної продукції.

Але важлива особливість вирізняє цю техніку – пароочисники погано всмоктують забруднення, можуть зіпсувати поверхню, тому чищення парою суворо обмежене. Парові пилососи мають весь функціонал стандартного пристрою та додаткові переваги: збирають пил та бруд, очищають поверхню пором та знищують хвороботворні мікроорганізми.

Як працюють парові пилососи: принципи та технології

Принцип роботи вертикального паропилососа швабри досить простий: у резервуар заливається вода, доводиться до кипіння. Пара під тиском подається на насадку, що чистить, поширюється по поверхні (проникає в килимове покриття), робить чищення. Забруднення при цьому всмоктуються в окремий мішок для пилу.

Сучасні парові пилососи мають три режими: сухе чищення, вологе та парове. Це дає можливість безпечно обробляти будь-які покриття для підлоги. Оскільки, наприклад, ламінат, камінь та паркет не можна чистити пором.

Переваги парового прибирання: екологічність та універсальність

Переваги парової швабри очевидні – за рахунок високої температури пар швидко очищає жирові забруднення, прибирає пил та бруд. Крім цього, така обробка килимових покриттів запобігає появі пилових кліщів (при простому вологому прибиранні паразити швидко розмножуються). Переваги парового пилососу:

 • чиста підлога без розлучень;
 • очищує вапняний наліт;
 • завдяки вузькій насадці чистить оббивку меблів;
 • розпушує та очищає ковролін.

Крім ідеальної чистоти, парова швабра-пилосос вбиває суперечки плісняви. Прибирання відбувається без використання миючих засобів, що благотворно впливає на атмосферу приміщення.

Основні функції та насадки для різних типів поверхонь

Завдяки насадкам паровий пилосос-швабра стає універсальною технікою. Мінімальна кількість щіток – дві, для гладкої поверхні підлоги та килимового покриття. Моделі середнього та преміум сегмента можуть комплектуватися:

 • овальною щіткою для чищення текстилю;
 • круглою невеликою щіткою з м'яким ворсом для вузького простору, кутів;
 • турбощіткою для збору волосся та ниток.

Крім насадок, пилососи оснащуються фільтрами. – Одноразові паперові фільтри змінюються після кожного використання, тканинні фільтри середнього цінового сегмента необхідно періодично чистити. У пилососах преміум класу передбачені фільтри проти бактерій та пліснява суперечка.

Всі пилососи мають кілька режимів подачі пари, механічне регулювання тиску дозволить максимально правильно використовувати техніку на різних поверхнях.

Оцінка ефективності парового пилососу

Незважаючи на ефективність парового прибирання, очікування від пилососа можуть не виправдати надії користувачів, якщо не знати на яких поверхнях таку чистку можна, а на яких не можна проводити. Які поверхні не можна очищати парою:

 • ламінат та паркет;
 • вагонка із силіконовими стиками;
 • камінь, кахель;
 • будь-які вощені поверхні.

Якщо на підлозі є сміття, необхідно використовувати простий режим пилососа і потім включати парогенератор. Сучасні парові пилососи не мають функції самоочищення. У баку для води поступово накопичуватиметься вапняний наліт, який необхідно видаляти вручну (щітка для чищення бачка передбачена в комплекті).

Топ-3 парових пилососів для домашнього використання

Вертикальний пилосос Rowenta Clean&Steam RY7557WH призначений для двох типів прибирання: сухий та паровий. Передбачено дві насадки для чищення килимів та підлоги, три режими подачі пари. Модель комплектується об'ємним баком для води 0.7 л та контейнером для збирання пилу. Зручний перемикач режимів дозволить пилососити у сухому режимі та одразу чистити пором.

Concept CP-3000 – один із найкращих парових пилососів, який має середню потужність циклонного всмоктування 60 ВТ. Оснащується об'ємним контейнером пилозбірником в 1 л. Подача пари через резервуар 0,73 л, закипання води через 10 сек. Рекомендується використовувати одноразові паперові серветки-фільтри як екологічні.

Вертикальний пилосос Xiaomi Deerma ZQ990W – бюджетна модель вартістю від 3500 грн. Комплектується великим пилозбірником в 1.2 л, фільтром тонкого очищення має функцію збору рідини, максимальну потужність всмоктування 150 Вт, що дозволяє робити вологе прибирання практично в сухому режимі.

Відгуки про статтю